Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LuKi965

Jak kupić dedyka na Hetznerze?

Polecane posty

Głupie pytanie, ale chciałbym zamówić na Hetzner.de dedyka Root Server Ex5 i mam kilka problemów:

1. Co to jest VAT ID i czy muszę to podawać w zamówieniu?

2. Co nieco słyszałem, że Hetzner ściąga z konta bankowego, więcej niż powinien, prawda to?

3. Jak i czy łatwo jest zrezygnować z usług Hetzner.de? Np. na kimsufi wystarczyło nieopłacić serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Numer nip inaczej, europejski. Jeśli nie jesteś firmą, to Ci to niepotrzebne.

2. Bzdura. Chyba, że ktoś nie umie przeliczać kursów walut :P

3. W panelu masz cancellation przy serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz rezygnacje serwera musisz zgłosić przed wystawieniem przez Hetzner FV gdyż zostanie naliczona oplata za okres przez, który serwer jest aktywny,bo pamiętajmy że FV wystawiana jest 7 dni od daty wygaśnięcia serwera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogą się doczepic jak dane podam swoje, a zapłaci ktoś inny? Bo osobiście nie mam konta w banku, dlatego wszystko załatwiam przez znajomego.

 

EDIT//

 

Tak sobie teraz z nudów wpisałem w wierszu poleceń ping IP z Kimsufi, a potem ping IP z Hetzner.de...

i o dziwo Kimsufi max 50, a Hetzner max 88... WTF? Serwery KS stoją we Francji, więc pingi powinny być wręcz odwrotne.

Edytowano przez LuKi965 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno (sorki, nie działa mi już opcja edytuj w poście wyżej).

O co chodzi z tym ograniczeniem prędkości

 

 

There are no charges for overage. We will permanently restrict the connection speed to 10 Mbit/s if more than 10,000 GB/month are used (the basis for calculation is for outgoing traffic only. Incoming and internal traffic is not calculated). 100 Mbit/s speed can be optionally restored by committing to pay 6,90 € (incl. VAT) per additional TB used.

 

Chciałbym na tej maszynie postawić serwer do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak w ovh - jak przekroczysz 10tb transferu to obcinają ci łącze z 100mb/s do 10mb/s i będziesz miał tak do końca okresu rozliczeniowego chyba, że dokupisz transfer. możesz kupić 1tb transferu za 6,9 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, to no spoko, myślę, że w 10TB / miesiac na spokojnie się zmieszczę. Temat do zamknięcia.

 

EDIT//

 

Chociaż... może jeszcze jedna sprawa. Zakupiłem juz serwer na Hetzner i teraz została mi kwestia jaki system najlepiej wybrać pod serwer Minecrafta i jak go poprawnie pod takowy serwer przygotować? Wujek google pokazuje tylko podstawy, czyli instalację javy i samego serwera, a napewno można zmaksymalizować wydajność kombinując coś w systemie. Pomożecie?

Edytowano przez LuKi965 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze to zainstalować javę najnowszą 7 ze strony sun a nie tą z repo bo ta z repo ma dużo większe wycieki pamięci. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×