Skocz do zawartości
doler

"niezawisle sady" - podpucha dziennikarza

Polecane posty

http://vod.gazetapolska.pl/2364-sensacyjne-nagranie-w-sprawie-amber-gold

 

 

najbardziej rozsmieszyla mnie reakcja TVN gdzie debatowali nad tym jak sedzia mogl sie nabrac a nie nad tym jak to mozliwe ze sedzia odpowiada przed urzednikiem oraz o podwazaniu niezawislosci sadow. Jezeli by ktos wierzy jeszcze w te pierdoly to chyba jedynie glupek, inaczej nazwac sie nie da;]

 

no i przestaje dziwic nagonka na Ziobre po probie rozliczania prokuratury;]

 

Co dzien to cos nowego i Ciekawego;] instrukcje rozsylane do poslow PO tez ciekawe;]

 

"Rządy PiS to najszybsza droga do bankructwa. PiS nie ma żadnej racjonalnej oferty dla wyborców, dlatego chwycił się sprawy Amber Gold, licząc, że zaszkodzi PO"

 

juz pomijajac powracajace okreslenia jako faszystow chociazby odnosnie planowanego na 29 wrzesnia marszu;] Chociaz na to juz malo kto sie nabiera bo kazdy zna

dyrektywe stalina dla bolszewikow

"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań trolować ...

 

"Rządy PiS to najszybsza droga do bankructwa. PiS nie ma żadnej racjonalnej oferty dla wyborców, dlatego chwycił się sprawy Amber Gold, licząc, że zaszkodzi PO"

 

To akurat prawda. Całą polityczna czapa PIS to sa ekonomiczni dyletanci. PO moża lubić lub nie to indywidulana sprawa każdego, ale fakty sa takie, że w czasie kryzysu się sprawdzili. Jasne można powiedzieć, że to nie do końca ich zasługa i pewnie jest w tym cześć racji, ale ja bym nie zaryzkował ich wymiany na żadna z liczących się sił politycznych w dzisiejszej Polsce.

 

A co do tej sprawy z panem sędzią ... no cóż ... gdzie jak gdzie ale na tym forum ten cytat pada dość czesto "głupota ludzka nie zna granic"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne można powiedzieć, że to nie do końca ich zasługa i pewnie jest w tym cześć racji, ale ja bym nie zaryzkował ich wymiany na żadna z liczących się sił politycznych w dzisiejszej Polsce.

Przy takim dobrobycie w kraju, gdzie każdy ma w kolano kasy, też bym ich nie zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne można powiedzieć, że to nie do końca ich zasługa i pewnie jest w tym cześć racji, ale ja bym nie zaryzkował ich wymiany na żadna z liczących się sił politycznych w dzisiejszej Polsce.

Zgoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli sprowadzamy to do uzywanego za komuny przez partie "mniejsze zlo" oraz "ta Twoja solidarnosc bylaby lepsza?" ?;]

(co do pierwszego to moze nie pytanie bo juz zdazalo mi sie slyszec;])

 

sprawdzenie w czasie kryzysu... zdajesz sobie jakie mamy aktualnie zadluzenie? zadluzono nas bardziej jak za gierka a dopiero co splacilismy ostatnia transze wyzej wymienionego. Zobaczymy za ile pokolen spłacimy obecnych.

Inna historia, ze Gierek w czasie panowania był bardzo lubiany przez spoleczenstwo. Nawet wsrod dzieci;] "chcesz cukierka idz do Gierka;]" Dopiero jak przestal rzadzic i zobaczono koszty tego modernizowania to sympatia szybko odeszla;] Polak madry po szkodzie, z powietrza sie nie bierze:P

 

Glowne zarzuty kierowane w strone PISu, PO poprawila kilkukrotnie.

