Skocz do zawartości
zawi3j

Skrypt Hostingu www

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie.

 

Tak na wstępie...

Zauwazyłem ostatnio iż wiele darmowych hostingów upadło. Zostali na runku sami pionierzy, którzy oferują śmieszne parametry serwerów - w tym hostingi bardzo zamulone. Posiadam serwer z przyzwoitymi parametrami - nie rozmawiamy tu o VPS'ie. Jestem osobą młodą, 18 lat - uczę się w liceum. Posiadam możliwość otworzenia DG. Znajomość systemów linux oceniam na ocenę: dobry. Znajomość PHP/MYSQL opanowałem w stopniu dostateczny (potrafię napisać CMS, sklep, różne moduły, pluginy itp).

 

Do rzeczy...

Potrzebuję skryptów sklepu hostingowego z możliwością płatności sms - darmowa alternatywa whmcs. Ewentualnie tania* z dożywotnią licencją.

* Jestem uczniem nie mam źródła stałego dochodu tak w rozsądnej(nie przelewa mi się) cenie prosiłbym o propozycje.

Płatność SMS ma spełniać zadanie aktywacji konta, ewentualne usługi "extra" itp. [dlatego potrzebują panelu, skrypt powinien zawierać 'wirtualny portfel' ]

Działanie

Po wspisaniu kodu sms automat tworzy subdomenę przypisaną do konta.

 

Co do panelu myślę o ISPCP, chyba że ktoś ma inne propozycje.

 

Ten projekt nie ma być moim głownym źródłem dochodu - chcę dać możliwość rozwoju i zaistnienia w internecie internautom.

 

Tak więc teoretyczny zysk ma pokrywać koszty dzierżawy serwerów, domen, pozycjonowania.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez zawi3j (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie chcesz otworzyć kolejny "hosting" nic nie wnoszący do rynku który się zwinie.

Wiesz ilu było takich(jak nie lepszych) jak Ty?

Już widzę jak utrzymujesz "niemulący" serwer z smsów, do tego koszty pozycjonowania.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro:

 

 

Znajomość PHP/MYSQL opanowałem w stopniu dostateczny (potrafię napisać CMS, sklep, różne moduły, pluginy itp).

 

To co za problem napisać taki skrypt?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Skoro:

 

 

 

To co za problem napisać taki skrypt?

To po pierwsze;

 

Posiadam serwer z przyzwoitymi parametrami - nie rozmawiamy tu o VPS'ie.

 

 

Posiadam możliwość otworzenia DG.

 

Masz dedyka i możliwośc otworzenia DG a nie masz kilku zł na panel? Przecież serwer to wydatek *set złotych a DG około tysiaczka / mc.

 

Zapewne do Twojego Biznes Planu zmieściłbyś panel który kosztuje? 13$ /mc lub 215$ jednorazowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po pierwsze;

 

 

 

 

 

Masz dedyka i możliwośc otworzenia DG a nie masz kilku zł na panel? Przecież serwer to wydatek *set złotych a DG około tysiaczka / mc.

 

Zapewne do Twojego Biznes Planu zmieściłbyś panel który kosztuje? 13$ /mc lub 215$ jednorazowo...

Nie prosiłem tu o jakieś wywody typu masz na serwer nie stać cie na panel. - to jest mój problem, mój wybór.

 

Jeśli macie zamiar pisać wywody tego typu to wam podziękuję. Panowie i Panie to nie ma sensu. Prosziłem o nakierowanie mnie a dostaję jakieś kretyńskie wywody nic nie wnoszące do tematu. Spokojnie dam radę utrzymać serwer za smsy. Kolejne

 

Skoro:

 

Cytuj

 

 

Znajomość PHP/MYSQL opanowałem w stopniu dostateczny (potrafię napisać CMS, sklep, różne moduły, pluginy itp).

 

To co za problem napisać taki skrypt?

 

 

 

Po co mam tracić cenny czas na budowę czegoś co już istnieje ? Mogę ewentualnie poprawić. Nie mam czasu na napisanie takowego skryptu od podstaw. Ten czas poświęcony na projekt i programowanie mogę przeznaczyć na np marketing który jest bardzo ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jasne Opel niech nie produkuje samochodów bo BMW już je robi ;)

 

 

Bez sporego budżetu nie masz co się pchać w ten biznes. Jeżeli korzystasz z darmowych skryptów hostingowych to nie licz na traktowanie poważne w biznesie ;)

 

Ile to już hłostinguff padło z takim podejściem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak widzę tematy typu "SKRYPT HOSTINGU WWW", co to ma w ogóle znaczyć ? :> Chcesz na tym zarabiać to rusz dupsko i daj coś od siebie, a nie na gotowce czekać... Może jeszcze forumowicze będą za ciebie prowadzić ten hostink ?

