Skocz do zawartości
Gość Focus

Webax.pl poszukuje sponsora skryptu IPB

Polecane posty

Gość Focus

Witam, po dłuższych refleksjach postanowiliśmy , że warto zmienić silnik naszego forum z darmowego MyBB na o wiele bardziej zaawansowane Invision Power Board. Bardzo często jednak, w takich sytuacjach barykadą nie do przejścia staje się budżet. Nasz młody zespół, złożony w całości z osób czynnie zajmującymi się programowaniem i marketingiem internetowy, niestety w chwili obecnej nie dysponuje takowymi funduszami. Darmowe Mybb uniemożliwia nam dalsze skuteczne rozwijanie naszego forum z powodu braków technologicznych umożliwiających nam dalsze wdrożenie modyfikacji i udoskonaleń. Dlatego też poszukujemy sponsora, osoby chcącej pomóc, i w znaczący sposób wesprzeć naszą inicjatywę. W zamian za zakup lub oddanie nam licencji na silnik IPB oferujemy:

  • Pomoc związaną z językami programowania takimi jak PHP, HTML, CSS, JS.
  • Rangę na forum.
  • Włączenie do ekipy.
  • Ewentualną formę reklamy.

​Nasze forum posiada bogaty wachlarz autorskich modyfikacji takich jak katalog firm hostingowych czy własne rozszerzenie pod Google Chrome. Jest codziennie pielęgnowane z każdej strony, a użytkowników z dnia na dzień przybywa. Mamy średnio od 290-300 unikalnych odwiedzin dziennie, dlatego też twoja pomoc nie pójdzie na marne!

 

Jeżeli więc chciałbyś wspomóc naszą inicjatywę, prosimy o kontakt na poniższego maila:

 

bok@webax.pl

 

Z góry dziękujemy!

Edytowano przez Focus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz za szczerość ale słabi z Was "programiści" skoro nie radzicie sobie z MyBB ... widziałem fora tak zaawansowane technologicznie że IPB wymięka.

Nie mniej życzę powodzenia , z ciekawości jest możliwość płatnej reklamy u Was na forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Najwyraźniej źle mnie zrozumiałeś, chodzi o to, iż mybb jest dla nas za "miękkie" pod względem bezpieczeństwa i zaawansowania technologicznego. Nie chce go stawiać w złym świetle, ale ma kilka braków min. braki we wtyczce Google Seo, co zauważył również lukasamd. Wolimy po prostu dmuchać na zimne i nie ryzykować, bo ataków na fora coraz więcej. Wracając do tematu reklam, to na razie ze względu na wygodę użytkowników nie przewidujemy takiej opcji. Co do wiedzy i naszych umiejętności - częścią z nich, nasi developerzy starają się dzielić - np. w formie poradników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwalicie się zgraną ekipą, ekipą profesjonalistów i programistów... Naprawdę nie dacie rady złożyć 500 zł? Czy to może kwestia tego, że szkoda ze swoich skoro może znaleźć się inwestor/sponsor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Hmmm...dedukując co oznacza to, że umieściłem tutaj wątek? Najwyrażniej to, że owych 500zł nie mamy. Sponsor znaleziony. Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Jednak czekamy na kolejne propozycje - przepraszam za kłopot. Ooferty składamy na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybko sponsor zrezygnował ;P

 

A co kokretnie oferujecie w zamian? bo 3 pierwsze podpunkty to nijak się mają do wydania 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Reklamę ustalamy bezpośrednio z osobą zainteresowaną. Dla jasności - nie zrezygnowała osoba zainteresowana lecz my. Jak mówi tytuł wątku szukamy sponsora, więc nie wiem skąd pytania zawarte w poście wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsoring jest w galeriach.

Poszukajcie inwestora.

Facebook nie powstałby bez funduszy inwestycyjnych, które w zamian za udziały wpompowały pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darmowe Mybb uniemożliwia nam dalsze skuteczne rozwijanie naszego forum z powodu braków technologicznych umożliwiających nam dalsze wdrożenie modyfikacji i udoskonaleń.
I to mówią, cytując
osób czynnie zajmującymi się programowaniem

 

Zwykła "marketingowa" papka, w innym wątku chwaliłeś MyBB. Przyznaj po prostu że chcecie mieć IPB by "być fajnym" i zupełnie nic więcej.

 

Prowadzenie forum umożliwia każdy skrypt forum, a w tematyce jaką posiadacie nie są wymagane żadne niestandardowe modyfikacje - zatem, tak - wspomniane braki technologiczne są Waszym wymysłem i nie mają żadnego podparcia.

