Skocz do zawartości
maly90

Firma hostingowa i zakupy na firme

Polecane posty

Dochodowy to pal licho.. Spróbuj nie oddać deklaracji VAT-7, albo przelewu im wykonać :)

Za wysłanie upomnienia życzą sobie chyba 8.90 z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem miłosz ;) znam dużo przypadków, ale mam takie pytanie od złozenia tego rocznego pit-37 bodajże w przypadku nie złożenia bądź ukrycia zarobków przed US jaki czas oczekiwania na jakiś liścik jest... I tak się ciesze ze odpowiadacie

 

Dziękuje

 

Dwie rzeczy są pewne śmierć i podatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Rok czasu im zajeło aby znaleźć te brakujące 4 grosze bo piszę 12 sądze ze miesiąc 2009 a pieczątka jest 23-12-2010

Ja już niestety nie pamiętam po tylu latach o co chodziło w tym konkretnym przypadku (teoretycznie z rocznego powinni zorientować się wcześniej, koło lipca), być może potem coś się stało co miało wpływ na poprzedni rok. Tym bardziej, że był taki okres kiedy to w US znałem już wszystkie piętra (5) i rozkład działów na nich ;) (przez częste wizyty)

 

Ogólnie rzecz biorąc wbrew pozorom (to nie ZUS) działają szybko, potrafią zadzwonić/wysłać upomnienie 28 dnia (do 25 jest VAT) i liczą sobie odsetki, koszty, zaległości co do grosza ;)

 

Wydaje mi się, że w USach przez ostatnie lata nastąpiło dużo zmian, chyba tez trochę pokolenie się wymieniło. Choć i w ZUS dało się zauważyć młode kadry ale nie ma to zupełnie przełożenia na tą instytucje, tam nadal latami nic nie potrafią znaleźć, zorientować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, przy założeniu ze podczepia się pod firmę która zajmuje się np: budownictwem ma swoje konto bankowe, a chce się jeszcze uruchomić chociażby dla przykładu hosting gier czy tam www. Jak wiemy każda firma ma obowiązek mieć własne konto bankowe, ale jeżeli ja bym chciałbym się podczepić pod firmę jest możliwość założenia dodatkowego konta bankowego firmowego, bo gdyby nie patrzeć trochę nie jest to na rękę właścicielowi aby dał wgląd do swojego konta a chce przelewać pieniądze na stworzone konto specjalnie dla potrzeb marki hostingowej.. jak to się "je" w kwestii prawnej mogą być jakieś problemy? do kogo wtedy trzeba zgłosić taką czynność.

 

 

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz mieć i 50 kont bankowych przecież. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem właśnie tylko założenie nowego konta muszę poinformować US i wskazać głowne konto? Czy wszelkie pieniądze z "biznesu internetowego" musze przelewać na "głowne konto" czy właśnie mogę na to odrębne które jest przeznaczone na dany projekt? W przypadku kontroli US ma prawo wgląd do tego osobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będą potrzebować, to się sami dowiedzą o tym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wiem, czytałem właśnie tylko założenie nowego konta muszę poinformować US i wskazać głowne konto?

tak.

 

W przypadku kontroli US ma prawo wgląd do tego osobnego?

ma prawo do wszystkiego, nawet prywatne ci prześwietlą jak zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek i do autora wielka prośba - wynajmij sobie księgową. Sprawy księgowe da się prowadzić samodzielnie, ale warto chcieć o tym czytać, szukać etc. Jeśli nie masz na to ochoty (a na to wygląda) to zainwestuj tę stówkę miesięcznie w księgową, bo w tej chwili nie wykazujesz elementarnej wiedzy z zakresu podatków. Naprawdę warto, bo dobra księgowa na siebie zarabia. A jak bez należytej wiedzy sam będziesz się tym zajmować to licz się z ryzykiem, że przy kontroli skarbówka znajdzie Ci źle odliczone koszty i niezależnie od kwoty takie niespodzianki zawsze są niemiłe ;-).

 

@nrm Ja kiedyś zapłaciłem za dużo podatku :-). Wydzwaniali za mną, że im się nie zgadza :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

@nrm Ja kiedyś zapłaciłem za dużo podatku :-). Wydzwaniali za mną, że im się nie zgadza :-).