Weź lepiej załóż darmowe konto reseller i udawaj profesjonalny hosting, na to obecnie jest moda.

Ciekawe kto zajmowałby się hostingiem, jak będziesz siedział w szkole i wkuwał historię :) Hosting to odpowiedzialność! Zwłaszcza, ze chcesz pobierać opłaty. Najpierw załóż DG, a potem kombinuj nad "darmowym skryptem hostingu www za sms".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/skrypt-hosting-za-sms-da-i2672155617.html

 

A tak na poważnie...

Cały problem polega na tym, że żeby rozkręcić działalność, trzeba zainwestować w nią dużo-dużo więcej niż koszt licencji na WHMCS.

Moim skromnym zdaniem - owszem, można znaleźć tanie skrypty, takie jak ten z allegro, ale co w przypadku, jeśli skrypt ma mase dziur i błędów, a przy pierwszym crashu może wyciec baza danych klientów? Reputacja jest czymś, na co pracuje się bardzo długo, a stracić można ją momentalnie, przez jedno głupie lub nie do końca przemyślane posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak widzę tematy typu "SKRYPT HOSTINGU WWW", co to ma w ogóle znaczyć ? :> Chcesz na tym zarabiać to rusz dupsko i daj coś od siebie, a nie na gotowce czekać... Może jeszcze forumowicze będą za ciebie prowadzić ten hostink ?

Weź lepiej załóż darmowe konto reseller i udawaj profesjonalny hosting, na to obecnie jest moda.

Ciekawe kto zajmowałby się hostingiem, jak będziesz siedział w szkole i wkuwał historię :) Hosting to odpowiedzialność! Zwłaszcza, ze chcesz pobierać opłaty. Najpierw załóż DG, a potem kombinuj nad "darmowym skryptem hostingu www za sms".

 

Jesteś śmieszny hahaha... Człowieku tak się uśmiałem że nie wiem co :) Kretyństwo... Kurczę jak ty mało wiesz, Twoja niewiedza jest dla mnie śmieszna. Zastanawiam się tylko gdzie są "szanowani" modowie Przedstawiłem mało faktów a kolega - "wkuwaj historię" hohoho... Nie znasz mnie człowieku rozumiesz? Nie zwracaj się do mnie w ten sposób. Temat zamknięty.

 

 

Wielkie podziękowania dla

Pienio69 oraz Bartosz Stępień. Jako jedyni byliście w stanie udzielić sensownej odpowiedzi. Obdarzył bym was z przyjemnością punktami reputacji lecz niestety nie mogę. Macie u mnie wielki PLUS :)

 

Dla ciekawskich:

 

1) Zacząłem pisać sobie skrypt. Mam już kilka obiektów. (Napiszę coś sam. Coś niepowtarzalnego co spełni moje "oczekiwania". Przynajmniej będzie to czysty kod, bez zbędnych obciążeń, błędów)

2) Co do DG - został złożony wniosek o wznowienie DG.

3) Na początek panel ispCP - później - DA

4) Planowany start 01.01.13

 

 

Kiedyś to forum darzyłem większym szacunkiem teraz hmm... budzi wiele do życzenia. Nie interesują mnie wasze poglądy czy to się uda czy nie! Nie znacie biznes planu - nie wiecie jak mam zamiar czerpać korzyści z owego projektu! Nie macie pojęcia w jaki sposób mam zamiar poszukiwać potencjalnych klientów czy inwestorów!

 

odbiegając... Mam nadzieję że będzie bolało to tych którzy nie wierzyli we mnie - pozyskałem nawet potencjalnych sponsorów którzy są w stanie zainwestować w ten projekt. Wystarczy że uzgodnię dokładne warunki, a później sama formalność spisanie umowy :-)

 

Podziękowania dla wszystkich którzy we mnie nie wierzą. Dzięki wam jestem bardziej zdeterminowany aby udowodnić wam jak bardzo się mylicie :-)

 

Trzymajcie się :)

Edytowano przez zawi3j (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś śmieszny hahaha... Człowieku tak się uśmiałem że nie wiem co :) Kretyństwo... Kurczę jak ty mało wiesz, Twoja niewiedza jest dla mnie śmieszna. Zastanawiam się tylko gdzie są "szanowani" modowie Przedstawiłem mało faktów a kolega - "wkuwaj historię" hohoho... Nie znasz mnie człowieku rozumiesz? Nie zwracaj się do mnie w ten sposób. Temat zamknięty.

