Skocz do zawartości
Kolejny

Przekierowanie na projekt

Polecane posty

Witam

 

To chyba odp. miejsce i subforum na ten temat.

 

Mam pomysl na strone, jak zapewne wiekszosc z was ;)

 

Chcialbym jednak (zanim skoncza mi projekt) najpierw umiesic informacje dla odwiedzajacych typu: tu powstaje serwis.

 

Jak to zrobic?

Polecono mi spr. z ustawieniami .htaccess

 

 

Mam domene np. xyz.pl

pracuje nad serisem i chce miec strone "tu powstaje - wroc za 30 dni".

Jak zrobic abym mogl widziec projekt a ludzie z zew. tylko strone "tu powstaje"?

 

Jak ustawic .htaccess aby to wykonac?

Nie moge ustawic na IP - bo to zbyt szerokie - pol miasta ma to samo :(

 

Przekierowac na rozne podkatalogi?

 

xyz.pl/tu_powstaje/ - dla wszystkich

xyz.pl/ - dla mnie, np. z monitem o login i haslo (tylko czy to nie wyglada malo profesjonalnie?) ?

 

Inne pomysly?

Jak to ew. inaczej zrobic?

 

 

Dziekuje za pomoc

Edytowano przez Kolejny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co tak kombinujesz? Masz kilka prostych rozwiązań, np.:

1. środowisko testowe/developerskie - tam tworzysz projekt, po czym umieszczasz gotowy na docelowym serwerze (dokładniej opisał to kolega samu);

2. podpinasz domenę pod jakąś tymczasową lokalizację, a projekt tworzysz w miejscu docelowym z jakimś tymczasowym adresem;

3. jeśli strona jest w jakimś php, czy innym asp, to możesz dać zwykły index.html i ustawić serwer, aby właśnie html-e podawał jako pierwsze, a w tle masz index.php swojego projektu.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Nie moge tworzyc projektu gdzies indziej (inne konto, laptop) bo nie mam jak :(

 

Wole nie tworzyc pod inna domena - bo potem bede musial gotowy juz projekt - dostosowywac zmieniajac domene i np. wszystkie linkowania na twardo :(

 

Chyba najlepszy pomysl jest z dev. i pozniejsza zmiana.

Zastanawiam sie nad modyfikacja.

 

Chcialbym, aby po skonczeniu prac - mozna bylo po prostu odpalic projekt.

Zatem powinien byc pod adresem glownej domeny: xyz.pl - zeby nic nie zmieniac poza np. ustawieniami .htaccess.

Projekt skonczyny - zmieniamy linijki w .htaccess i wszystko dziala.

 

Zatem strone z odliczaniem i informacja "tu powstaje" chyba dam na subdomenie np. odliczanie.xyz.pl

Potem po prostu skasuje subdomene i odliczanie, zmienie wpis w .htaccess - i jest pieknie ;)

 

Tylko jak ktos z adresu odliczanie.xyz.pl wejdzie na xyz.pl to zobaczy monit o haslo i login :(

 

Calos bedzie wisiala ok 2 miesiace.

Przez ten czas chcialem reklamowac juz projekt (blogi tematyczne, FB, itp.), stworzyc juz wlasny blog - podppiety pod projekt.

Dlatego chce miech strone z odliczaniem.

 

 

Jakis inny pomysl moze jeszcze?

Moze cos prostrzego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. projekt jest autorski

2. blog na WordPress

3. "tu powstaje" czyli odliczanie to tez WordPress - roznica polega na braku wpisow jak na blogu a jedyna opcja to ustawiony licznik z odliczaniem.

4. Forum - tez WordPress - bb.Press

 

Chce tak postawic aby w momencie startu - miec jak najmniej zmian w glownym projekcie.

Chyba zrobie tak:

xyz.pl - to bedzie projekt - ver. dev. (ukryte do startu projektu - trzeba podac haslo i login)

blog.xyz.pl - blog (ukryte do startu projektu)

forum.xyz.pl - forum (ukryte do startu projektu)

odliczanie.xyz.pl - Licznik odliczajacy czas do startu. To bede "reklamowa" np. na forach i stronie FB, Twitter itp.

 

Jak przyjdzie czas kiedy ruszy projekt - ustawie chyba przekierowanie subdomeny odliczanie.xyz.pl na glowna domene xyz.pl oraz oczywiscie zdejme hasla do powyzszych odpalajac projekt na glownej domenie xyz.pl.

 

To chyba wszystko da sie ustawic tylko za pomoca .htaccess (IP + logowanie) oraz wykluczenie wszystkich innych adresow.

Przez 2 ms. troche ludzi to zobaczy i w momencie odpalenia projektu - nic mi nie zginie i nie zniknie.

 

Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymaganiach jakie masz myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Chociaż dalej nie rozumiem, czemu nie możesz tego robić po prostu w środowisku na kompie, przecież w końcu na jakimś kompie pracujesz nie? :)

Edytowano przez greendesign (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×