Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Skrypty bash w DirectAdmin

Polecane posty

Hej,

 

Przy okazji nauki tworze sobie różne skrypty w bash-u.

Postanowiłem niektóre zaimplementować do DirectAdmin, jednak o ile zrobienie skryptów które mają pokazywać dane nie jest żadnym problem, o tyle nie wiem jak się zabrać do utworzenia programu który wymaga wpisania danych i przycisku który wykona określone polecenie pobierając takowe dane.

 

Czy ktoś robił takowe skrypty w bash-u i zaimplementował do DA?

Byłbym niezmiernie wdzięczny za podesłanie rozwiązania, lub przykładowego kodu dla DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie bardzo kumam, aczkolwiek możesz zrobić sobie jakiś tam skrypcik, ale uruchamiany będzie przez php z DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam, aczkolwiek możesz zrobić sobie jakiś tam skrypcik, ale uruchamiany będzie przez php z DA.

 

Chodzi mi np o to że:

 

#!/bin/bash

echo "Podaj liczbę"

read liczba

echo "Podałeś $liczba"

 

działa poprzez konsole, jednak poprzez DA nie - poprostu nie wiem jak zrobić nawet prosty formularz , że ktoś wypełnia 3 pola, klika na "Wyślij" , wartośc z pól wstawiają się jako zmienne i skrypt sie wykonuje.

 

Próbowałem z php jednak moja wiedza jest mierna, a wywoływanie funkcji poprzez shell_exec nie działa, bo jak wiadomo blokuje się takie rzeczy - innego sposobu nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi np o to że:

 

 

 

działa poprzez konsole, jednak poprzez DA nie - poprostu nie wiem jak zrobić nawet prosty formularz , że ktoś wypełnia 3 pola, klika na "Wyślij" , wartośc z pól wstawiają się jako zmienne i skrypt sie wykonuje.

 

Próbowałem z php jednak moja wiedza jest mierna, a wywoływanie funkcji poprzez shell_exec nie działa, bo jak wiadomo blokuje się takie rzeczy - innego sposobu nie znam.

 

Wykorzystaj moduł w php o nazwie ssh2 http://php.net/manual/en/function.ssh2-connect.php

Poprzez niego odpalisz wszystko z poziomu www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×