Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid Sz.

List polecony do USA

Polecane posty

Witam ;)

 

Może akurat się orientujecie. Potrzebuje wysłać list polecony z koszulką do USA. Ile mniej więcej dni będzie szedł taki list Pocztą Polską? Do USA PP nie przyjmuje przesyłek priorytetowych. Słyszałem, że gdy nadaje się list do USA dostaje się jakiś numer, który po tym jak list znajdzie się w USA można śledzić na stronie amerykańskiej poczty, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, aczkolwiek USPS cieszy się za oceanem podobną renomą co u nas Poczta Polska ;)

Śledzenie przesyłek u nich masz pod adresem https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input

Co do czasu, w jakim docierają polecone, to różnie bywa, widywałem takie, które były na miejscu po 3 dniach, bywały takie, które szły 3 tygodnie (z czego większość czasu leżakowały w urzędzie celnym), a zdarzają się i takie, które w ogóle nie docierają, ale to akurat rzadki przypadek. Jak chcesz mieć pewność szybkiego dostarczania, to tylko kurierem, UPS-em do Stanów idzie rewelacyjnie i masz śledzenie na całej trasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby koszt kuriera trzykrotnie nie przekraczał wartości wysyłanego przedmiotu to spoko :P

 

No to OK. Też źle doczytałem i oczywiście można nadać priorytet do USA, nie można nadać priorytetu ekspresowego tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby koszt kuriera trzykrotnie nie przekraczał wartości wysyłanego przedmiotu to spoko :P

 

No to OK. Też źle doczytałem i oczywiście można nadać priorytet do USA, nie można nadać priorytetu ekspresowego tylko.

Regularnie wysyłam paczki i listy do Usa w tym priorytetowe i powiem ci szczerze że na 10 dochodzi z 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zaadresuje i mam nadzieję, że dojdzie bez problemu ;)

Aj żeby to tylko od tego zależało :P

Jak rozmawiałem z Amerykańskim listonoszem to powiedział mi że większość paczek i listów co ginie to ginie przez polaków pracujących na tym całym urzędzie celnym oni to niby sprawdzają i czasem jak ich coś ciekawego zainteresuje biorą dla siebie przeważnie fajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×