Skocz do zawartości
jensej

Masowa sprzedaż a osoba fizyczna allegro.

Polecane posty

Witam,

Czy ja jako osoba fizyczna mogę sprzedawać na allegro masowo przedmioty?

Czy należy założyć firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy w takim przypadku mieć firmę. Zorganizowana sprzedaż nosi znamiona działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Należy w takim przypadku mieć firmę. Zorganizowana sprzedaż nosi znamiona działalności gospodarczej.

 

Na allegro minusem jest to że nikt tego nie sprawdza... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się, są tacy, którym skarbówka zrujnowała życie, a sprzedawali na Allegor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Na allegro minusem jest to że nikt tego nie sprawdza... ;)

oj sprawdza sprawdza ;D A po co był słynny przetarg skarbówki na napisanie softu wyciągającego przez API dane o sprzedaży? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serio sprawdza? Nie słyszałem o takich akcjach. A od którego momentu sprzedaż staje się masowa a nie detaliczna? :P

W momencie kiedy robisz to systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli sprzedajesz na Allegro sporadycznie rzeczy używane przez Ciebie lub Twoją rodzinę dłużej niż 6 miesięcy, dochód otrzymany w ten sposób nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym.."

W innym wypadku należy zapłacić podatek od zysku obliczony według zasad ogólnych. Jeżeli sprzedaż ma charakter ciągły (masowy jak to nazwałeś) jest wymagana DG.

 

Ojj zdziwilibyście się to jest sprawdzane. Na forum allegro żaliła się kobieta która sprzedawała ubrania kupione na wagę (firmowe) za zysk kupowała następne z czego wychodziło że mało co na tym zarobiła a obrót jej obliczyli ogromny. Kara pieniężna niewyobrażalna ;)

To samo z usługami wystawianymi na allegro. Teraz aukcja szybko trafia do archiwum po jej zakończeniu i nie można jej już oglądać co jest dużym plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz się wytłumaczyć że ten spis gromadzi fałszywe dane bo w końcu nie jest to oficjalny projekt allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być fair wobec nas czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że będziesz sprzedawał masowo bez firmy to nic Ci za to nie grozi, doczepią sie dopiero do Ciebie gdy w roku 2012 bedziesz mial 13k przychodu (obrotu) na końcie. to w 2013r przyjdzie Ci list, że trwa postępowanie w sprawie podatku bla, bla... . A o brak firmy się wcale nie przyczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz bzdur, człowieku. Twoje rady komuś mogą kłopotów przysporzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że będziesz sprzedawał masowo bez firmy to nic Ci za to nie grozi, doczepią sie dopiero do Ciebie gdy w roku 2012 bedziesz mial 13k przychodu (obrotu) na końcie. to w 2013r przyjdzie Ci list, że trwa postępowanie w sprawie podatku bla, bla... . A o brak firmy się wcale nie przyczepią.

Co ma brak udokumentowanego przychodu do prowadzenia działalności noszącej znamiona działalności ciągłej i wymagającej rejestracji działalności gospodarczej? Herezje prawisz, kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o brak firmy się wcale nie przyczepią.

Dobre, w jakim Ty państwie żyjesz? Bo chyba w Polsce dawno nie byłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy okazji tego tematu może mi ktoś wytłumaczyć, czy zakładanie DG zawsze wiąże się z opłatami za ZUSy, srusy i z innymi złodziejskimi podatkami?

O ile dobrze wyczytałem w Interwebsach, dla "nowej firmy" te opłaty to na początek koszt w granicy tysiąca złotych miesięcznie - i jak tu młody człowiek może cokolwiek rozpocząć, jak od samego początku jest okradany z tego co zarobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

czy zakładanie DG zawsze wiąże się z opłatami za ZUSy, srusy i z innymi złodziejskimi podatkami?

TAK. ZAWSZE.

 

Haracz dla Amber ZUS Gold ;) dla nowej DG to 400 zł bez kilku groszy.

 

jak tu młody człowiek może cokolwiek rozpocząć, jak od samego początku jest okradany z tego co zarobi?

Musi się przyzwyczajać, potem rąbany jest coraz bardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haracz dla Amber ZUS Gold ;) dla nowej DG to 400 zł bez kilku groszy.

 

Mniej niż słyszałem, ale dalej niezbyt zadowalająco.

A ZUSu do Amber Gold nie porównuj - AG było przynajmniej dobrowolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy okazji tego tematu może mi ktoś wytłumaczyć, czy zakładanie DG zawsze wiąże się z opłatami za ZUSy, srusy i z innymi złodziejskimi podatkami?

O ile dobrze wyczytałem w Interwebsach, dla "nowej firmy" te opłaty to na początek koszt w granicy tysiąca złotych miesięcznie - i jak tu młody człowiek może cokolwiek rozpocząć, jak od samego początku jest okradany z tego co zarobi?

Około 350-360 złotych to teraz wynosi.

 

Problem w naszym państwie jest taki, że też brakuje jakichkolwiek szkoleń dla młodych przedsiębiorców, a Polacy przedsiębiorczy nie są. Są oczywiście szkolenia dla bezrobotnych, które to są... hmm... wywalaniem kasy w błoto, bo nic nie dają, korzyści z nich mają tak naprawdę tylko firmy je organizujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Mi tego mówic nie musisz ;) Tyle co ja ZUSu zapłaciłem za siebie, osoby zatrudnione, na **** fundusze pracy etc. to nawet wolałbym nie liczyć bo inaczej krew by mnie zalała i znowu zacząłbym bluzgać... ;)

 

 

Około 350-360 złotych to teraz wynosi.

a morze jest szerokie i głębokie.

 

 

387,08 zł - Suma składek bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (kwota nie obejmuje składki na FP)

398,11 zł - Suma składek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym (kwota nie obejmuje składki na FP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tego mówic nie musisz ;) Tyle co ja ZUSu zapłaciłem za siebie, osoby zatrudnione, na **** fundusze pracy etc. to nawet wolałbym nie liczyć bo inaczej krew by mnie zalała i znowu zacząłbym bluzgać... ;)

Pociesz się wysokością "emerytury", tfu, tfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Pociesz się wysokością "emerytury", tfu, tfu.

Po pierwsze: pewnie niedożyję

Po drugie: symulacje nie pozostawiają złudzeń, to będą grosze, które nawet moga nie starczyć na egzystencję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mirek: nie łudź się to nie będą grosze, ten zarobaczony system pier**lnie zanim nasze pokolenie do emerytury dopracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×