Skocz do zawartości
kiko

Przekierowanie ip zewn na ip wewn w sieci lokalnej

Polecane posty

Witam. Posiadam panel ispcp omega na ktorym jest hosting kilku domen i chciałbym przekierować pewna domene na adres ip sieci lokalnej gdzie jest postawiony debian z ispcp ktory musi byc widoczny jako publiczny z domeny xxxx.xx

 

Poczatkowo myslalem nad przekierowaniem www.xxxx.xx na 10.50.1.11 tak aby było 1:1 tylko nie wiem czy to wyatarczy.

Jak rozwiazac ten problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wbijasz na router i wchodzisz w opcję DMZ i wpisujesz tam IP twojego 'serwera' z ispcp (wewnątrz) i ewentualnie Virtual Server (ustawiasz konkretne porty)

 

Zapisujesz + reboot routera jeżeli wymaga.

 

Następnie przekierowujesz sobie w DNSach na ten IP i śmiga ;)

 

 

Pamiętaj że z wew sieci musisz wklepywać IP 10.50.1.11 bo nie pójdzie ci inaczej - chyba że przez proxy. Z zewnątrz normalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Pamiętaj że z wew sieci musisz wklepywać IP 10.50.1.11 bo nie pójdzie ci inaczej - chyba że przez proxy. Z zewnątrz normalnie ;)

Że hę? Miałeś chyba na myśli adres "serwera" w sieci lokalnej, który niekoniecznie musi mieć wartość "10.50.1.11", np. większość popularnych routerów ustawia lokalną w klasie 192.168.x.x. Do tego zapomniałeś napisać, że najlepiej ustawić stały adres serwera w sieci lokalnej, żeby nie było problemów z przekierowywaniem portów w przypadku, kiedy np. po restarcie DHCP przypisze serwerowi inny adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ale ja wiem :)

 

napisal taki ip w temaccie wiec stwierdzilem ze takie ma ip wew serwerka w localnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×