Skocz do zawartości
Gangstanet.eu

Lenovo G580

Polecane posty

Czy jest ktoś w posiadaniu laptopa Lenovo G580? Prosiłbym o opinie na jego temat. Czy jest wart swojej ceny? Czy szybko się grzeje? Czy jest awaryjny? Czy jest wydajny?

 

Specyfikacja:

- 8GB RAM (DDR3)

- Intel Core i3 (2.4GHz)

- NVIDIA GeForce GT 610M

- LED (15.6 cali)

- 500GB dysku twardego

 

Warto za 1849 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rkzm2012

 

Specyfikacja:

- 8GB RAM (DDR3)

- Intel Core i3 (2.4GHz)

- NVIDIA GeForce GT 610M

- LED (15.6 cali)

- 500GB dysku twardego

 

Warto za 1849 zł?

Za tyle warto

 

Czy szybko się grzeje?

 

Każdy laptop się grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze już chyba skąd wziąłeś tą cene tej konfiguracji ;) Generalnie laptop dobry, nie grzeszy super bajerami ale w tej cenie ciężko tego wymagać. Opinie ma w miare dobre a z tymi bebechami powinien śmigać. Napewno w tej cenie coś lepszego ciężko będzie znaleźć. Zwróć uwagę tylko (chyba, że już to wiesz), że w tej konfiguracji i przy tej cenie ten model sprzedawany jest najczęściej bez systemu operacyjnego. Poza tym mimo, że karta ma numer 610 to w testach jest gorsza od wielu poprzedniczek także jeśli chciałbyś ten komputer używać do gier to możesz się rozczarowac.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, że nie otrzymam systemu do tego laptopa, ale na poziomie tych podzespołów w granicach tej ceny, to normalne jest.

Grafika mi największy problem sprawia, bo nie jestem już w tym temacie obeznany, za dużo tego już jest.

 

Jeśli ktoś posiada inne propozycje w tej granicy cenowej, to prosiłbym o link.

Edytowano przez Gangstanet.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rkzm2012

Jeśli ktoś posiada inne propozycje w tej granicy cenowej, to prosiłbym o link.

Będzie ciężko podać jakiś link.

#Edit

Do czego ma służyć laptop?

Edytowano przez rkzm2012 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać - albo solidność kosztem wydajności (wtedy ten Lenovo będzie świetnym wyborem), albo wydajność kosztem solidności (wtedy wybierasz jakiegoś Acera). Obu tych cech w takiej cenie nie połączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Począwszy od domowego użytku, zwykłe korzystanie z internetu, oglądanie filmów, tworzenie stron internetowych, obróbka grafiki, czasami odpalę jakąś grę, ale też nie są to gry wymagające nie wiem jakich podzespołów - chciałbym mieć też zapas tej wydajnośći dla bezpieczeństwaw, gdyby trzeba było uruchomić trochę więcej programów.

Posiadam obecnie komputer stacjonarny z zainstalowanym systemem win 7, 2GB pamięci ram, intel core 2 duo 2.8 ghz, geforce 9600gt i odczuwam czasami minimalny dyskomfort podczas użytkowania.

Edytowano przez Gangstanet.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafikę w tym modelu można określić bardziej obrazowo - o wiedźminie 2 zapomnij bo będzie pokaz slajdów. Skyrim - max 20 FPS. Troche mniej wymagające gry na med/high-powinny chodzić w miarę.

 

Bardziej polecałbym to :

http://www.x-kom.pl/...500-dvd-rw.html (na allegro też znajdziesz)

 

Niestety 200 zł drożej ale procesor i grafika lepsza. Ramu 8 gb i tak ciężko wykorzystać sensownie. Mam nieco gorszego laptopa (tzn. od tego, którego podaje powyżej) do bardzo podobnych zastosowań co Twoje i mi pasuje idealnie (samsung r780 - i5 450M, GeForce gt 330m, 4gb).

 

@up od tego co podałeś, niewiele gorszy zestaw ma teraz...

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w posiadaniu laptopa Lenovo G580? Prosiłbym o opinie na jego temat. Czy jest wart swojej ceny? Czy szybko się grzeje? Czy jest awaryjny? Czy jest wydajny?

Ja mam model G570, a kumpel G580 - delikatna różnica w procku. Oba śmigają świetnie. Ja oczywiście na linuxie działam, a on na win7.

Ja mam go już rok, kumpel z dwa miesiące. Nic się nie popsuło. Wystarczająco wydajny jest.

 

Każdy laptop się grzeje.

Nasze lapki jakoś się nie grzeją.

 

solidność kosztem wydajności (wtedy ten Lenovo będzie świetnym wyborem),

Nie przesadzaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. W ciągu tego roku użytkowania laptop był już w różnych warunkach. Od temperatur minusowych do +35 w cieniu. W kurzu i nie kurzu. Od słonecznej pogody, po deszcz (czasem się zdarzyło, że przy kawce pod parasolem przed serwerownią deszcz zacinał prosto na lapka ;) ). Komputer jest do pracy, a nie do chuchania na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam lapa Lenovo z serii G (co prawda trochę tarszego i słabszego G555 na dwurdzeniowcu AMD), ale jedno łączy wszystkie modele serii - cholernie dobra jak na tę cenę jakość wykonania. Bardzo solidne materiały, każdy element dobrze spasowany, nic nie trzeszczy, nic się nie gnie, zniosą prawie wszystko. Nie ma obaw, że zaczną pękać zawiasy, wylatywać klawisze czy też że złamiesz narożnik, jeśli złapiesz za niego podnosząc lapa. Sztywna, mocna obudowa, przemyślana konstrukcja. Jedno, co może irytować to umiejscowienie gniazd zasilania - trzeba rozkręcić całego lapa do niemal ostatniej śrubki, żeby się do nich dostać. Jeśli chodzi o chłodzenie, to w nowszych modelach jest trochę lepiej, we wcześniejszych bywało z tym średnio, potrafiły dobrze grać kolana choć problemów z przegrzewaniem podzespołów czy z irytującą głośnością nie było. I tak jak napisał Miłosz lap zniesie naprawdę dużo, mój przetrwał podróże polskimi kolejami przez całą Polskę, a to już samo świadczy o jego solidności (i mojej czujności ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×