Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
efbn

Hosting forum

Polecane posty

Witam całą społeczność WebHostingTalk,

 

mam zamiar stworzyć nowe forum, zupełnie od podstaw. Nie owijając w bawełnę - jestem kompletnie zielony póki co w tych sprawach, dlatego zwracam się do Was z pytaniem.

 

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi jakimi parametrami płatnych hostingów powinienem się kierować i dlaczego? Proszę uwzględnić to, że będzie to forum stawiane od zera, więc pierwsze miesiące nie będą dużym obciążeniem.

 

Jaką pojemność serwera będę potrzebował na początek oraz jaki transfer?

 

Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

efbn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz najtańszy hosting z Installatron, instalujesz jednym kliknięciem forum internetowe i cieszysz się z zainstalowanej aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki ruch przewidujesz, ale na małe forum na start wystarczy nawet 1-2GB z transferem 10-20GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukasz hostingu i nie chcesz ofert film?

 

Polecam dawanie warnów za takie bezmyślne posty lub coś w stylu "napisz ze chcesz otrzymywać oferty od firm to dostaniesz mase ofert" - przecież wyraźnie widać że nie chce ofert, więc trzeba to uszanować - rozumiem że wiele firm tylko czeka żeby wkleić swój szablon ( sam do niedawna tak robiłem) , ale trzeba też się troche opanować - chyba że ktoś opiera całą sprzedaz na reklamie na wht :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli robisz forum od początku, to starczy ci nawet darmowy/najtańszy pakiet - skoro jesteś zielony w tych sprawach, to wydaje mi się że od razu tego forum nie rozkręcisz, prawda? :)

 

Jeżeli nie znasz się na FTP, znajdź pakiet z instalatorem skryptów typu Installatron, Softacoulus czy cokolwiek innego, jak zrobisz wszystko co miałeś zrobić, zacznij "ogarniać" podstawy posługiwania się klientami FTP, a w końcu gdy będziesz potrzebował więcej miejsca - umieć będziesz już swoje forum przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v:

Nie chcę być niegrzeczny, ale:

Czy zgadzasz się na oferty firm?: NIE

 

A, i co do parametrów - myślę, że na początek 1 lub 2 GB miejsca i po 20-30 GB transferu powinno ci spokojnie starczyć na początek.

Edytowano przez Artix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na start polecam ci mzone oni tam mają instalator aplikacji więc na pewno sobie poradzisz najmniejszy pakiet będzie idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek,a to ma być jakaś aluzja w moja stronę, bo zacytowales prawie dokładnie jeden z moich poprzednich postów. Jakbyś chciał podyskutować na ten temat to zapraszam na pw. Nie zapomnij też ze masz przycisk raportuj pod postem.

 

Trochę to dziwnie brzmi od kogoś kto niedawno wlepial ofertę praktycznie we każdym poscie ...

 

Nie, napisałem to ogólnie nie mając nikogo na uwadze, poza tym zacytowałem inną osobę.

 

Tak wlepiałem, jednak kilka czyników spowodowało ze wole sie skupić na bardziej priorytetowych sprawach - raz na jakis czas oferta wystarczy ;)

 

A wracając do tematu - wystarczy ci każdy hosting, możesz wybrać np. u Irka z Mzone - miałem tam troche konto i śmigało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duża część odpowiedzi ma zerową wartość merytoryczną - nie będę ukrywał. Dziękuję użytkownikom Dawid Sz. i Artix za odpowiedź na chociaż jedno pytanie z mojego tematu.

 

Będę administrował forum, przynajmniej przez początki jego istnienia dopóki nie znajdę ludzi robiących to profesjonalnie. Oznacza to, że przez kilka następnych tygodni będę się uczył ogólnych rzeczy związanych z hostingiem, żeby nie ruszać z motyką na słońce. W związku z tym, ponawiam pytanie - Jakimi parametrami płatnych hostingów powinienem się kierować przy wyborze tego najlepszego i dlaczego?

 

Zakres wiedzy do zdobycia jest tak duży, że muszę nauczyć się póki co najistotniejszych rzeczy.

 

Liczę na merytoryczne odpowiedzi bez kryptoreklam.

 

Pozdrawiam,

efbn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakimi parametrami płatnych hostingów powinienem się kierować przy wyborze tego najlepszego i dlaczego?

 

Pozdrawiam,

efbn.

Eee to chcesz najlepszy czy najtańszy ?