 

Straszenie panstwem policyjnym za PIS - za PO skazanie na poltora roku prac spolecznych admina antykomor.pl, najwieksza liczba podsluchow w Europie (w Niemczech wielokrotnie mniej a liczba mieszkancow znacznie wieksza, dodatkowo moga miec wieksze powody co do kontroli z racji duzej ilosci imigrantow z mniej lub bardziej ciekawych miejsc") juz nie wspominajac o sadach o ktorych glosno w ostatnich dniach bo sedziowie zostawieni po przemianach dalej maja zakodowane, ze odpowiadaja przed jednym slusznym ministrem. Dostali jedynie awans spoleczny, przed weekend byli komunistyczni po weekendzie demokratyczni;]

 

Straszenie Tuska, ze po zaglosowaniu na PIS benzyna bedzie po 5 zl - komentowac nie trzeba (juz ktorys raz glosuje bo na prawde mi w sumie na reke zeby byla po te 5, a ze wedlug rankingow Tusk to zaufany facet to tez mu ufam i dlatego dalej bede glosowac na Kaczynskiego;])

 

Bedac na temacie cen

PO oczywiscie wielce oburzona gdy PIS mowi o rosnacych cenach - pytanie za 5 punktow, kto pytal w trakcie debaty przed wyborami Kaczynskiego o ceny jablek?

 

Mowienie przez Tuska, ze tylko osoba bez prawa jazdy moze stawiac fotoradary zamiast budowac drogi - dostawione juz mozna liczyc w liczbach czterocyfrowych czy jeszcze trzy?;] Dodatkowo zwiększenie mandatów a podobno to nie jest rozwiazanie. Jednak to wybaczmy bo tylko krowa nie zmienia zdania;] Lub ewentualnie premier mogl stracic prawko chociaz to malo prawdopodobne bo ostatnio borowcy rozwalajac sie po pijaku nawet nie zostali ukarania a w hierarchii stoja nizej.

 

 

Ludzie po prostu maja zakorzenione nie bo nie. Czesto spotykam sie z argumentami typu, nie bede glosowal na goscia ktorego zona chodzi do kuwety. Nawet gdyby traktowac to powaznie to chociaz nie byloby trzeba jej z budzetu kupowac samochodu za kilkaset tysiecy zlotych (nie mam nic przeciwko jezeli by zakupiono za pieniadze z diety czy pensji czy jak tam sie nazywa wynagrodzenie Prezydenta)

Juz pomiajac, ze istna glupota lub hipokryzja co w tym przypadku wychodzi na jedno jest czepianie sie o zycie kawalerskie, gdy jednoczesnie jest sie za wolnymi zwiazkami, zwiazkami homoseksualnymi i ogolnie hulaj dusza reszcie nic do tego. Tak to w zyciu bywa ze najmniej tolerancyjni sa Ci, ktorzy za nich sie podaja;]

 

Zapowiadane zmniejszenie biurokracji = zatrudnienie urzednikow na potege, nie wiem czy planuja po prostu okopac sie tak jak PSL czy co

 

Nie chce mi sie dalej wymieniac bo jest pozna godzina;]

 

Tak to w zyciu niestety jest. W kazdym razie negatywna etykietke przypieto i ciezko bedzie PISowi to zmienic bez zmiany twarzy a wyszla pewna niespodzianka bo wczesniej znacza czesc ta osobe widzial w postaci Ziobry;]. Chociaz cuda sie zdazajaa aczkolwiek na oczekiwanie rozwoju wydarzen w takim stylu jak na Wegrzech nie maja co liczyc bo tam sie rzad duzo bardziej skompromitowal i dal sie jeszcze nagrac;] dodatkowo Orban w kazdych przegrywanych wyborach mial znacznie wieksze poparcie niz PIS w ostatnich latach, jednak nie dawalo mu to rzadu bo tez mial ciezko z koalicjami;]

 

Co do zakorzenionych klamstw w spoleczenstwie, ktore powtarzane milion razy (moze przesadzam, moze starczy tysiac razy) zostaje w umyslach ludzi jest chociazby wczesniejsze wyobrazenie znacznej czesci spoleczenstwa o wielkim bogactwie Rydzyka a przy rozdawaniu koncesji okazuje sie ze nie bedzie w stanie pokryc kosztow gdzie prawa do emisji dostaja podmioty o kapitale kilku tysiecy zlotych;].

i wez tu z takim gadaj;] najpierw Ci mowi ze bogaty bo okrada wszystkie babcie a pozniej sie zacina jak sie zapytasz to czemu nie dostal koncesji. Inna sprawa ze moze nie powinien dostac, bo nie i juz ale oficjalne wytlumaczenie Pana Dworaka to jedynie sytuacja finansowa;]

