Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pawel Zdziech

Firma Zanox.com oszukuje przy walidacji

Polecane posty

Kilka dni temu postanowiłem założyć na darmowym serwerze stronę o kredytach i ją rozpowszechnić na różnych forach, że zajmuję się udzielaniem pożyczek. W okresie od 18 sierpnia do 31 sierpnia 2012 roku miałem 37 leadów wprowadzonych do systemu.

Działałem głównie przy promocji providenta za wypełnienie formularza kontaktowego płacą 11,80 euro czyli 436,60 euro powini mi zaliczyć przy walidacji ale zaliczyli mi tylko jedną walidacje.

 

Oraz z firmy - Expander PL kredy 18 leadów

1 Lead z - Hyundai PL

1 Lead z - Bank BPH PL

 

 

Chce ktoś dane z statystyków proszę pisać na adres mailowy : redakcje@gg.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

ale po co nam Twoje dane "ze statystyków"? ;) Pisz do zanoxa.

 

Na ogół w takich przypadkach winny jest partner, a nie platforma pośrednicząca. Ta tylko mechanicznie zlicza jakieś akcje, a partner je u siebie weryfikuje (szczególnie jak lead polega na telefonie czy innej formie kontaktu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu postanowiłem założyć na darmowym serwerze stronę o kredytach i ją rozpowszechnić na różnych forach, że zajmuję się udzielaniem pożyczek. W okresie od 18 sierpnia do 31 sierpnia 2012 roku miałem 37 leadów wprowadzonych do systemu.
A skąd masz takie dane, że było ich 37 ?

 

Nie wiem na podstawie czego wywnioskowałeś tą ilość, ale branża kredytowa to dość mocno oblegana branża więc co najmniej wątpię abyś na darmowym serwerze w 14 dni miał 37 rejestracji kredytowych ;)

 

Gdyby to było takie łatwe, to każdy by na tym zarabiał. 400 euro na dwa tygodnie za rozklejanie reklam swojej witryny - dla Polaka kura ze złotymi jajami ! ;) A tymczasem ta branża tuż obok farmaceutyki i hazardu jest bardzo popularna i dochodowa, zatem - jak wspomniałeś - po walidacji poprawnych leadów miałeś aż cały jeden zatem tyle dostaniesz pieniędzy.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem tej sprawie do zanoxu i jeszcze nie odpisywali, miałem tyle leadów za podanie danych od klientów

 

Imię i Nazwisko, Pesel, Telefon, i Adres Emailowy.

 

znam się na pozycjonowaniu stronek, oraz na przekonywaniu klientów którzy wypełniali dane i wysyłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiegoś haczyka w regulaminie?

 

czyli za samo pozostawienie danych osobowych przez mojego klienta i do niego provident odzwoni powinien dostać wynagrodzenia : 11,8 €

 

Wynagrodzenie

 

Wynagrodzenie za każdego call back leada wynosi 11,8 € plus kolejne 18,75 € za każdy wysłany rekord do przedstawiciela (record sent). Oznacza to, że łączna prowizja za transakcję może wynieść aż 30,55 €! Provident płaci wyłącznie za pozyskanie nowych klientów.

 

Lead– prawidłowe wypełnienie przez Użytkownika Internetu formularza kontaktowego zamieszczonego w Internecie Provident, zawierającego co najmniej 5 pól informacyjnych (w tym imię, nazwisko, nr PESEL, telefon, adres e-mail), umożliwiającego kontakt z Użytkownikiem Internetu przez Call Center Provident. Lead kontaktowy uznaje się za poprawny, kiedy Użytkownik Internetu, do którego dodzwoni się Call Center Provident, odbędzie rozmowę telefoniczną, podczas której Provident przedstawi ofertę pożyczki, a następnie dane Użytkownika Internetu Provident prześle do swojego przedstawiciela; wyszczególnione w raporcie sprzedażowym jako ‘lead’.

 

Umowa- podpisana przez Provident oraz Klienta w związku z Leadem kontaktowym Umowa pożyczki w Pakiecie Gotówka lub Pakiecie Przelew (przy czym dla pożyczki zawartej w Pakiecie Przelew jako datę zawarcia Umowy należy rozumieć datę podpisania Umowy przez Provident Polska S.A.), od której Klient nie odstąpił oraz nie zwrócił kwoty udzielonej pożyczki w trybie oraz terminie przewidzianym w Umowie pożyczki; wyszczególnione w raporcie sprzedażowym jako „Umowa’

Edytowano przez Pawel Zdziech (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wynagrodzenie za każdego call back leada wynosi 11,8 € plus kolejne 18,75 € za każdy wysłany rekord do przedstawiciela (record sent). Oznacza to, że łączna prowizja za transakcję może wynieść aż 30,55 €! Provident płaci wyłącznie za pozyskanie nowych klientów.