Tak jak ci napisałem wcześniej weź od mzone 6 zł miech ... masz instalator skryptów czyli jak dla Ciebie ułatwienie support doskonały i całkiem niezłe parametry jak na start ..

Nie ma hostingu najlepszego każdy szuka dopasowanego do siebie jedni potrzebują bezawaryjności i płacą więcej a inni kupują na allegro konta za 10 zł (bez limitów ) tylko że jedna firma drugiej jest nie równa i jak chcesz wymagać i liczyć na coś w typie ,, NAJLEPSZEGO '' musisz się przygotować na nie małe wydatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RafoX

 

Nigdzie nie napisałem, że chcę najtańszego hostingu o jak najlepszych parametrach. Przestaw myślenie z "zareklamuj hosting" na "wytłumacz które z parametrów jakie oferują firmy hostingowe w Polsce są najważniejsze przy stawianiu forum i dlaczego?"

 

Nie chcę tu żadnych ofert i tego, że mam instalator gratis - bo obsługi klienta ftp i innych technicznych spraw się nauczę. Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem, bo widzę, że więcej tu reklamowego bełkotu niż merytorycznych wypowiedzi.

 

Lepszy wizerunek swojej firmy zrobicie pisząc merytoryczne posty, niż rzucając się z ofertą jak głodne wilki na owcę - kiedy zażyczyłem sobie już na początku wątku, że nie chcę żadnych ofert.

 

Nie chciałem być nieuprzejmy, pozdrawiam.

efbn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zamiar stworzyć nowe forum, zupełnie od podstaw. Nie owijając w bawełnę - jestem kompletnie zielony

Jak się tworzy forum zupełnie od podstaw? Chcesz je samemu napisać? A z drugiej strony piszesz że jesteś zielony. Nie da się forum stworzyć od podstaw. Zawsze wygląda to tak samo- wgranie skryptu, konfiguracja, modyfikacje..

 

"Jakimi parametrami płatnych hostingów powinienem się kierować przy wyborze tego najlepszego i dlaczego?"

Dlaczego od razu najlepszy? Skoro to nowe forum i jesteś w tych sprawach zielony to wystarczy Ci każdy hosting z 1-2GB pojemności i 10-20GB transferu miesięcznego tak jak już to ktoś napisał.

 

Kierować powinieneś się potrzebami. Ile potrzebujesz miejsca? My tego nie wiemy bo to twoje forum, czy użytkownicy będą wrzucać załączniki, grafiki, czy będziesz przechowywać jakieś aplikacje, dział download etc.

 

Transfer- zawsze możesz przejść na wyższy pakiet lub napisać do danej firmy o zmianę parametrów a za dopłatą dołożą Ci np. transferu gdy będzie taka potrzeba.

 

Parametry które powinno się w szczególności brać pod uwagę:

-transfer roczny/miesięczny

-powierzchnia/dysk

-panel

-limit CPU / ram

-lokalizacja (najlepiej Polska, ewentualnie Niemcy)

-uptime

-czy firma oferuje codzienny backup danych

-czy dane są na dyskach SSD

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakimi parametrami płatnych hostingów powinienem się kierować przy wyborze tego najlepszego i dlaczego?

Oczekujesz szerokiej i merytorycznej odpowiedzi, sam jednak zadajesz enigmatyczne pytania.

 

Podstawowe wartości to skrypt na którym chcesz uruchomić i jaki planowany ruch przewidujesz np w przeciągu miesiąca.

Generalnie szukasz hostingu pod "swój" skrypt forum, z tego względu, że każdy skrypt instalowany na serwerze może korzystać z innego środowiska, konfiguracji czy też zasobów.

 

Pod zwykłe forum np. MyBB czy też PHP Przemo wystarczy standardowy hosting w większości firm.

Szukaj hostingu pod względem ceny (Twojego portfela), transferu (do 30 GB miesięcznie spokojnie wystarczy), czy dysku (wystarczy na początek do 2GB)

 

Chyba o takie odpowiedzi Ci chodziło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kede

 

Nowe forum, zupełnie od podstaw - znaczy dokładnie to samo: " wgranie skryptu, konfiguracja, modyfikacje..".

Przepraszam, jeśli wprowadziło to aż taki zamęt w całej treści postu, że nikt do tej pory nie wyjaśnił mi czy potrzebuję np.

(biorąc parametry pierwszego lepszego hostingu)

1. obsługa MySQL

2. ilość baz MySQL

3. obsługa SSI, PERL, CGI

4. własny htaccess

5. obsługa mod_rewrite

6. Zend optimizer

7. zadania CRON

8. zarządzanie DNS

9. katalogi chronione hasłem

...

