Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Luke4U

Drżyjcie Właściciele Domen Dwuliterowych !

Polecane posty

Otoz jestem wlascicielem atrakcyjnej domeny dwuliterowej. Ostatnio zgłosiła się do mnie firma XX, ktorej nazwa jest tozsama z nazwa mojej domeny i mnie strasza, ze maja wszelkie prawa do domeny.

 

Czy mam sie bac, czy rzeczywiscie takie jest prawo w tym kraju, ze kazdy kto zarejestruje firme o nazwie AB, moze przejac domene AB.PL ?!?

 

Z gory dzieki za odpowiedz osob majacych doswiadczenie w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jeśli miała taki zastrzeżony* znak towarowy zanim zarejestrowałeś domenę.

 

*- niejestem pewny ale sama nazwa firmy chyba nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie od razu ją stracisz ale np mogą ja zablokowac do czasu wyjaśnienia, jakiś Sąd polubowny czy coś, zależy jeszcze jak dawno firma została zarejestrowana i jak unikalna jest to nazwa.

A to że NASK róznie działa możesz poczytać na http://www.micr0soft.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mam sie bac, czy rzeczywiscie takie jest prawo w tym kraju, ze kazdy kto zarejestruje firme o nazwie AB, moze przejac domene AB.PL ?!?

Nie, na pewno nie jest tak, że każdy, kto zarejestruje firmę o jakiejś tam nazwie może automatycznie przejąć taką domenę.

Żeby "odebrać" domenę trzeba np. udowodnić, że rejestracja nastąpiła "w złej wierze" (specjalnie im podkupiłeś), że ta nowa firma ma w ogóle prawa do znaku towarowego/nazwy, że Twoja działalność prowadzona pod tą domeną jakoś tam godzi w tę nową firmę itp. Sprawami tego typu zajmuje się Sąd Polubowny przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, poczytaj sobie informacje na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, na pewno nie jest tak, że każdy, kto zarejestruje firmę o jakiejś tam nazwie może automatycznie przejąć taką domenę.

Żeby "odebrać" domenę trzeba np. udowodnić, że rejestracja nastąpiła "w złej wierze" (specjalnie im podkupiłeś), że ta nowa firma ma w ogóle prawa do znaku towarowego/nazwy, że Twoja działalność prowadzona pod tą domeną jakoś tam godzi w tę nową firmę itp.

 

Jestem podobnego zdania .

Natomiast jeśli chodzi o zarejetrowane znaki towarowe/handlowe to nawet WIPO w ostatnich latach stosuje zasadę wcześniejszy termin rejestracji (domeny lub znaku) = większe prawa do domeny .

Ja osobiście doświadczyłem już dwie próby odebrania mi moich 2-literówek . W jednym wypadku Uniwersytet z zachodniej Polski "wykombinował" sobie prawa do mojej uz.pl , natomiast w drugim przypadku znany producent samochodów "z gwiazdą" zażyczył sobie abym im oddał mb.pl , ponieważ ta domena kojarzy im się z marką mercedes-benz ;) . W obu przypadkach po otrzymaniu korespondencji od moich prawników już więcej ci "miłośnicy nieswoich domen" się do mnie nie zgłaszali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jeśli miała taki zastrzeżony* znak towarowy zanim zarejestrowałeś domenę.

 

*- niejestem pewny ale sama nazwa firmy chyba nie wystarczy.

 

i pod ta wypopwiedz bym sie podpial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×