 

​Nasze forum posiada bogaty wachlarz autorskich modyfikacji takich jak katalog firm hostingowych czy własne rozszerzenie pod Google Chrome
Skoro to wachlarz, to go rozwiń, bo ja nic więcej poza tym co napisałeś nie widzę - a dwa dodatki to nie wachlarz.

 

Jak chcecie pozyskać partnera to załatwiajcie sprawy czysto, zamiast wklejać tekst na ładne oczka - nikt inteligentny w to nie uwierzy i konkretnych ludzi odstraszycie.

 

PS.

bok@webax.pl
skąd taki pomysł? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Witam.

 

Mybb to dobry skrypt, masz rację - mówiłem tak, lecz czy to tu czy na polskim supporcie mybb wspomniałem o wadach takich jak zasobożerność, nieoptymalny system pluginów seo oraz błędy w pluginach(podatność na sql injection). Tu także pada twoje stwierdzenie, że mybb nie ma braków technologicznych. Uwierz, nie jest to marketingowa papka. Nasz wachlarz autorskich modyfikacji chcemy rozwinąć na IPB(nie, nie po to, żeby być fajnym). Nie chcemy na nowo pisać, rozwiązań do seo czy innych rzeczy(bo te na mybb są straszne) tylko wzbogadzać forum o dodatki, którymi będą cieszyć się użytkownicy, a takowe mamy w planach. Szukam inteligentnych osób, które są w stanie podjąć z nami współpracę. Nie jest to żaden tekst na ładne oczka, tylko konkretne wyjaśnienie obecnej sytuacji.

 

PS. Tak jak wspomniałem - proszę o zapoznanie się z poradnikami autorstwa ekipy, czy ich pracami a dopiero potem ew. ich obrażanie.

Edytowano przez Focus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to co Wy potrzebujecie (mówię cały czas o Waszych argumentach) ale to równie dobrze jakby @Bartek (właściciel WHT) pisał do jakiś firm o sposoring hostingu... a nawet nie, bo hosting jednak trzeba non stop utrzymywać, a pluginy piszesz raz i zapominasz.

 

Prawda jest taka że to o czym piszesz to dla dobrego programisty max kilka godzin roboty.

 

Przypomina mi to ten wątek. Widać właśnie Wasze zaangażowanie w tej projekt, zamiast włożyć pracę od siebie liczycie że ktoś po prostu wyłoży kaupchę i będzie wszystko fajnie.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to też jest to trochę dziwne, a skoro jesteście zdolnymi programistami, a do tego "grupą", bo działacie wspólnie, to sami moglibyście zoptymalizować niektóre wtyczki. Skoro tak łatwo wam poszło tworzenie takowych, to i ulepszanie istniejących nie powinno stanowić problemu.

 

Coś czuję że tego skryptu potrzebujecie tylko i wyłącznie, bo myślicie, że mieć takie cuś to +10 do rispektu i poważania wśród początkujących internautów. Wręcz przeciwnie - sam rezygnuję ze stron opartych na tym skrypcie, ponieważ "przećpanie" go własnymi dodatkami potrafi go mocno przymulić (WHT też mi się czasem sporo ładuje, ale siedzę tu bo potrafią to wszystko ogarnąć). Reasumując - wystarczy zająć się MyBB i można uzyskać taki sam efekt jak przy płatnych skryptach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Tak rozumiem. Tylko nie wiem skąd te pytania. To nie jest wątek "dyskusja na temat sponsoringu...". Jeżeli nie macie nic wartościowego do powiedzenia to proszę o nie udzielanie się. Gdybyśmy nie byli zaangażowaniu to pierwsze primo - styl chyba wyglądałby inaczej a do tego nie byłoby żadnych dodatków. Nasze zaangażowanie doskonale widoczne jest na forum - staramy się jak najbardziej dogodzić naszym użytkownikom, gdy maja jakiś problem lub pytanie z naszej strony otrzymują gwarantowaną pomoc: czy to związaną z funkcjonowaniem naszego forum czy też ich stron. Po drugie tak jak powiedziałem - nie wiem skąd tu ten spam? W wątku jest wszystko jasne - to czego oczekujemy oraz to co oferujemy - więc te głupkowate pytania i uwagi są z waszej strony chyba nie na miejscu.

 

Serdecznie Pozdrawiam

 

PS. Dodam, że migracja forum na nowy skrypt to też nie 5 minut roboty - inny system szablonów, pluginów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem. Tylko nie wiem skąd te pytania. To nie jest wątek "dyskusja na temat sponsoringu...". Jeżeli nie macie nic wartościowego do powiedzenia to proszę o nie udzielanie się. Gdybyśmy nie byli zaangażowaniu to pierwsze primo - styl chyba wyglądałby inaczej a do tego nie byłoby żadnych dodatków. Nasze zaangażowanie doskonale widoczne jest na forum - staramy się jak najbardziej dogodzić naszym użytkownikom, gdy maja jakiś problem lub pytanie z naszej strony otrzymują gwarantowaną pomoc: czy to związaną z funkcjonowaniem naszego forum czy też ich stron. Po drugie tak jak powiedziałem - nie wiem skąd tu ten spam? W wątku jest wszystko jasne - to czego oczekujemy oraz to co oferujemy - więc te głupkowate pytania i uwagi są z waszej strony chyba nie na miejscu.

