Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

[VPS] | Windows, brak limitu łącza, niskie pingi, bardzo dobra lokalizacja

Polecane posty

Gość

Witam ! Poszukuję firmy, która posiada w swojej ofercie VPS'y z własnym systemem operacyjnym, w moim przypadku Windows (najlepiej XP). VPS nie może posiadać limitu przesyłu danych w łączu, ponieważ będzie stał na nim serwer gry - niestety nie ma plików serwerowych pod Linux'a. VPS musi znajdować się również w dobrej lokalizacji - najlepiej Warszawa, okolice (centrum Polski) oraz łączu : niskie pingi. Najważniejsze : niewygórowana cena.

 

Nie potrzebny VPS z wysokimi parametrami (chociaż, większe również możecie przedstawiać), wystarczą :

 

Pamięć: 512 ram

Procesor: 1 - 1.5 ghz

Dysk twardy: 5 gb

Łącze: według uznania firm

 

 

Czekam na sugesie Wasze, bądź oferty firm !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podasz nazwę gry to będzie można dostosować wymagane łącze ... z doświadczenia wiem , że w PL takiej opcji nie ma w budżecie poniżej 1 tyś zł (mowa o dedykowanym łączu 100 mbps)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Naruto Naiteki Kensei, modyfikacja oparta o silnik half - life'a. Niestety nie znajdziecie za dużo na temat tej gry w sieci, ponieważ oficjalna strona przestała funkcjonować. Ja osobiście zajmuję się dopracowaniem, poprawą stabilności i optymalizacją plików. Niestety nie posiadam na tyle umiejętności ani możliwości aby stworzyć pliki serwerowe pod Linux'a - nie mam dostępu do kodu źródłowego gry.

 

Jakieś oferty?

 

---- Dodane ----

 

Wsześniej serwer funkcjonował na takim VPS'ie i sprawował się nieźle.

Serwer gry generuje nieco większe obciążenie niż serwer CS'a (chodzi o Windows'a).

Edytowano przez GC - Naruto PL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dedyk to za dużo i nie dysponuje aktualnie takimi funduszami, jednakże na pewno odezwę się w przypadku uruchomienia OTS'a. Myślę, że wtedy będę zainteresowany państwa ofertą - niekoniecznie z Windowsem.

 

Czekam na oferty VPSów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile konkretnie tego transferu potrzebujesz i na jakim łączu?

 

No i napisz budżet, bo skoro 75 zł za dużo to ciężko cokolwiek proponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maksymalnie 40 - 45 zł, więcej pod ten serwer wydawać nie przewiduję. System mam, pliki większego obciążenia nie generują. Nie jestem w stanie określić transferu - nigdy na dłuższą metę nie przyglądałem się transferowi.

 

Może, któraś z firm ma pomysł na uruchomienie tego serwera na Linuxie z wykorzystaniem Wine?

 

Dodam, że gra jest jeszcze wydaniem beta i serwer potrzebuje czasami ponownego uruchomienia.

Chciałbym aby wszystko odbywało się automatycznie - na Windowsie można to zrobić za pomocą programu wsadowego.

Edytowano przez GC - Naruto PL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Średnia cena VPSów różnych usługodawców o podobnych specyfikacjach to 40 - 60 zł.

W przypadku Linux'a jest ona o 1/3 lub połowe niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I widzicie co zrobiliście? Rynek rozpieprzyli normalnie... wchodzi dzieciak, podają mu cenę pod tysiaka, a on chce za 40zł : )

Super pingi w Polsce, transfer bez limitu i dodatkowo na Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jestem dzieciakiem i nie życzę sobie, aby tak mnie pan określał.

Ceny coraz niższe - konkurencja rośnie, pod względem informatyki rynek w Polsce wciąż się rozwija.

 

Serwer gry na Windowsie uciągnie maksymalnie 16 slotów - potem są problemy, dlatego też nie potrzebuję wyższych specyfikacji. Względem funduszy jestem ograniczony. Pisałem również, że może być Linux jeżeli firma hostingowa znajdzie jakieś rozwiązanie.

 

Serwery Counter Strike'a stoją normalnie i ludzie płacą za nie grosze.

Niskie pingi, dobra lokalizacja i fast download : cena nieco niższa od tej, którą dałem ja.

 

Nie posiadam żadnych źródeł dochodu, kształcę się i zajmuję tym projektem kiedy tylko mam czas.

Nie wiem jak jeszcze mogę określić siebie i swoje wymagania - myślę, że względem Linux'a są odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Winda ma większe wymagania od Linucha, więc zwiększa to koszty. CS-a 1.6 dla paru kolegów można postawić na VPSie za 20 zika lub mniej miesięcznie, ale tam nikt nie chce "nieograniczonego transferu". Jak się dowiesz ile transferu będziesz generował to na pewno będzie łatwiej. Hint: dla przykładu powiem Ci, że na łączu 5 Mbps nie da rady wyrobić w miesiąc więcej niż jakieś 1,5 TB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tyle to za dużo.. Ściągniecie kilku niewielkich map.. Dodatkowo może kilku krótkich dźwięków i jakichś dodatkowych plików.

Nie jestem w stanie określić ile bo wcześniej nie miałem możliwości sprawdzani tego.

 

Myślę, że na pewno nie więcej niż pół TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest coś innego co pozwala otwierać aplikacje EXE oprócz Wine?

Nie musi wykorzystywać interfejsu graficznego. (Ps. Da się tak ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×