Edytowano przez doler (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś za PiSem. Ja jestem stosunkowo młodym obywatelem tego kraju, ale nie zagłosuję na partię, która przez pewien (choć niedługi czas) miała większość w sejmie (+ swój prezydent) i chuja zrobiła, pomijając ciche przepchnięcie traktatu lizbońskiego i kilku innych dokumentów, partię, której hasłem reklamowym jest 'damy biednym, zabierzemy bogatym' - k*wa, sorry, ale ja wolę być bogaty gdzie indziej. Poza tym, jak nisko trzeba upaść żeby wchodzić w koalicję z wielmożnym panem Lepperem oraz Giertychem. No i trzeba by wspomnieć o tym, że PiS trzyma twardo sztamę z instytucją kościoła rzymsko-katolickiego, który na przestrzeni wieków moim zdaniem również się nie popisał, ach i jeszcze taka drobna sprawa Smoleńska, krzyża pod pałacem i tym podobnych kwestii.

Edytowano przez cybuch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ludzie generalnie nie kumają co, dlaczego jest.... a weź pisz na forach, czy gdzieś, to nazywają cię szaleńcem.

A piszesz, że sądy tępe i skorumpowane, to wielkie oczy i odszczekują bzdurami. Nicki znamy powszechnie - cwaniaczków bezmyślników.

 

Nie chciałem zakładać nowego wątku, ale kolejna rzecz do tego, o czym często piszę:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/kamery-rejestruja-mieszkancow-bytomia-jest-sie-cze,1,5249426,region-wiadomosc.html

 

Ale co tam, pewnie cwaniaczki i tak odszczekają, że to dobrze, czy coś... boooszz...

Dopóki Polacy nie zaczną używać mózgów, dopóty postczerwone sk...ny będą panoszyć się jak chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IdącTwoim tokiem myślenia ludzie w Polsce dzielą się na dwie grupy:

 

- tych co "kumaja rzeczywistość", biednych pokrzywdzonych ,szykanowanych i jak piszesz uznawanych za szaleńców (tutaj pojawia sie połaczenie z układem i co charaterystyczne z byłymi służabami PRL)

 

- i tych którzy "nic nie kumają", żyją w "matrxie" są też nazywanie "lemingami" wykonywującymi bezwolnie polecenia układu.

 

Wybacz, ale to jakieś kuriozum :)

Edytowano przez vilgefortz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

vilgefortz hurrraaaaaa! : )

Gratuluję zrozumienia tego, o co mi chodzi : )

Co prawda trochę podkoloryzowałeś, ale generalnie chodzi o:

- świadomych syfu i przyczyn tego syfu

- nieświadomych syfu i drwiących z tych świadomych.

 

Tylko niestety "dzięki" reżimowym mediom ci świadomi zostali wrzuceni do kotła z PiSem, Radiem z twarzą, Smoleńskiem, itd. To też jest plan tych na górze, aby spolaryzować ludzi - lewo albo prawo. Z tym, że to prawo to też lewo, a narodowe, ekstremistyczne, też chore... bo nic z tego wszystkiego dobrego nie wychodzi. I tak od 22 lat.

 

Pawel_15, wiesz, bo to tak naprawdę jest tak, że wielu ludzi "czuje", że coś nie gra, ale "no jak to, że to tak jest zrobione? oja, ależ to jest nieprawdopodobne - nie no, z pewnością bzdury wygadujesz"... że wiesz, nie dłubią, nie kopią o co chodzi naprawdę.

 

EDIT:

Acha...

 

 

Zgoda.

BZDURA. Reżimowe media wpoiły Ci bellerofont, że nie ma na kogo głosować. Że PO albo PiS i koniec.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko niestety "dzięki" reżimowym mediom ci świadomi zostali wrzuceni do kotła z PiSem, Radiem z twarzą, Smoleńskiem, itd. To też jest plan tych na górze, aby spolaryzować ludzi - lewo albo prawo. Z tym, że to prawo to też lewo, a narodowe, ekstremistyczne, też chore... bo nic z tego wszystkiego dobrego nie wychodzi. I tak od 22 lat.

