Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Infinity Tech

Internet do firmy ?

Polecane posty

Witam

 

Jaki byście polecali dostęp do internetu dla małej firmy ?

Zaznaczam iż cena jest tu istotna gdyż budżet nie pozwala na światłowód aczkolwiek do wydania jest kwota w okolicach 350-400 zł / msc.

Może najlepiej wybrać dostęp od kilku operatorów ? UPC / TP ?

Zależy mi aby była wysoka dostępność i w wypadku awarii dało się jakoś korzystać z internetu dlatego zastanawiam się nad 2 operatorami.

W grę wchodzą operacje na plikach 100-400 MB ich up/down.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam jakieś Neo Fiber, o ile macie taką możliwość, za nieduże pieniądze stabilne 80/8 Mbps wystarczy do uploadu większych plików. A do tego "awaryjnie" coś bezprzewodowego, np. Polsatowsko-Plusowy LTE + centralny router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam jakieś Neo Fiber, o ile macie taką możliwość, za nieduże pieniądze stabilne 80/8 Mbps wystarczy do uploadu większych plików. A do tego "awaryjnie" coś bezprzewodowego, np. Polsatowsko-Plusowy LTE + centralny router.

 

Za 100 zł ten pakiet do 80 Mb/s jest dosyć konkurencyjny , UPC ma 150/10 w cenie 104 zł / msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? UPC kompletnie nie polecam, ta firma sama nie wie co mówi. Ostatnio wmawiają mi, że zakłócenia na niektórych kanałach telewizji cyfrowej to wynik uszkodzonej głowicy w dekoderze :ph34r:

 

Co do Telekompromitacji Polskiej (Oranż), nie polecam. Jeżeli uczciwym podejściem do klienta jest automatycznie odnawianie umów na kolejne lata to dziękuję za coś takiego.

 

Jeżeli masz możliwość założenia Netii to polecam, znam wiele firm, które mają internet w tej firmie i są z niego zadowolone. Od 27 sierpnia weszły nowe promocje, jeżeli chciałbyś wiedzieć coś więcej to zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak decyzja padnie na lokalnego dostawce : )

Dostałem propozycje symetrycznego łącza w dobrej cenie , 30/30 w zupełności starczy.

Do tego wybiorę drugiego dostawce z "masówki" i starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

multimedia!

 

a tak na poważnie - skoro dostałeś ofertę od lokalnego dostawcy - to tak będzie najlepiej - moja uwaga jest tylko jedna - wyłącznie poprzez podprowadzony kabel - z doświadczenia wiem że internet drogą radiową (w sensie WiFi) to totalne dno...snieg czy lepszy deszcz i po dostępie...lepiej już WiMax ale nie wielu dostawców oferuje dostęp w tej technologii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy od odległości i samego podejścia dostawcy... 3 lata się męczyłem z lokalną firmą (umowa na czas określony)...co zimę - problem - praktycznie brak internetu, burza czy większy deszcz - zrywało połączenie...

 

a żeby nie było nadajnik oddalony w linii prostej o ok. 1,5km oczywiście nadajnik z anteną "się widziały"...

 

 

być może przesadzam ale może po prostu mam uraz po tej firmie i ich "wszystko jest w porządku, nie rozumiemy problemu - nie możemy nic zrobić" a co ciekawe jak przyjeżdżał serwisant - w trakcie jego wizyty wszystko śmigało...pojechał...i 2h później to samo...

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×