Skocz do zawartości
Adrian Mazurek

Alternatywa dla PLESK - poszukuję

Polecane posty

Dzień dobry.

 

Posiadam serwer VPS z Pleskiem - niestety licencja obejmuje tylko 10 domen (Plesk dodatkowo interpretuje konta subdomenowe jako domeny) tak więc mam wykorzystany już limit.

 

Problem jest taki, że posiadam czasem kilka domen do jednej strony - czy jest jakaś alternatywa dla Pleska aby dodać nową domenę? Nie musi się to odbywać w Plesku

 

Myślałem nad 2 rozwiązaniami:

- ispconfig (nie wiem czy pogodzi pracę z Pleskiem)

- dodawanie ręczne (dodawanie i konfigurowanie przez SSH) - jeżeli tak to w tym miejscu prosiłbym doświadczonych kolegów o porady ewentualnie linki do poczytania

 

Upraszczając :) Jak dodać i skonfigurować domenę (oraz subdomenę) nie wykorzystując do tego Pleska, który już osiągnął swój limit domen.

 

Za wszystkie porady z góry dziękuje

 

Pozdrawiam

Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: trzeba było pomyśleć o tym przed instalowaniem Pleska (bądź kupieniem VPSa z preinstalowanym panelem).

Po drugie: ręczne dodanie domeny (vhosta) może nie wyjść, bo prawdopodobnie Plesk odczytuje vhosty (bo nie sądzę, żeby odbywało się to na innej zasadzie) i jak będzie ich więcej niż 10 to zacznie sypać błędami albo zwyczajnie będzie część pomijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reczna rzezba w Plesku to nie jest dobry pomysl. Wydaje mi sie, ze mozna go zbajerowac, bo dane na temat domen odczytuje z bazy danych, ale nie wiem czy nie jest to potem weryfikowane za pomoca zadania crona i tak jak pisze d.v. bedzie potem z tego klopot.

 

Nie wiem jakiego masz Pleska, ale jak dodasz poprostu subdomene to nie jest ona interpretowana jako domena w rozumieniu licencji. Zapewne dodajesz subdomene jako domene i stad przekroczenie limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×