 

Serdecznie Pozdrawiam

 

PS. Dodam, że migracja forum na nowy skrypt to też nie 5 minut roboty - inny system szablonów, pluginów itd.

Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie...

 

Włożyliście tyle roboty we wtyczki, szablony i dogadzanie użytkownikom, by teraz przejść na "gotowca" ? Czy od nowa będziecie pisać obecne wtyczki, ale już dla IPB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Oczywiście te wtyczki, które są unikalne no dajmy na to: katalog firm hostingowych będą pisane od nowa. Skąd w ogóle tak bezmyślne stwierdzenie, że jak przejdziemy na ipb będziemy korzystać tylko z gotowców, których de facto nie ma - bo czy widział ktoś wtyczkę katalogu firm hostingowych do ipb? Wszystko, wraz ze stylem i modyfikacjami zostanie przepisane, toteż mówie, że nie jest to robota na 5 minut. IPB ma być rozwiązaniem przyszłościowym(jego wprowadzenia praktycznie nie zauważą użytkownicy).

Reasumując z naszego punktu widzenia przejście na IPB to podwojenie czasu pracy, lecz mamy pewność, że wszystko to się opłaci.

 

PS. Jak widać obecna sytuacja nie przypomina tej z wymienionego przez kolegę org wątku.

Edytowano przez Focus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście te wtyczki, które są unikalne no dajmy na to: katalog firm hostingowych będą pisane od nowa. Skąd w ogóle tak bezmyślne stwierdzenie, że jak przejdziemy na ipb będziemy korzystać tylko z gotowców, których de facto nie ma - bo czy widział ktoś wtyczkę katalogu firm hostingowych do ipb? Wszystko, wraz ze stylem i modyfikacjami zostanie przepisane, toteż mówie, że nie jest to robota na 5 minut. IPB ma być rozwiązaniem przyszłościowym(jego wprowadzenia praktycznie nie zauważą użytkownicy).

Reasumując z naszego punktu widzenia przejście na IPB to podwojenie czasu pracy, lecz mamy pewność, że wszystko to się opłaci.

 

PS. Jak widać obecna sytuacja nie przypomina tej z wymienionego przez kolegę org wątku.

No właśnie, dlatego tak napisałem. Czyli wychodzi na to, że zmodyfikowanie Mybb zajmie więcej czasu niż pisanie wtyczek od nowa i szablonu ?

 

Z resztą mnie to nie interesuje, ale z ciekawości pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak,,Dobry koń to i po błocie pójdzie '' Mybb jest bardzo prosty a zarazem łatwy w modyfikacji i jak dla mnie to dobry skrypt.

Co do samej idei zmiany skryptu to dla mnie też jest bezsensu znam wiele for o starych skryptach a prosperują lepiej niż nie jedno forum na ipb. Macie swoich specjalistów,ekipę fakt udzielają odpowiedzi bo widzę u was na forum ale zamiast zredukować koszty to wy dodajecie sobie następnych wymysłami z ipb sami pomyślcie czy warto przykład http://darkwarez.pl/forum/ forum odwiedza masę osób tak czy siak stać ich na ipb czy tam vb a siedzi na starym od dawna przemie. Więc nie gadajcie że płatny skrypt da wam coś co bezpłatny wam nie da. Miałem jeszcze coś namyśli ale wyleciało mi z głowy tak czy inaczej ten temat powinien być zamknięty już dawno skoro sam autor napisał że znaleźli już sponsora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Niestety sponsor dalej poszukiwany...z poprzedniej propozycji zrezygnowaliśmy. Proszę o oferty na maila oraz nie spamowanie w tym wątku.

 

Serdecznie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Niestety po ustaleniu szczegółów okazało się, że domniemany sponsor posiada sam klucz licencyjny bez konta do IPS(które zostało skradzione :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po ustaleniu szczegółów okazało się, że domniemany sponsor posiada sam klucz licencyjny bez konta do IPS(które zostało skradzione :lol: )

No tak najlepiej zostać tym wspaniałym sponsorem i dać licencje której się nie ma :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Dokładnie - także dla jasności - szukamy realnych ofert, których rozwiązania są w pełni legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Definitywnie nieaktualne;) IPB postanowiliśmy zakupić we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×