Dopalacze wracają na salony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BZDURA. Reżimowe media wpoiły Ci bellerofont, że nie ma na kogo głosować. Że PO albo PiS i koniec.

Sponsi, reżim to jest w Korei Północnej, nie w Polsce.

 

Chyba zapomniałeś jak PiS był u władzy i miał swoich ludzi w wszędzie, jak wyglądała propaganda. Tylko niezależne media pisały o Kaczyńkim jaki to on był "dobrym" Prezydentem a jego brat premierem.

Takiej obłudy i zakłamania to nie ma nawet w filmach S-F, więc teraz już nie przesadzaj, reżimu w Polsce nie ma.

Druga sprawa, i moim zdaniem logiczna, że każda partia "wrzuca" swoich ludzie gdzie popadnie, do radio, tv, gazet itp.

Tak było, jest i będzie, nikt tego nie zmieni i każda przyszła partia będzie robić tak samo.

 

Prawdziwa propaganda to była w latach 50-tych kiedy wykonywano 300% normy, co było oczywiście bzdurą bo nie było żadnych oficjalnych norm. Gdy Stalin umarł kazali być każdemu smutnym, a jak ktoś śmiał się trochę weselić, to mieli na niego swoje sposoby, wtedy to mógłby być rezim.

Gdyby był reżim, pewnie bym nawet juz nie pisał tu na forum, a do moich drzwi pukałaby załoga "Dżi". ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

cybuch tylko na to cię stać cwaniaczku? Albo inaczej: korzystasz na tym całym dziadostwie i nie jest ci po drodze, aby ludzie odkrywali prawdę? Cwaniaczek kolejny się znalazł. Bierz kubeł i korzystaj, a nie odzywasz się, gdzie dorośli rozmawiają.

 

www.mzone-net.eu właśnie BZDURA. Mamy reżim, ponieważ nie dopuszcza się do głosu alternatywnych kierunków politycznych, manipuluje się ludźmi na dużą skalę podając im tylko wybrane wiadomości, w wybrany sposób. Teraz wyszła afera w sądzie to mówią o "jednostkowym przypadku". BZDURA. To jest nagminne, całe struktury są podporządkowane do góry i czekają co, jak zrobić, kiedy.

To jest reżim.

 

O Kaczyńskim, że super prezydent? Booszz... człowieku, reżimowe media niszczyły totalnie prezydenta, że przez niego nie można robić super reform i dlatego było w Polsce źle (nawiasem mówiąc i tak było o wiele lepiej niż teraz, pokazują to nie tylko słupki i wykresiki ekonomistów, ale to mówią też ludzie na ulicach). Czy ty w ogóle myślisz co piszesz? Ciekawe jaki udział mają "niezależne" media (tak, wiem, że piszesz o narodowo lewicowych, PiSowskich mediach) z tak małym pokryciem. Ludzie od rana do wieczora spijają propagandę TVP, TVN, Polszmatu, GW i innego dziadostwa, a nie "niezależnych" mediów (żeby w ogóle chociaż tych pisowskich! - choć to też by było złe, bo to nie są niezależne media). Tak naprawdę to non stop była nagonka na prezydenta, a jak Kaczyńscy razem rządzili, to na obu na raz. Nie lubię PiS i nie podobał mi się tamten rząd, ale przeginanie, że niby była propaganda uwielbienia to już totalny brak zdolności samodzielnego analizowania rzeczywistości. Tylko jak ty ...a nie, zaraz... przecież ty nie mieszkasz w Polsce. To po kiego się odzywasz i co ty wiesz w ogóle?

 

Myślisz, że reżim to tylko Korea i Białoruś? To mało wiesz, albo na dużo się godzisz. Marchewką (Wałęsa, Unia) nas zmanipulowano, poustawiano sobie wszystko i wszystkich i teraz mamy dziadostwo, jakie mamy.

Dębski, Petelicki, Lepper, jeszcze parę osób... uciszono po prostu. Dalej będą rozkradać i roz...pieprzać ten cały kraj i naród, a wy dalej, lemingi, że co tam, "bzdury gada"... tja... tylko kiedy się obudzicie? Nigdy?

