Skocz do zawartości
IceBeast

[Szukam] Wybór małego vpsa

Polecane posty

Cześć

 

Potrzebuję jakiegoś niezbyt dużego vpsa, tylko pod forum (phpbb3/mybb) i ewentualnie phpmyadmina, maksimum 15 użytkowników odwiedzających jednocześnie forum, około 100-150uu dziennie. Nginx + fpm + mysql.

 

Orientujecie się może ile mniej więcej ramu będę do tego potrzebował? Wiem, że to wróżenie ze szklanej kuli, ale byłbym wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi (czy bardziej w stronę 256 mb czy 768 mb). Na czystym debianie 6 mi takie coś bez żadnego ruchu "pożera" około 50-60 mb ramu, a nie mam za bardzo jak w tej chwili sprawdzić tego przy obciążeniu.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

 

Nie szukam usługodawcy, tylko parametrów potrzebnego mi vpsa.

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nim więcej RAMu tym lepiej. MySQL zrobi użytek z każdego MB pamięci, jaki mu dasz :). Dodatkowo warto zainstalować php cache, taki jak Xcache lub APC - też zajmie trochę ramu, ale wszystkie skrypty PHP będą śmigać znacznie szybciej.

 

Dużo zależy od tego, jak wielka jest baza sql, ale ja bym i tak skłaniał się w stronę 768MB.

Edytowano przez huan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nginx z php-fpm można skonfigurować tak, żeby takie forum pociągnął spokojnie nawet na 256 MB pamięci, ale pół giga to bezpieczna wartość, zawsze lepiej mieć trochę zapasu. Jedynie MySQL jest zawsze głodny, ale i tutaj można się pobawić, choćby wyłączając InnoDB oszczędzasz o cholery zasobów.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, wezmę coś z 512 mb ramu.

 

huan, baza będzie zapełniana od nowa, więc raczej lekka będzie.

 

d.v dam Ci reputację jutro bo limit dzisiaj już wykorzystałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×