 

Rzuciłem przypadkowe parametrów hostingów. Na które mam zwrócić największą uwagę (nie tylko z tych wyżej wymienionych) i dlaczego przy stawianiu forum? Nie znam ich przeznaczenia, a różne firmy w różnych przedziałach cenowych oferują okrojone lub mniej okrojone parametry.

Za pojemność i transfer dziękuję, już zostały określone.

 

@mzone-net.eu

 

Nie uważam mojego pytania za enigmatyczne, wyszedłem z założenia, że niektóre parametry są bardziej istotne dla forum, a niektóre bardziej istotna dla portali, blogów itp.

 

Nie mniej jednak, dziękuję za rzeczową odpowiedź.

efbn.

Edytowano przez efbn (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co wypunktowałeś to standardowe opcje każdego normalnego hostingu. Punkt 2 może jest trochę bez sensu, bo Tobie pod forum wystarczy 1 baza. Na upartego 1 baza może wystarczyć i pod 100 stron.

I jeszcze jedna uwaga: nie rzuciłeś żadnych parametrów, parametry to np.: 10 GB miejsca, 100GB transferu, 10 baz... To co wypunktowałeś (poza pkt. 2) to raczej funkcjonalność konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe forum, zupełnie od podstaw - znaczy dokładnie to samo: " wgranie skryptu, konfiguracja, modyfikacje..".

Dla Ciebie może i tak, dla mnie nie ;)

 

1. obsługa MySQL

2. ilość baz MySQL

3. obsługa SSI, PERL, CGI

4. własny htaccess

5. obsługa mod_rewrite

6. Zend optimizer

7. zadania CRON

8. zarządzanie DNS

9. katalogi chronione hasłem

...

 

1. obsługa MySQL

W zależności jaki skrypt forum wybierzesz (są też takie oparte na plikach tekstowych) ale prawdopodobnie TAK MySQL jest Ci potrzebny. Obsługę MySQL oferuje chyba każdy hosting w rankingu/spisie wht.

 

2. ilość baz MySQL

Zakładasz 1 forum więc wystarczy Ci 1 baza MySQL

 

3. obsługa SSI, PERL, CGI

W zależności jakie wymagania ma twój skrypt.

 

4. własny htaccess

To podstawa

 

5. obsługa mod_rewrite

Obowiązkowo

 

6. Zend optimizer

W zależności od potrzeb

 

7. zadania CRON

Cronjobs jest bardzo przydatną funkcją ale czy jest Tobie potrzebna to wątpię.

 

8. zarządzanie DNS

To podstawa

 

9. katalogi chronione hasłem

Bardzo przydatna funkcja dla /admin etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki d.v , stąd te nieporozumienia - pomyliłem parametry z funkcjonalnościami.

 

W takim razie sformułuję pytanie inaczej.

Znam już parametry jakie powinienem wybrać na początek rozwijania forum.

 

Jakie funkcjonalności konta są mi niezbędne do postawienia owego forum i jego rozwoju, a które są zbędne? Chodzi głównie o to, czy inwestować od razu w oferty dające więcej możliwości, czy zostać przy tych najbardziej okrojonych.

 

Mam nadzieję, że teraz zostanę dobrze zrozumiany i jednocześnie przepraszam za poprzednie potyczki słowne. Jest to dla mnie nowe słownictwo, stąd te problemy.

 

@Kede

 

Gdyby nie było problemem abyś wyjaśnił mi do czego owe funkcjonalności są mi potrzebne byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Nie mam odpowiedniej ilości postów aby dać Wam plusa, ale stajecie się bardzo pomocni. Dzięki!

 

efbn.

Edytowano przez efbn (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba dwie będą najbardziej przydatne dla forum:

Cron, czyli zaplanowane zadania dla skryptu oraz najważniejszy backup, czy możesz samodzielnie go wykonać z panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na początek wystarczy czy niewielki pakiet hostignowy, myślę że maks 5 GB to i tak będzie dużo, transfer też niewielki.

POza transferem i powierzchnią kieruj się : stabilnością, lokalizacją, czasem PING-u, sprzętm jak wydajny jest, czy mają akutalne wersje stabilne oprogramowania: PHP, MySQL, APACHE, czy mają zainstalowane potrzebne moduły.

 

Polecam ofertę: htttp://webiq.pl/Hosting-Łódź - za 19 zł netto/rok masz odpowiadającą CI ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×