Masakra. Ludzie, wy w ogóle wiecie co się wokół was dzieje, czy takie lemingostwo totalne, że klapki na oczy i huziaaa? Tylko po co jeden z drugim udziela się w dyskusji? Nie wiedzą, nie rozumieją, bzdury w głowie mają, to sobie siedzieć gdzieś na końcu świata i nie wchrzaniać się do spraw krajowych!

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

Nie no jasne, tylko ty [no i PiS oczywiście] macie monopol na prawdę, a cała reszta to lemingi idące tępo za swoim wieszczem Donaldem, synem zrodzonym z bogini Unii Europejskiej. Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu, widać, że jesteś bardziej zapatrzony w swoje poglądy niż dzieciak, który 5 min temu odkrył JKM. Choć to Lech podpisał traktat lizboński, który zapoczątkował sprzedaż niezależności mojego kraju, ale ja mam w planach wyjechać z tego kraju i być lemingiem gdzie indziej, może tam oszczędzą mi wysłuchiwania historii o brzozach-mordercach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy reżim, ponieważ nie dopuszcza się do głosu alternatywnych kierunków politycznych, manipuluje się ludźmi na dużą skalę podając im tylko wybrane wiadomości, w wybrany sposób.

Jest demokracja, to ludzie wybierają kogo chcą tam widzieć. Była Samoobrona, były inne partie, a to, że ktoś nie lubi Twojego polityka nie oznacza, że jest rezim. Niestety w rządzach demokracji wybiera większość, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Platforma wygrała wbory po raz drugiz rzedu jakimś tam przekrętem wyborczym, chyba nie twierdzisz, że PiS przegrywa 7 już z kolei wybory bo niesprawiedliwie ludzie głosowali przez propagandę?

 

Przyponij sobie jakie cuda wyprawiali ludzie z PiS aby wygrac te wybory, zapomniałeś o aniołkach kaczyńskiego, które robiły wszystko aby przekonać ludzi, a te obietnice z nieba wzięte. Niestety dominuja tylko dwie partie w dzisiejszych rzadzach, ale tak ludzie wybrali, Polacy wybierali, nie Putin czy Merkel.

 

Naprawdę czasami nierozumiem Twojego toku myślenia. Rozumiem, że można się wkurzać bo wiele rzeczy jest złych, można powiedzieć tragicznych, ale nie do tego stopnia, żeby twierdzić, że mamy reżim. :)

 

 

Myślisz, że reżim to tylko Korea i Białoruś? To mało wiesz, albo na dużo się godzisz. Marchewką (Wałęsa, Unia) nas zmanipulowano, poustawiano sobie wszystko i wszystkich i teraz mamy dziadostwo, jakie mamy.

 

Ja od 7 lat jestem na emigracji, znalazłem "Nareszczie" normalny kraj, ludzi, politykę i prawo. Na Polske patrze niejako z dystansu, ale na pewno nie jestem omamiony przez reżimowe media. Jakby nie było jednak jedno Radio mogłoby sie do tego zaliczyć, wszyscy wiedza o jakim radiu mówię i jego dyrektorze.

To jest propaganda, poczytaj ludzi co tam pracowali, jakie szopki się tam wyprawiały.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek, odpuść sobie. Są ludzie, którzy przyjmują dyskusję i są ludzie, którzy mają jedyną, świętą niepodważalną rację, a wszystkich, którzy myślą inaczej nazwą "lemingami", "czerwonymi skurwysynami" czy "działaczami reżimowej propagandy" (jakkolwiek by nie rozumieli słowa "reżim"). PiS rządził swego czasu niepodzielnie, ale to TVN i Wyborcza popierające wtedy opozycyjne ugrupowanie były "reżimowe". Nie szukaj logiki tam gdzie jej nie ma. W związku z czym nie wdawaj się w dyskusje, bo bez logiki takowej prowadzić nie sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@juvenito

Chciałoby się ;))

Moim zdaniem pierwsza rzecz jaka powinna być zrobiona dla poprawy budżetu państwa, może nie tego obecnego, czy przyszłego, ale tego za 10,20 czy 30 lat to likwidacja ZUSu. Dopóki ta instytucja będzie istnieć nic w tym kraju nie ma prawa się trzymać kupy, aż dziw bierze, że to tej pory nie pierdykło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już pierdykło dawno.. tyle, że jest cały czas sztucznie podtrzymywany ten stan rzeczy. Polecam zainteresowanie się tym, jak ten cały zus funkcjonuje i jak jest finansowany. I dopiero wtedy Cię dziw weźmie, ze Polacy nie zrobili z tym jeszcze porządku.

