Skocz do zawartości
Nmar

Na ile dni może zniknąć strona z sieci, żeby nie popsuć seo?

Polecane posty

Mam chwilowy niedobóg kasy i musze przez jakiś tydzień zawiesić jeden vps gdzie stoi forum i kilka innych stron, głównie chodzi o forum bo jest tam modyfikacja seo i ładnie się pozycjonuje jak na razie, czy stanie się coś z linkami w google jak strona zniknie z sieci na tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz jej tymczasowo przenieść gdzieś? na przykład na jakiś darmowy hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak forum zniknie na tydzień to pozycje mogą spaść i prawdopodobnie tak się stanie. Po powrocie forum pozycje wrócą do stanu poprzedniego (a przynajmniej powinny).

 

Według mnie bezpieczny okres offline strony to 3 dni. W ciągu 3 dni wartość strony oraz pozycje na dane frazy nie powinny się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od... nie wiadomo. Pełno jest przypadków w których po 2-3 dniach offline strona straciła pozycje, ale są też przypadki gdzie witryny było offline po 2 tygodnie i nic się nie stało. Niestety nie ma na to zasady...

 

Ja bym dał zaślepkę na ten czas z noarchive, noindex, nofollow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od... nie wiadomo. Pełno jest przypadków w których po 2-3 dniach offline strona straciła pozycje, ale są też przypadki gdzie witryny było offline po 2 tygodnie i nic się nie stało. Niestety nie ma na to zasady...

 

Ja bym dał zaślepkę na ten czas z noarchive, noindex, nofollow.

Absolutnie nie!

Ogólnie kilka dni nic nie zmieni (nawet jak spadniesz to wrócisz - a raczej nie spadniesz). Możesz też wcześniej zmniejszych w Webmastr Tools częstotliwość indeksowania i dać revisit after 5 dni

 

Wtedy nic sie nie powinno złego stać.

 

Niemniej dla seo dobry hosting to podstawa - jak strona ma być wartościowa jak co chwila zniaka z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie!

Ogólnie kilka dni nic nie zmieni (nawet jak spadniesz to wrócisz - a raczej nie spadniesz). Możesz też wcześniej zmniejszych w Webmastr Tools częstotliwość indeksowania i dać revisit after 5 dni

 

Wtedy nic sie nie powinno złego stać.

 

Niemniej dla seo dobry hosting to podstawa - jak strona ma być wartościowa jak co chwila zniaka z sieci.

Jeden z moich serwisów stracił po 3 dniach. Inny znowu leżał padnięty dwa tygodnie przeszło i... nic.

 

Loteria taka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie ryzykować. Jedna z moich stron leżała o 24:30 do 17:15 i już spraciła pozycję na dobrą frazę, a tak długo się starałem. Na razie nie widać, aby strona wskoczyła na wyższą pozycję. Weź lepiej z kimś zagadaj żeby udostępnił ci kawałek serwera, bo może się to dla ciebie tragicznie skończyć. Tydzień to sporo czasu, nowi użytkownicy zapomną o forum :) Jeśli masz coś niewielkiego mogę cię upchnąć na mój prywatny serwer za firko na ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie ryzykować. Jedna z moich stron leżała o 24:30 do 17:15 i już spraciła pozycję na dobrą frazę, a tak długo się starałem. Na razie nie widać, aby strona wskoczyła na wyższą pozycję

 

Naiwnie myślisz że kilkanaście godzin offline strony diametralnie zmieniło pozycję witryny? Proponowałbym raczej zastanowić się czemu spadła ;) (m.in przeanalizować backlinki, treść, gęstość słowa kluczowego, zmiany na stronie internetowej etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona powinna spaść w zależności od tego jak często jest odwiedzana przez roboty. Po upadku vps-a na około 14 godzin, domena spadła mi o około 10 pozycji, oczywiście wróciła na swoje miejsce ale powrót trwał 2 tygodnie. Lepiej wstawić zaślepkę niż aby host był nieosiągalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×