Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Problem ze starszym komputerem

Polecane posty

Mam dosc dziwny problem z kompem z przed jakos 4 lat. Plyta p5dl2 Asusa proc to jakis core 2 duo. Otoz problem jest tego typu ze zaczal miec jakies trzaski nie chce sie uruchomic w sensie wyskakuje pierwszy ekran gdzie jest info na temat grafiki i stoi tak. Potem powino byc logo plyty glownej i sie nie pokazuje ogolnie zauwazylem ze zatrzymywal sie w roznych momentach uruchomienia niemniej po kilku restartach udalo mi sie zainstalowac windowsa ale po restarcie nadal zatrzymuje sie na ekranie z info o karcie. Co to moze byc? Plyta glowna pieprzla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być że procesor lub dysk nawala, ale skłaniał bym się ku procesorowi nałożył bym nową pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może być że procesor lub dysk nawala, ale skłaniał bym się ku procesorowi nałożył bym nową pastę.

 

Wątpię...

 

 

Sprawdź kondensatory na płycie głównej, jeżeli masz możliwość to wyjmij wszystkie kości RAMu i wpinaj pojedyńczo i sprawdzaj czy ruszy.

 

Ewentualnie jeżeli masz zintegrowaną grafę to wyjmij kartę graficzną i odpal na zintegrowanej.

 

 

A pozostają napisy o grafice czy znikają i czarny ekran? Nie mryga znak _ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem wyjasniony bo karta graficzna(GF 7200) byla na riserze i nie łapalo jej widocznie czy cos. Jak ja wpielem bezposrednio do plyty glownej to zadzialalo. Teraz mam inny problem probuje podlaczyc "nowsza" karte (radeon 5850) i czy na riserze czy na plytcie nie podaje obrazu. Wszystko sie kreci karta sprawna (na innym kompie dziala) ale obrazu nie ma i sie zastanaiwam co tym razem. Czyzby bios plyty nie lapal takich kart ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem wyjasniony bo karta graficzna(GF 7200) byla na riserze i nie łapalo jej widocznie czy cos. Jak ja wpielem bezposrednio do plyty glownej to zadzialalo. Teraz mam inny problem probuje podlaczyc "nowsza" karte (radeon 5850) i czy na riserze czy na plytcie nie podaje obrazu. Wszystko sie kreci karta sprawna (na innym kompie dziala) ale obrazu nie ma i sie zastanaiwam co tym razem. Czyzby bios plyty nie lapal takich kart ?

 

A podpinasz dodatkowe zasilanie dla karty graficznej? Nie masz czasem za słabego zasilacza?

Bo do tej grafy byle czego mieć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×