 

 

Wielkie podziękowania dla

Pienio69 oraz Bartosz Stępień. Jako jedyni byliście w stanie udzielić sensownej odpowiedzi. Obdarzył bym was z przyjemnością punktami reputacji lecz niestety nie mogę. Macie u mnie wielki PLUS :)

 

Dla ciekawskich:

 

1) Zacząłem pisać sobie skrypt. Mam już kilka obiektów. (Napiszę coś sam. Coś niepowtarzalnego co spełni moje "oczekiwania". Przynajmniej będzie to czysty kod, bez zbędnych obciążeń, błędów)

2) Co do DG - został złożony wniosek o wznowienie DG.

3) Na początek panel ispCP - później - DA

4) Planowany start 01.01.13

 

 

Kiedyś to forum darzyłem większym szacunkiem teraz hmm... budzi wiele do życzenia. Nie interesują mnie wasze poglądy czy to się uda czy nie! Nie znacie biznes planu - nie wiecie jak mam zamiar czerpać korzyści z owego projektu! Nie macie pojęcia w jaki sposób mam zamiar poszukiwać potencjalnych klientów czy inwestorów!

 

odbiegając... Mam nadzieję że będzie bolało to tych którzy nie wierzyli we mnie - pozyskałem nawet potencjalnych sponsorów którzy są w stanie zainwestować w ten projekt. Wystarczy że uzgodnię dokładne warunki, a później sama formalność spisanie umowy :-)

 

Podziękowania dla wszystkich którzy we mnie nie wierzą. Dzięki wam jestem bardziej zdeterminowany aby udowodnić wam jak bardzo się mylicie :-)

 

Trzymajcie się :)

 

Jak ty możesz zajmować się hostingiem, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ani zacytować mnie :) Zauważ, że to, co umieściłeś w cudzysłowie różni się od moich słów. Wystarczająco poznałem cię po przeczytaniu twojego tematu.

 

Biznes plan pewno na takim samym poziomie, jak posty - czyli nie wróżę nic dobrego, ale próbuj, jak masz sponsorów :D Po co ci sponsorzy? Zasponsorują ci lickę na ISPCP? :>

 

Pozdrawiam i czekam na start projektu, mam nadzieję, że pochwalisz się na forum, co tam wyskrobałeś :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Zacząłem pisać sobie skrypt. Mam już kilka obiektów.

Wspieramy cię.

 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ty możesz zajmować się hostingiem, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ani zacytować mnie :) Zauważ, że to, co umieściłeś w cudzysłowie różni się od moich słów. Wystarczająco poznałem cię po przeczytaniu twojego tematu.

 

Biznes plan pewno na takim samym poziomie, jak posty - czyli nie wróżę nic dobrego, ale próbuj, jak masz sponsorów :D Po co ci sponsorzy? Zasponsorują ci lickę na ISPCP? :>

 

Pozdrawiam i czekam na start projektu, mam nadzieję, że pochwalisz się na forum, co tam wyskrobałeś :)

 

Sponsorzy - szata graficzna, zaplecze seo czy nawet dofinansowanie do serwera. W tej branży chodzi też o zaufanie - ma wielkie znaczenie. Klient musi się czuć bezpiecznie. Przepraszam jeśli Cię uraziłem lecz to nie był cytat tylko wolna interpretacja. Rozumiem twoje przypuszczenia że serwer będzie bez opieki(kiedy będę w szkole) lecz nigdzie nie napisałem że będę pracował sam. Nie oceniaj książki po okładce. Poznałeś mnie raptem w kilku postach - więc proszę nie wyrabiaj sobie opinii na mój temat na podstawie kilku wypowiedzi.

 

Choć czuję ironię w Twojej wypowiedzi ... Oczywiście dam znać jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli i uda mi się wystartować w tej branży

 

snapback.pngzawi3j, o 27 wrzesień 2012 - 20:11, powiedział:

 

Zacząłem pisać sobie skrypt. Mam już kilka obiektów.

Wspieramy cię.

