Skocz do zawartości
d

Darmowy Hosting - Z Czego Kasa?

Polecane posty

Witam,

zastanawia mnie, z czego zarabiaja darmowe hostingi. Tzn GoogleAds itd...co więcej?

I czy np. kiedy nie umieszczaja reklam na stronach hostowanych?

 

I jaki jest mniej-wiecej potrzebny sprzet aby wystartowac z takim darmowcyh hostingiem?;)

 

Z dóry dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj osoba otwierajaca darmowy hosting ma juz jakis plan na rozwoj, i na pozniejszy zarobek z tej inwestycji. Jest wiele opcji, najczesciej jak widac admini wstawiaja reklamy google wkomponowane wygladem w serwisy. Osobiscie nie znam darmowych hostingow ktore na zawsze sa bez reklam :-) Brak reklam jest zazwyczaj na poczatek zeby zebrac userow, albo tez wymagany jest button na stronie. Na zarobek jest wiele opcji: dostac sie pod skrzydła jakiejś agencji reklamowej (nie wiem jak agencje patrza na darmowe hostingi), wstawic AdSense, stawic jakis PP z SPYem, albo coś typu iLOVE... Potrzebny plan zeby nie wyrwac sie na cos czemu sie nie podola ;)

 

Jesli chodzi o maszyny to ja sie nie wypowiadam bo zwyczajnie nie wiem jakie maszyny sa potrzebne na taka dzialalnosc, ale napewno nie za tanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początek powinien Ci styknąć mały vps. Lub nawet reseller jeśli na poczatku nie chcesz doklejać reklam.

Np. masz zainstalowane DA/cPanel i robisz wlasny skrypt oparty na ich api z ograniczonymi funckjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa z czego sie da i ile sie da, odpowiednie blokady obciążenia , najlepiej bez mysql żeby był, panel mozesz dac darmowy vhcs i też bedzie dobrze. Co do sprzęt to jakiegos celerona za 150zł mozesz mieć , zalezy ile chcesz upchnac kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: mamy dedyka cel 2,4 1GB ram, hdd 80 i BW:1 TB.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na poczatku wystarczy w pelni - tylko potrzebny system taki jak np. na cba.pl do zakladania automatycznie kont na VHCS2 i dobra konfiguracja maszyny przed "chadzkerami" - bo mysle ze takich nie bedzie brakowalo. Macie taka maszyne jak ja ;) Ale bez obaw - nie planuje darmowego hostingu :) Ale musicie sie liczyc z poczatkowymi inwestycjami - z 2 miesiace min. trzeba bedzie oplacac serwer z wlasnej kieszeni + sporo moze wejsc w promocje tego hostingu aby zebrac klientow - wszystko dokladnie zaplanujcie, bo szkoda by bylo wyskoczyc na gleboka wode a tu sie okaze ze raptem nie wiecie skad wziasc $$ na oplacenie maszyny hehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat o skypt do zakładania kont się nie martwię - mamy juz klase do DA API;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da sie z tego wogole wyzyc? :> nie mowie to juz nawet o jakims zysku ale zeby się zwróciło za opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jest zysk i to bardzo duży.

Wystarczy żeby serwis tak się rozwinął jak friko.pl lub za.pl.

Z czego ten zysk?

 

Tutaj lista:

- płatność sms(żeby nie było reklam na strone, żeby powiększyśc trensfer itp.)

- link zwrotny(pomaga w pozycjonowaniu)

- reklamy(np. podczas gdy łączna suma odwiedzin dziennych=1mln. to ile można zarobić oferując reklamę innym stroną?)

- reklamy google(tak jak na prv.pl i klikalnąść jest wystarczająca).

- wiele, wiele innych pomysłów

 

Co potrzeba:

- dużo miejsca np. 200mb(to działa ludzią na podświadomość, bo większość stron nie wykorzysta nawet 2 mb.)

- obsługa php

Opcjonalnie:

- możliwość podpięcia domeny =)))

- baza danych mysql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak sie jeszcze doda jakiś wygodny panel(autorski) to też ludzie będą się cieszyć. Jeszcze można dodać coś a 'la Fantastico-dla leniwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×