Skocz do zawartości
Gość finlandia

Php 5.4 na debianie

Polecane posty

Gość finlandia

Witam, dopiero zaczynam przygodę z administracją serwerów i już pojawiają się pierwsze problemy. Mam serwer w ovh. Próbowałem zainstalować php w wersji 5.4 jednak po wykonaniu poleceń apt-get update, a następnie apt-get install php5 zainstalowana została wersja 'PHP Version 5.3.3-7+squeeze14'. W jaki sposób zaktualizować php do wersji 5.4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Skorzystaj z alternatywnego repo dotdeb.org, albo przekompiluj z źródeł ściagając je z php.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Zrobiłem według instrukcji wysłanej przez d.v i wersja nadal pokazuje '5.3.3-7+squeeze14'. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może opisz co zrobiłeś dokładniej bo może coś pominałeś albo źle zrobiłeś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem według instrukcji wysłanej przez d.v i wersja nadal pokazuje '5.3.3-7+squeeze14'. Jakieś pomysły?

W oficjalnym repo nie ma jeszcze 5.4. Nie wolałbyś sobie skompilować sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś przypadkiem podczas upgrade komunikatu "The following packages have been kept back" z wyszczególnionym php?

Jeśli tak, to najpierw zrób upgrade distro (apt-get dist-upgrade), wtedy standardowe apt-get upgrade i powinno śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może opisz co zrobiłeś dokładniej bo może coś pominałeś albo źle zrobiłeś? ;)

 

Nie ma to jak zostać zminusowanym za chęć pomocy...

 

Jak byś napisał co ci wyskakiwało to byśmy wiedzieli np. czy wyskoczył problem jak d.v napisał. ;)

Albo inny problem techniczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Po upgrade włączył się taki jakby edytor tekstu czy coś w którym była cała masa jakichś informacji. Nawet wyłączyć tego nie umiałem.

 

Dałem minusa ponieważ napisałem, że robiłem według instrukcji, po czym pytasz co po kolei robiłem. Mam skopiować instrukcje na forum żebyś wiedział co robiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Słucha na forum jest dużo ludzi co robią ctrl+c ctrl+v i nie patrzą co im wyskakuje po drodze...

 

Na początku walnie im error bo czegoś nie ma i dalej robią już nie patrząc i na koniec nie działa...

 

 

Czemu nie pisałeś że coś ci wyskoczyło? Powiedziałeś tylko że nie działa... Dużo to nam nie mówi, trzeba od czegoś zacząć.

 

 

To tak jak byś powiedział że nie działa ci silnik w samochodzie, ktoś się spyta a sprawdziłeś świece. Ty odpisujesz no tak nie działa dalej, ale pominąłeś np. fakt że w ogóle tych świec nie miałeś... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Kafi - Tak ;) Mam multikonta. A tak na poważnie to Martin mnie prosił o pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×