 

:D

 

Może źle się wyraziłem. Napisałem już funkcję wyświetlania podstron i przetwarzania/analizowania treści. Czy teraz dość jasno się wyraziłem?

 

Skończmy temat. Bo widzę że kontynuacja tego topica nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takich sponsorów można znaleźć? Bo też by mi sie przydało trochę (X * 10k pln, za X podstaw dowolną liczbę całkowitą, dodatnią w przedziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takich sponsorów można znaleźć? Bo też by mi sie przydało trochę (X * 10k pln, za X podstaw dowolną liczbę całkowitą, dodatnią w przedziale <5,niesk)) bezzwrotnej gotówki.

Też się nad tym zastanawiam :) Sam założyłbym działalność, którą by sponsorzy opłacali, a ja zabierał tylko zyski. Żyć nie umierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się trochę od innej beczki. Zauważyłem, że polska mentalność bardzo się zmieniła. Widać to szczególnie po takich forach, gdzie człowiek zadając pytanie (znając temat czy nie) spotyka się od razu z atakiem szyderców, wielkich znawców, ludzi biznesu - nie wiem jak ich nazwać. Zamiast mu napisać jakie są panele lub żeby stworzył sam rozwijacie wywody co wy to nie wiecie na temat biznesu, liczycie mu koszty serwera, licencji, dyskusja czy potrzebuje dg. Żyjemy w wolnym kraju niech sobie robi co chce, od podatków są odpowiednie urzędy. Będzie miał za co to otworzy hosting, albo się sparzy i zwinie po kilku dniach albo coś z tego będzie. Czemu większość zakłada, że każdy pomysł na tym forum jakiejkolwiek działalności zarobkowej/non-profit ma spalić na panewce? Owszem jest tutaj sporo nastolatków z pomysłami, które naprawdę nie mają sensu ale 99% tematów kończy się tutaj na forum i nikt niczego nie robi. Prowadźcie dyskusje, ale szacunek też powinniście mieć do siebie. Niestety polska to taki kraj gdzie siebie nawzajem nie szanujemy a obcokrajowcom wchodzimy do dupy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nesti

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:

-dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?

-bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć

 

Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:

-czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?

-tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy

 

Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:

-czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?

-tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy

 

Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:

-dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?

-bo w nim znajdują się Polacy

-Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?

-ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół

 

Jak porównuję podobne temat tu i na wht.com to dokładnie tak to wygląda jak w historyjce powyżej.

Edytowano przez Insider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to nic się nie zmieniła. Od zawsze myśleliśmy tylko o własnych potrzebach. Jakby tak nie było to szwedzkiego potopu też u nas by nie było. Ale szlachta żałowała srebra na wojsko i dostała po tyłkach ;)

 

Mi to obojętne kto i co robi. Ma kasę, chce to robić legalnie, niech robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to nic się nie zmieniła. Od zawsze myśleliśmy tylko o własnych potrzebach. Jakby tak nie było to szwedzkiego potopu też u nas by nie było. Ale szlachta żałowała srebra na wojsko i dostała po tyłkach ;)

 

Mi to obojętne kto i co robi. Ma kasę, chce to robić legalnie, niech robi.

Jeżeli ktoś nie ma za co kupić skryptu za 15zł, to niby jakim cudem miałby utrzymać DG? Chłopak zaprzecza sam sobie, dlatego też został na szybko sprowadzony na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Niestety posiadam małą wiedzę na ten temat, ale jak widzę takie za przeproszeniem kretyńskie tematy, to mnie krew zalewa. Skoro masz takie zasoby to w czym problem kupić jakiś porządny panel ? Wymijające odpowiedzi oraz atak na każdego kto skrytykuje ciebie... Nie wspomnę o poważnych błędach stylistycznych, rozumiem mogą się zgubić kilka przycinków, ale aż tyle. Jeżeli sądzisz, że ktoś będzie za ciebie odwalał robotę, to się grubo mylisz. Dodatkowo jak chcesz podzielić szkołę (tak sądzę z tego co i jak piszesz) z prowadzeniem hostingu ? Przecież zawsze może się wydarzyć jakieś większe zdarzenie losowe i co w takim wypadku ? Wyjdziesz z lekcji i będziesz próbował to naprawić...

