Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamikadze

Linux a Steam

Polecane posty

Gość Kamikadze

Chcę przejść na swoim komputerze na Linuxa Debian/Ubuntu.

 

Problemem jest Steam. Chciałbym sobie czasem pograć w CS 1.6 na Linuxie. Kiedyś próbowałem ale się nie dało i odpuściłem, ale dzisiaj widziałem filmik na YT jak gościu na Ubunciaku odpalił Steama.

 

Wine?

 

Może inne sposoby są żeby to łatwo zrobić? Na razie instaluję na VB Debiana i będę próbował coś zrobić, ale miło by było jak by ktoś podrzucił jakieś magiczne hasełko jak to zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Niedługo będzie natywny Steam dla Linuksa, chcą też przeportować Source. Ogólnie Valve teraz chce się skupić na Linuksie, bo ucieka od Windows 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Niedługo będzie natywny Steam dla Linuksa, chcą też przeportować Source. Ogólnie Valve teraz chce się skupić na Linuksie, bo ucieka od Windows 8.

 

Wiem czytałem to ;)

 

Brawa dla Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Fedorze wystarczył sam wine, i steam hulał (jakieś proste gierki typu World of goo także).

Zajrzyj czasem na strone projektu wine, tam masz ładny spis gier które działają i instrukcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie na Fedorze wystarczył sam wine, i steam hulał (jakieś proste gierki typu World of goo także).

Zajrzyj czasem na strone projektu wine, tam masz ładny spis gier które działają i instrukcje ;)

 

No ja tylko CS 1.6 ewentualnie od czasu do czasu w Colina ;) Tak to nie ma czasu grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie na ubuntu aplikacje playonlinux dzialajaca na wine, wybierasz gre z listy a on sam wyszuka i zainstaluje niezbedna wersje wine dx czy inne pierdoly. Gram przez to w CoD4 ale jakosc jest dosc slaba - pod winda 125FPS na full a tu przy minimalnych mam 40-60FPS. Nie wiem czemu ale mam problem z tym ze ustawia mi na starcie gry 110hz refresh a monitor max uciaga 60hz. Steam dziala przez to ale juz CoD MW3 nie :P

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba jeszcze potrzebuję pomocy ;)

 

Zainstalowałem Steam, CSa ładnie cacy lalunia... Tylko że w grze mam 4-8 fps na najniższych parametrach grafiki ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×