Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tochkan

Czy ten hosting powinnien posiadać firmę?

Polecane posty

Witam,dzisiaj pisałem z właścicielem MevHost.pl , kulturalnie spytałem się o dane działalności gospodarczej,po czym on wyjaśnił mi ,dlaczego nie potrzebuje firmy,po czym oczernił że nie znam Prawa Polskiego.

 

Jego argumenty:

Usługa jest prowadzona z rozliczeniami, nie mamy DG, nie przekraczamy miesięcznych zarobków w których wymagane są DG, imię i nazwisko są podane w zakładce kontakt.

 

Tak więc ,czekam na Wasze opinie? Ma rację gościu?

Edytowano przez Tochkan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2012-09-08 18:17:29 :: tochkan

prowadząc sprzedaż musisz rozliczyć się z fiskusem minimum na zasadach ogólnych

 

2012-09-08 18:17:46 :: MevHost

0 dochód = 0 rozliczenie ;)

 

2012-09-08 18:18:00 :: tochkan

Przecież ma Pan opcje 2 hostingu,za 5 zł miesiecznie

 

2012-09-08 18:18:05 :: MevHost

oczywiście

 

2012-09-08 18:18:12 :: MevHost

tylko że nikt nie kupił nic jeszcze

 

2012-09-08 18:18:26 :: MevHost

a ta opcja wygasa dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samego wątku - nazwa tematu jest twórcza, ale niezbyt poprawna, dostałbyś pałę z polskiego. :P

 

Ale już bez off-topu: hosting to tzw. działalność ciągła (czy tam sprzedaż ciągła). Jeżeli usługa rozliczana jest w konkretnym, umówionym terminie powtarzającym się, czyli umowa Usługobiorca-Usługodawca, Usługodawca MUSI posiadać działalność gospodarczą. A poniżej taki mały cytacik, który ten pan od Mevhost powinien znać:

 

art. 21 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej:

Jeżeli przedsiębiorca oferuje towary lub usługi w sprzedaży bezpośredniej lub sprzedaży na odległość za pośrednictwem środków masowego przekazu, sieci teleinformatycznych lub druków bezadresowych, jest on obowiązany do podania w ofercie co najmniej następujących danych:

1) firmy przedsiębiorcy;

2) numeru identyfikacji podatkowej (NIP);

3) siedziby i adresu przedsiębiorcy.

 

z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną:

art. 5 ust. 2 Usługodawca podaje:

1) adresy elektroniczne,

2) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres.

art. 23 Kto wbrew obowiązkom określonym w art. 5 nie podaje danych, o których mowa w art. 5 ust. 2, 3 lub 5, albo podaje dane nieprawdziwe lub niepełne, podlega karze grzywny.

 

art. 206 §1 ksh:

Pisma i zamówienia handlowe składane przez spółkę w formie papierowej i elektronicznej, a także informacje na stronach internetowych spółki, powinny zawierać:

1) firmę spółki, jej siedzibę i adres,

2) oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru,

3) numer identyfikacji podatkowej (NIP),

4) wysokość kapitału zakładowego.

 

art. 595 §1 ksh:

Kto, będąc członkiem zarządu spółki kapitałowej, dopuszcza do tego, że pisma i zamówienia handlowe oraz informacje, o których mowa w art. 206 § 1 i art. 374 § 1, nie zawierają danych określonych w tych przepisach albo będąc komplementariuszem spółki komandytowo-akcyjnej uprawnionym do reprezentowania spółki dopuszcza do tego, że pisma i zamówienia handlowe oraz informacje, o których mowa w art. 127 § 5, nie zawierają danych określonych w tym przepisie

- podlega grzywnie do 5.000 złotych.

 

I tu nic nie ma do rzeczy to, czy ma zarobki, czy nie - oferuje płatne usługi, musi się rozliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta firma powinna posiadać firmę?

 

 

Przepraszam za głupią pomyłkę, przypadkowo napisałem firma zamiast hosting.

 

Ogółem już dowiedziałem się jak wygląda sytuacja.

 

Oddaje za darmo hosting, wraz z panelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Sprawa wygląda następująco:

 

Walił w bambuko od początku a już teraz strona nie dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie oddaje hosting nowemu właścicielowi MevHost'a ,który raczej będzie bardziej przykładał się do np.reklamki hostingu, i być może będzie miał firme,hosting z Tym dobry,że bez reklam,i sami widzicie że nie aż takie słabe parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

@up:

Ciężko żeby płatny hosting miał jakieś reklamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×