Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

child-procesy PHP FastCGI

Polecane posty

A więc tak jak w temacie .

Wczoraj mi ten cały child-procesy PHP FastCGI z nie znanego powodu zawiesił się ....

Wszystkie strony nie działały ze 3 godziny

moje pytania za co jest to odpowiedzialne ? bo zapewne coś od php

czemu mi to się niby zawiesiło ?

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A więc tak jak w temacie .

Wczoraj mi ten cały child-procesy PHP FastCGI z nie znanego powodu zawiesił się ....

Wszystkie strony nie działały ze 3 godziny

moje pytania za co jest to odpowiedzialne ? bo zapewne coś od php

czemu mi to się niby zawiesiło ?

 

Najczesciej -> skrypty korzystaja z jakichs zewnetrznych baz / danych (np. sciagaja cos po http z zewnetrznego serwera) - dana baza / serwer nie dziala, brak prawidlowej obslugi bledu i taki skrypt potrafi wisiec pare minut. Nazbiera sie ich kilkanascie (w zaleznosci ile jest ustawionych max child-procesow per user) i juz kolejne nie potrafia sie polaczyc z fastcgi (co objawia sie komunikatem w logach connection timeout, a w przegladarce bledem 500 lub 503). Czasem wystarczy nieodpowiednie / niewlasciwe zapytanie SQL i skrypt PHP wisi na polaczeniu z lokalna baza danych nic nie robiac, a zajmujac child-proces FastCGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Najczesciej -> skrypty korzystaja z jakichs zewnetrznych baz / danych (np. sciagaja cos po http z zewnetrznego serwera) - dana baza / serwer nie dziala, brak prawidlowej obslugi bledu i taki skrypt potrafi wisiec pare minut. Nazbiera sie ich kilkanascie (w zaleznosci ile jest ustawionych max child-procesow per user) i juz kolejne nie potrafia sie polaczyc z fastcgi (co objawia sie komunikatem w logach connection timeout, a w przegladarce bledem 500 lub 503). Czasem wystarczy nieodpowiednie / niewlasciwe zapytanie SQL i skrypt PHP wisi na polaczeniu z lokalna baza danych nic nie robiac, a zajmujac child-proces FastCGI.

Dzięki właśnie tak obszerną odpowiedz chciałem dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jaki problem wskazywały logi?

I jakie było rozwiązanie twojego problemu?

Logi nie wiem bo to serwer wirtualny współdzielony

rozwiązanie bardzo proste Restrart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Restart to nie rozwiązanie a odsunięcie problemu, ale oby twojej maszynce to pomogło i rozwiązało problem ;)

Marku to nie padło na całej maszynie tylko na wydzielonym dla mnie koncie .

BTW Coś ty taki miły się dla mnie zrobił :D:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Restart to nie rozwiązanie a odsunięcie problemu, ale oby twojej maszynce to pomogło i rozwiązało problem ;)

 

Doraznie jest to jak najbardziej rozwiazanie problemu. Jednak bez logow po stronie samych skryptow PHP (nie mowiac juz o ew. uruchomieniu PHP z dodatkowym modulem np. xdebug) - ciezko czasem ustalic powod wystepowania w/w problemow. Skrypty nic nie loguja, problem jest nieznany. Problem lezy po stronie samej aplikacji i tyle - nic wiecej hostingodawca nie jest w stanie stwierdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem lezy po stronie samej aplikacji i tyle - nic wiecej hostingodawca nie jest w stanie stwierdzic.

A no i tak jak ja też mam ciężko określić mogę jedynie domyślać się na podstawie info od Ciebie co zawiodło .. w tym przypadku jak u mnie połowa portalu wykorzystuje API zippyshare więc najprawdopodobniej to od tego że coś na zippy się posypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×