 

A ja zapłaciłem kiedyś dwa razy za PCC-1 (kupno motocykla) - przez dwa lata wysyłali - z początku zawiadomienia, a potem wręcz.. prośby żebym się zjawił i zostawił pismo dzięki któremu mogli to sobie przeksięgowac na poczet innych należności - tak im to w systemie wisiało i przeszkadzało ;)) W końcu kiedyś zagrozili że nie wydadzą zaświadczenia o niezaleganiu jak pisma nie dam no i się zlitowałem :-)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

offtopic

 

A ja zapłaciłem kiedyś dwa razy za PCC-1 (kupno motocykla)

 

Czym jeździsz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

offtopic

 

Czym jeździsz? :)

 

Aktualnie niestety niczym bo się wypstrykałem z wszelkich "luksusów" na poczet budowy domu ;) Ostatni moto to był poczciwy bandit - gsf600s :) Ale żółw, skóra i buty motocyklowe czekają w szafie na coś nowego :-)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeżeli mająć firmę hostingową/sklep internetowy (ogólnie biznes internetowy) i jest się płatnikiem vat. Zakupujemy serwery z vatem bądź tam hmm.. laptopa, monitor a na koniec roku można sobie to odliczyć? Czy na wszystkie rzeczy mogę sobie odliczyć vat jak to wygląda?

Jeżeli wydatki zaliczają się w koszty prowadzenia działalności to owszem. Z definicji koszty są to wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów oraz zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów.

Dodatkowo odliczasz nie tylko VAT, bo w przypadku zakupów środków trwałych (pozwól, że jednak nie będę tłumaczył każdego terminu) oraz wartości niematerialnych i prawnych kosztem w określonych przypadkach są też odpisy amortyzacyjne. Przykład: Jeżeli kupisz samochód osobowy do swojej firmy, to możesz odliczyć z niego VAT (niestety aktualnie tylko 60% i do kwoty 6000zł), ale też co miesiąc będziesz odliczał stawkę amortyzacji (w tym przypadku chyba przez 30 miesięcy).

 

Tu macie MOJE oryginalne wezwanie z 2010 r. z powodu brakujących 4 groszy ;) Normalnie jestem przestępca skarbowy ;)

Tylko wykroczenie... :) Przestępstwo jest zdaje się od malwersacji powyżej 7000zł. Ja dostałem mandat skarbowy za spóźnienie się o kilka dni z miesięczną deklaracją VAT. Amber Gold nie składał deklaracji kilka miesięcy i ich nie ścigali, nie mówiąc już o jakichkolwiek karach. Polskie piekiełko... :)

 

Dochodowy to pal licho.. Spróbuj nie oddać deklaracji VAT-7, albo przelewu im wykonać :)

Za wysłanie upomnienia życzą sobie chyba 8.90 z tego co pamiętam.

Mój jest akurat darmowy w tych sprawach...

 

Przeczytałem ten wątek i do autora wielka prośba - wynajmij sobie księgową. Sprawy księgowe da się prowadzić samodzielnie, ale warto chcieć o tym czytać, szukać etc. Jeśli nie masz na to ochoty (a na to wygląda) to zainwestuj tę stówkę miesięcznie w księgową, bo w tej chwili nie wykazujesz elementarnej wiedzy z zakresu podatków. Naprawdę warto, bo dobra księgowa na siebie zarabia. A jak bez należytej wiedzy sam będziesz się tym zajmować to licz się z ryzykiem, że przy kontroli skarbówka znajdzie Ci źle odliczone koszty i niezależnie od kwoty takie niespodzianki zawsze są niemiłe ;-).

A ja jestem całkowicie przeciwnego zdania. Księgowe owszem są potrzebne, ale ludzi, którzy totalnie nie czują powołania do samodzielnego rozliczania się z fiskusem. Jeżeli księgowość firmy ogranicza się do zasad ogólnych i KPiR to poziom trudności w jej prowadzeniu jest minimalna. Trudna w prowadzeniu może być pełna księgowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Tylko wykroczenie... :) Przestępstwo jest zdaje się od malwersacji [...]

O'RLY? To ja już nie wiem ile uśmieszków trzeba dać na końcu aby była jasność co jest pisane ironicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×