Skocz do zawartości
Poki

gmail we własnej domenie

Polecane posty

Witam

Kupiłęm sobie domenę w ovh.pl, na co dzień używam usług Google, więc chciałbym aby maile wysyłane na mojanazwa@mojadomena.com trafiały do mojej skrzynki, którą mam jako pokipoki@gmail.com

 

Jak to zrobić? Jedynym rozwiązaniem jest Google Apps? Ktoś korzysta i może polecic, a może przed czyms przestrzec ?

Chciałbym zrobić sobie kilka aliasów(np. poko@mojadomena.com, info@mojadomena.com, pomocmojadomena.com) ,a w sumie mogłyby trafiać do jednej skrzynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

google apps jest jednym z rozwiązań. Kiedyś ovg miało catch-all. Z tego co się orientuję wyłączyli z powodu spamu. Musisz znaleźć hosting z obsługą poczty. Tylko po co skoro google da Ci to za darmo.

Albo tworzysz ww. aliasy albo catch-all na *@mojadomena.com i dostajesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chcesz mieć maile na swojej skrzynce user1@gmail.com (przekazywana poczta) czy oddzielne konto pocztowe user1@domenka.pl po zalogowaniu do gmaila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o przekierowanie samych maili to powinieneś mieć taką opcje jeśli używasz jakiegoś panelu, np. DA lub cPanel

Dokładnie, musisz mieć taką opcję jako administator domeny, bez jakiś dodatkowych programów i udziwnień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć maile na swojej skrzynce user1@gmail.com (przekazywana poczta) czy oddzielne konto pocztowe user1@domenka.pl po zalogowaniu do gmaila?

W gre wchodzi chyba tylko oddzielne konto ponieważ chcialbym też móc odpisywać z niego (czyli w mojej domenie) a nie że tylko z pokipoki@mojadomena.com przekieruje mi maile na dawnego konto Gmailowskie.

 

Nie wiem jak to najlepiej rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz do swojego konta gmail przypisać konto po POP3 i SMTP, będziesz mógł odbierać i wysyłać wiadomości z swojej skrzynki.

 

Wejdź w Ustawienia -> Konta i importowanie -> Dodaj posiadane konto pocztowe POP3 oraz Dodaj inny adres e-mail, którego jesteś właścicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem, ale wtedy muszę mieć mail "gdzieś indziej" tzn, gdzieś mieć pocztę, np. postawić własny serwer pocztowy.

 

 

Przekierowanie działa, jednak chce to zrobić w taki sposób żebym mógł również odpisywać z tego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem, ale wtedy muszę mieć mail "gdzieś indziej" tzn, gdzieś mieć pocztę, np. postawić własny serwer pocztowy.

 

 

Przekierowanie działa, jednak chce to zrobić w taki sposób żebym mógł również odpisywać z tego maila.

To w ustawieniach też możesz dodać. Używam na codzień. GMail -> Ustawienia -> Konta i importowanie -> Wyślij pocztę jako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×