 

Czyli moim rozumowaniem płacą za to że:

Pozyskasz klienta, oni oddzwonią, klient umówi się z przedstawicielem i weźmie kasę.

 

Jeżeli tylko callback będzie to nie zapłacą ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

 

Czyli moim rozumowaniem płacą za to że:

Pozyskasz klienta, oni oddzwonią, klient umówi się z przedstawicielem i weźmie kasę.

 

Jeżeli tylko callback będzie to nie zapłacą ci.

 

A według mnie oznacza to, że płacą tylko za NOWYCH klientów. Jeśli klient wyśle te same dane 10 razy, nie będzie brany pod uwagę jako nowy klient i partner nie dostanie z tego żadnych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś inne systemy które płacą za takie rzeczy? Albo za np. wykonywanie jakichś akcji przez użytkownika bądź wypełnienia ankiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Znacie może jakieś inne systemy które płacą za takie rzeczy? Albo za np. wykonywanie jakichś akcji przez użytkownika bądź wypełnienia ankiet.

 

Lepiej znaleźć normalną pracę niż ciułać grosze takimi programami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te firmy obiecują gruszki na wierzbie a regulaminy są tak napisane, że brak w nich wyraźnej jednoznaczności co do tego jak i na czym zarabiasz - lepsze są tylko umowy bankowe na kredyty ;)

Daj sobie z tym spokój, jak umiesz pozycjonować strony to lepiej rób to jako usługę - więcej zarobisz na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ech... a wystarczyłoby czytać maile, jakie Zanox wysyła.

Proszę - mail z 13.08.2012 r.

 

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie z Provident. Przedstawione zostały statystyki zarówno ze strony zanox jak i Provident.

Wyjaśniony został również powód tak dużego spadku w ilości leadów pozyskiwanych leadów.

Od 1 lipca Provident zmienił model rozliczeniowy który wcześniej uwzględniał wszystkie leady. Jeżeli lead posiadał poprawne dane a osoba była zainteresowana ofertą podczas weryfikacji lead był uznawany za właściwy. Obecnie (od 1 lipca) Provident nie wypłaca prowizji za następujące leady:

- klient nie spełniający wymogów wiekowych

- klient nie zainteresowany ofertą

- klient zainteresowany ofertą, posiadający zbyt dużą ilość już zawartych pożyczek

- klient któremu Provident nie może zaoferować nic ze swojej oferty

- klient zainteresowany, nie spłacający w terminie rat już wziętych pożyczek

 

Wcześniej Provident płacił za powyższych użytkowników jeżeli tylko byli zainteresowani ofertą obecnie system automatycznie odrzuca takie osoby z zestawienia. Odnosząc się do wyników zanox przedstawionych przez Provident ( wyłącznie wartościowe dla provident leady wykluczające powyższe opcje + sprzedaże) w lipcu statystyki były lepsze niż w poprzednim. Jakość w programie została poprawiona, głównie dzięki korzystaniu z kreacji iframe.

Pamiętajcie proszę że część leadów lipcowych zostanie zaakceptowana w rozliczeniu sierpniowym, sprzedaże generowane z pozyskanych leadów zawsze mają ok miesiąc opóźnienia ponieważ okres na wygenerowanie sprzedaży z leada = 24 dni

 

Obecnie Provident potrzebuje przynajmniej miesiąc na oszacowanie sytuacji aczkolwiek na chwilę obecną ilość leadów (wartościowych) z lipca w porównaniu z poprzednimi miesiącami jest wyższa, to samo dotyczy sprzedaży.

Provident chciał załagodzić ucięcie części leadów w rozliczeniu wyższymi stawkami co po części się udało. Istnieje prawdopodobieństwo drobnych zmian w obowiązującym modelu w przypadku osiągnięcia gorszych statystyk (podniesienie ktowy prozicji za lead). Na pewno warunki akceptacji leadów pozostaną takie same.

 

pozdrawiamy,

Provident PL / zanox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×