 

Ja tam głosowałem na RP.

Nie ma się czym chwalić..

 

Nie dziwne, że przez większość tematu przewija się pseudo-prawicowy (czy tam lewicowy, jak kto woli) PIS, bo tylko o nim w mediach pitolą non-stop. No i jeszcze w zestawieniu z lewicową PO.

Służby specjalne państw rządzą krajami tak, aby żyło się tam lepiej, bo wtedy im też lepiej się żyje. Ewenement tego faktu jest tylko u nas, bo nasza SBcja robi wszystko przeciwko narodowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja wiem jak to działa, no ale póki co finansują z każdego możliwego źródła i faktycznie sztucznie podtrzymują, ale widać jeszcze mają czym to pompować. Kasa w FRD widać jeszcze się nie skończyła, ile istnieje podobnych instytucji i funduszy, z których można wziąć - nie orientuję się, ale koniec jest bliski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy wszędzie.. u mnie w skarbówce nawet da się cokolwiek załatwić bez większego stresu. W innych urzędach podobnie.

 

Jak narazie, to promuje "nowoczesność" :)

 

39417185.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież w tym systemie jest wszystko ok :) Przynajmniej tak stwierdzili koledzy chwile wcześniej. Więc nie mamy co narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.. i tak wypływają z Polski pieniążki w różnych kierunkach, ostatecznie lądując w pewnym państwie na bliskim wschodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W sumie nawet ciekawa dyskusja, chetnie się odniosę do wielu merytorycznych postów, ale to jak wrócę z roboty i solidnie odeśpię dwa dni. Na początek mała odpowiedź na jeden fragment.

Dostań dzisiaj pracę. Zobacz co drugi pracodawca szuka emeryta, a kolejny szuka ochroniarzy z grupą inwalidzką. No ja rozumiem, że każdy orze jak może, za zatrudnienie inwalidy przysługują jakieś bonifikaty, no ale co z młodymi? Co z osobami do 25 roku życia? Oni też chcą żyć, oni też chcą mieć swoje mieszkania, oni też chcą być optymistami. W tym kraju się raczej nie da.

Sam się zastanawiam, czy zostać tutaj czy "zwiać" do Anglii. Co mi tutaj ten kraj dał? NIC. A w Anglii mogę nawet zamiatać ulicę za konkretną kasę i żyć przy tym godnie. A w Polsce ludzie nadal będą niewolnikami.

Dostać dzisiaj pracę. Temat wałkowany przezeń od dwóch lat. Wysłałem setki CV, dziesiątki listów motywacyjnych (przeżytek, po co pisać że jestem silny, zwarty i gotowy :P ) i jedyne co mi odpowiadało to jedna wielka mega głucha cisza. Jedną z bolączek jest właśnie to że jak pracodawca nie chce brać danego pracownika to mu nie odpisuje, a kandydat czeka jak jeleń na rykowisku. Jak mnie nie chcą to niech napiszą: Panie Pawle, potrzebujemy idioty z 5 językami, wykształceniem wyższym, 3 kierunkami i pełnosprawnego za 1500 brutto. Pan niestety niespełnia naszych wymagań gdyż jest pan idiotą z dwoma językami, nie ma pan wykształcenia, nie ma pan żadnego kierunku, jesteś pan niepełnosprawny i mógłbyś nas pan tym pozarażać no i chcesz pan za wykonywaną pracę więcej niż najniższa krajowa co pana dyskwalifikuje. Krótko zwięźle i na temat. Zmieniłem taktykę i zacząłem roznosić CV osobiście. I z miejsca dostałem fuchę w szanowanej firmy ochroniarskiej. Z pracy jestem zadowolony, jakąś tam w miarę sensowną kasę mam, chociaż w przypadku posiadania kobiety i trójki dzieci to słabo by było z kasą... Nie wiem jak w innych miastach ale w GDA (wybór dlatego że robią tam ładne osiedla) koszt mieszkania na nowym osiedlu to powiedzmy 200 000 PLN + 50 000 PLN na urządzenie się. Osobnik zarabiający 1500 PLN brutto odkładając co miesiąc 100% swej pensji będzie mógł sobie takie mieszkanko urządzić za prawie 17 lat :) Pocieszająca wizja prawda ? :)

