Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shaka

platnosci-online.pl podatki, rozliczenie, opinia?

Polecane posty

Witam. Przepraszam jeżeli zły dział i proszę o przerzucenie. Otóż mam problem bo nie mogę tego nigdzie znaleźć szukałem w google na WHT również oraz czytałem ich regulamin 3 razy :P A moje pytania brzmią:

1. Czy firma platnosci-online.pl odprowadza podatki, a ja nie muszę się nimi zajmować?

2. Jestem niepełnoletni, a niepełnoletni z serwisu korzystać może więc jak z rozliczeniami dostaję od nich PIT i opiekuni podpisują?

3. Czy polecacie ten serwis? Jestem niepełnoletni więc dla mnie w sam raz ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

Edytowano przez shaka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Witam. Przepraszam jeżeli zły dział i proszę o przerzucenie. Otóż mam problem bo nie mogę tego nigdzie znaleźć szukałem w google na WHT również oraz czytałem ich regulamin 3 razy :P A moje pytania brzmią:

1. Czy firma platnosci-online.pl odprowadza podatki, a ja nie muszę się nimi zajmować?

2. Jestem niepełnoletni, a niepełnoletni z serwisu korzystać może więc jak z rozliczeniami dostaję od nich PIT i opiekuni podpisują?

3. Czy polecacie ten serwis? Jestem niepełnoletni więc dla mnie w sam raz ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

 

SMS to przeciez tylko forma zaplaty za cos, co sprzedajesz. A skoro cos sprzedajesz to zgodnie z prawem powinienes miec otwarta i prowadzona zgodnie z prawem / zasadami podatkowymi dzialalnosc gospodarcza.

 

Chyba, ze to tylko cos a'la program partnerski ze Ty "naganiasz" ludzi na uslugi ktore sprzedaje serwis platnosci-online.pl, zbierajac za to prowizje wynoszaca powiedzmy 50% wartosci SMSa ? Wtedy platnosci-online.pl powinny miec z Toba jakas umowe (np. o dzielo, czy zlecenie) - i wtedy to oni moga zajmowac sie wszystkimi sprawami fiskusowymi, a Ty nie zawracasz sobie tym glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To czy platnosci-online.pl wymagają działalności gospodarczej, czy nie to jest kwestia drugorzędna. Nadrzędne jest pytanie - czy prawo wymaga w tym przypadku założenia działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież pisze jak byk na stronie że obsługują tez osoby fizyczne. Też mi się wydaje że jest to coś w stylu programu partnerskiego a nie w każdym pp jest konieczna umowa. Zresztą na allegro przecież nie jest konieczna działalność, to czemu tu ma być konieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

gloomy - to, że Allegro nie wymaga od Ciebie założenia działalności gospodarczej przy sprzedaży czegokolwiek u nich, nie oznacza że nie masz takiego obowiązku prawnego. Polecam lekturę odpowiednich przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc w ich tabeli prowizji jest Wartość SMS Premium (Netto, Brutto)

i Wynagrodzenie dla partnera (Netto, Brutto) więc chyba odprowadzają od wynagrodzenia partnera (za bardzo się nie znam ;p)

widząc tabele prowizji innej firmy która na 100% nie odprowadza podatków nie ma kolumn Netto, Brutto ;p

Czyli ja musiałbym złożyć tylko PIT ?

Edytowano przez shaka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×