Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maq

Błąd przy połączeniu do zewnętrznej bazy

Polecane posty

Witam,

 

otóż strona łączy się do zewnętrznego serwera (inne DC) gdzie jest mysql, do niedawna wszystko dobrze chodziło, ale dziś wywaliła mi cały czas taki błąd:

"Lost connection to MySQL server at 'reading authorization packet', system error: 0"

 

Dodam że dostęp do mysql przez strony które znajdują się fizycznie na tym samym serwerze odbywa się cały czas prawidłowo.

 

Szukałem trochę w googlach, ale to co sprawdzałem nie pomogło, jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

-edit-

Problem sam zniknął (w ostatnim czasie nawet już nic nie robiłem przy tym), ale jakby ktoś miał pomysł co go mogło spowodować to byłbym wdzieczny za sugestie, żeby problem nie powtarzał się w przyszlości. Oczywiście wcześniej próbowałem różnych zmian w configu, a także wpisywałem komunikaty w konsoli mysql oraz restartowałem deamona mysql, ale bez rezultatów.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja mysql to 5.5.25a (sugerujesz aktualizacje?), jeśli chodzi o timeout to zwiększałem już tą wartość, bez większego powodzenia, jedynie dłużej strona zaczęła się "ładować" (wcześniej błąd wyskakiwał praktycznie błyskawicznie), normalnie (jak działa ;p) nie widać zresztą opóźnień wynikających z pobierania danych z zewnętrznego serwera mysql.

 

Wszystko właśnie rozchodzi się w tym że ten błąd mało co mówi :) dlatego chciałbym uzyskać jakieś sugestie. Na tą chwilę strona łąduje się normalnie.

Sam serwer z bazą danych posiada sporo wolnych zasobów, tak samo łącza działąją szybko.

Docelowo większość strony będzie przeniesiona, teraz część subdomen jest na jednym, a część na drugim serwerze, dlatego też jeden serwer łączy się na zewnąrz aby nie rozsynchronizowały się dane, ale takie coś z powodzeniem działało przez dobrych pare miesięcy, a nie odnotowałem w tym czasie jakiegoś wielkiego wzrostu ruchu.

 

-edit-

zaaktualizowałem mysql do 5.5.27-11

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że problem był na linii serwer DE-PL, a konkretnie z winy serwera w Polsce, bo ktoś sobie urządził większe ataki na DC ;p

Ogólnie to zrobiłem małe przenosiny części zasobów, aby zminimalizować trochę tego typu problemy :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że problem był na linii serwer DE-PL, a konkretnie z winy serwera w Polsce, bo ktoś sobie urządził większe ataki na DC ;p

Ogólnie to zrobiłem małe przenosiny części zasobów, aby zminimalizować trochę tego typu problemy :)

 

Tak z ciekawości, jaki jest sens trzymania bazy danych w tak odległej lokalizacji? Daje to dodatkowe ~120ms opóźnienia na każde pojedyńcze zapytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ping pomiędzy serwerami wynosił jakieś 30-40ms, a inna było połączenie zewnętrzne z bazą ponieważ korzystało z niej kilka skryptów które znajdowały się na dwóch serwerach, także było takie połaczenie aby utrzymać jednolitość danych w bazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×