@Kolopik, co ty chcesz od lekcji historii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com
Dodatkowo jak chcesz podzielić szkołę (tak sądzę z tego co i jak piszesz) z prowadzeniem hostingu ? Przecież zawsze może się wydarzyć jakieś większe zdarzenie losowe i co w takim wypadku ? Wyjdziesz z lekcji i będziesz próbował to naprawić...

@Kolopik, co ty chcesz od lekcji historii ?

 

Czytaj uważniej temat i posty, przecież napisał, że być może będzie miał kogoś do pomocy. Sprawa ze sponsorami śmieszna, no ale powodzenia. Zdaj relacje za pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się trochę od innej beczki. Zauważyłem, że polska mentalność bardzo się zmieniła. Widać to szczególnie po takich forach, gdzie człowiek zadając pytanie (znając temat czy nie) spotyka się od razu z atakiem szyderców, wielkich znawców, ludzi biznesu - nie wiem jak ich nazwać. Zamiast mu napisać jakie są panele lub żeby stworzył sam rozwijacie wywody co wy to nie wiecie na temat biznesu, liczycie mu koszty serwera, licencji, dyskusja czy potrzebuje dg. Żyjemy w wolnym kraju niech sobie robi co chce, od podatków są odpowiednie urzędy. Będzie miał za co to otworzy hosting, albo się sparzy i zwinie po kilku dniach albo coś z tego będzie. Czemu większość zakłada, że każdy pomysł na tym forum jakiejkolwiek działalności zarobkowej/non-profit ma spalić na panewce? Owszem jest tutaj sporo nastolatków z pomysłami, które naprawdę nie mają sensu ale 99% tematów kończy się tutaj na forum i nikt niczego nie robi. Prowadźcie dyskusje, ale szacunek też powinniście mieć do siebie. Niestety polska to taki kraj gdzie siebie nawzajem nie szanujemy a obcokrajowcom wchodzimy do dupy.

@nesti

 

 

Jak porównuję podobne temat tu i na wht.com to dokładnie tak to wygląda jak w historyjce powyżej.

 

W 100% się z Wami zgodzę. Większość to banda ******, która jest tutaj żeby się dowartościować najczęściej nie zwracając uwagi co dana osoba potrzebuje się dowiedzieć. Zauważyłem to już długi czas temu, bo sprawa tak samo ma się z nowymi hostingami... Nie wiem czy to jakiś strach, wyższość czy próba udowodnienia samemu sobie, że przynajmniej w internecie jest się fajnym. Ludzie popracujcie nad sobą... I jeżeli ktoś pyta o panel to po co wywody na 100 innych tematów, jak z nudów to poprostu wyjdźcie z domu a jak jesteście w pracy to się nią zajmijcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 100% się z Wami zgodzę. Większość to banda ******, która jest tutaj żeby się dowartościować najczęściej nie zwracając uwagi co dana osoba potrzebuje się dowiedzieć. Zauważyłem to już długi czas temu, bo sprawa tak samo ma się z nowymi hostingami... Nie wiem czy to jakiś strach, wyższość czy próba udowodnienia samemu sobie, że przynajmniej w internecie jest się fajnym. Ludzie popracujcie nad sobą... I jeżeli ktoś pyta o panel to po co wywody na 100 innych tematów, jak z nudów to poprostu wyjdźcie z domu a jak jesteście w pracy to się nią zajmijcie.

Takich tematów było setki. Na forum jest nawet opis krop po kroku, co trzeba zrobić żeby założyć hosting.

Nie dziwię się traktowania z góry osób, które zielonego pojęcia nie mają na temat hostingu, a pchają się w tego typu działalność, wiadomo, że koleś stworzy krzaka, nazbiera kasy, potem zniknie i ludzie stracą czas, pieniądze i pliki. Mało razy było to na forum? Przecież to, co ten gość napisał jest śmieszne - jeszcze zrobił to na forum hostingowym, gdzie udzielają się poważne firmy, które pracowały lata na swoją markę, nie pytały o tak durne sprawy na forum. Chłopak myślał, że damy mu za darmo skrypt zarobkowy (warty 15zł, KTÓRY Z RESZTĄ SAM POTRAFI NAPISAĆ), receptę na dobry biznes i jeszcze dofinansowanie. Już nawet nie wnikam do jego maszyny, którą rzekomo posiada, pewnie ta maszyna to komputer stacjonarny z łączem 1mb - nie będzie wyłączał kompa przez 24h/7 dopóki mama nie dostanie rachunku za prąd i schowa kabel zasilający, a synek zostawi swoich klientów na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×