 

Czy zostać tutaj czy wiać do UK ? Jak znasz język to wiej. Wiej bo wykonując tam pracę uważaną w tym dzikim kraju (PL) za najniższą w szczeblu społecznym będziesz miał i względny szacun i porządny grosz. Tutaj zamiatając ulicę gówno masz i gównem jesteś. Tam jesteś szanowany (tak mi Irek pisał) bo to praca jak każda inna, ktoś ją musi wykonywać no i każdy chce mieć posprzatane. Za wykonywaną pracę masz wynagrodzenie które pozwoli ci nie tylko nie zdechnąć do pierwszego ale takżę na jakieś rozrywki i zadowolenie z życia. W PL możesz o tym zapomnieć. Jakbym znał język to bym z miejsca wiał, pakuję się i znikam. Bo co mi dał ten kraj ? Nic poza dawaniem kopniaka w dupę od 23 lat na każdym kroku. W szkole dostawałem wycisk za to że jestem no i komuś trzeba dawać (ale ja cierpliwie sobie jeszcze kilka lat poczekam ... ), w urzędach dostaje wycisk od wrednych urzędasów którzy traktują mnie jak zarazę, od ustawodawcy (tych 460 pojechańców) dostaję wycisk bo rządzą nieudolnie... Wszędzie, na każdym kroku dostaję kopa i nic więcej. Państwo może człowiekowi zjechać życie i nikt nie poniesie za to jakiejkolwiek konsekwencji (no chyba że komuś wpakujesz cały magazynek w jego czaszkę ale tu dożywocie gwarantowane). Państwo ci nie pomoże a tylko zasadzi dodatkowego kopa. To jest Państwo antyobywatelskie, antyrozwojowe i antynormalne. Dlatego jak masz szansę dania dyla do UK to dawaj dyla, tam masz szansę na rozwój i osiągnięcie sukcesu. W PL nie masz na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam się zastanawiam, czy zostać tutaj czy "zwiać" do Anglii. Co mi tutaj ten kraj dał? NIC. A w Anglii mogę nawet zamiatać ulicę za konkretną kasę i żyć przy tym godnie. A w Polsce ludzie nadal będą niewolnikami.

Nie wiem jak jest w Polsce teraz, ale za moich czasów było podobnie jak napisał Paweł. Wtedy tylko było inaczej, pracodawcy brali ludzi z orzeczonym stopniem inwalidzctwa, dostawali wtedy jakąś zniżkę, czy coś w tym rodzaju.

 

Przed wyjazdem do UK bałem sie jak cholera, decyzja była przyparta tym, że biznes mi padał powoli w Polsce jak to zwykle bywa i to dało mi niezłego kopa w podjęciu decyzji. Po przyjeździe przeżyłem szok i co ciekawe otrzymałem taką serdecznośc od anglików, której nie mógłbym się spodziewać w Polsce od Polaków. Anglia to kraj który może się wydawać dziwny dla Polaków, ale tak nie jest. Wbrew pozornemu chaosowi jest to ogromny porządek, pomimo temu spotykanemu angielskiemu lenistwu.

 

Teraz wielu Polaków właśnie wraca do kraju niż z niego emigruje, dużo moich znajomych dorobiło sie i wróciło do Polski otworzyć jakiś biznes. Ale życie Emigranta nie jest az takie łatwe, szczegołnie na początku będzie to życie w cierpieniu i bólu psychicznym.

 

Zamiatając ulicę nie masz niestety kokosów, ale standard na pewno lepszy niż miałbyś w Polsce na tej samej pozycji. Zarabiając 6.08 p/h wychodzi jakoś 250 funtów tygodniowo, od tego odjąć mieszkanie, samochód, jakie przyjemności niewiele zostaje. Jednak jak porobi się nadgodziny no to już na jakieś BMW powinno wystarczyć ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×