Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Laptop do 500zł (internet, dvd)

Polecane posty

Witam serdecznie,

możecie polecić mi jakiegoś laptopa do 500zł? Służyć ma do przeglądania internetu (wiadomości) i do oglądania filmów DVD. Używany, z allegro.pl.

Z takiego starszego sprzętu mało co się orientuję.

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może jakiś demon prędkości, ale do netu i filmideł spokojnie wystarczy. A konstrukcja jest na tyle solidna, że można nim gwoździe wbijać. Jak dorzucisz z pół giga RAMu to nawet Win7 pójdzie na tym całkiem znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się jak wydajne są te procki. A jak się pięknie potrafią kręcić - bajka!

Poza tym w kompie, który ma służyć do przeglądania netu i oglądania filmów na DVD nie potrzeba więcej. Sam mam w domu do tej pory działającego kompa na Turionie 1,6 GHz i spokojnie radzi sobie z każdym zadaniem prócz dwóch: nowych gierek i filmów w FullHD. O grach autor tematu nie wspominał, choć tytuły sprzed paru lat i tak spokojnie pójdą na tym lapie, a filmy w FullHD nie wchodzą na DVD. Poza tym chyba lepiej kupić nawet trochę "słabszego" lapa, który na pewno jeszcze trochę posłuży (a ten IBM posłuży jeszcze parę lat), niż jakiegoś "wypasionego", który się rozsypie za parę tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: no to masz fart, bo mój stary laptop na win xp home po pół roku tylko i wyłącznie korzystania z internetu i pasjansa muli strasznie. Trzeba przeczekać około 5 minut po włączeniu chrome aż się wszystko ustabilizuje bo jak nie to od razu zacznie walić błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: no to masz fart, bo mój stary laptop na win xp home po pół roku tylko i wyłącznie korzystania z internetu i pasjansa muli strasznie. Trzeba przeczekać około 5 minut po włączeniu chrome aż się wszystko ustabilizuje bo jak nie to od razu zacznie walić błędami.

Nie pomyślałeś ze to uroki używania winzgrozy?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kaszub: to nie fart, tylko kwestia utrzymywania porządku w systemie. XP na słabszej konfiguracji chodził bez reinstalek ponad 3 lata i nie zamulał, a używany był 7 dni w tygodniu od rana do nocy. Wystarczy pilnować co się instaluje, robić porządek raz na parę tygodni. To nie jest trudne, są narzędzia, które zrobią wszystko z automatu, wystarczy jedno kliknięcie mychą. A na wspomnianym wcześniej kompie z Turionem nie mam XP tylko 7, który na początek co prawda zjada więcej zasobów, ale w trakcie długotrwałego użytkowania nie robi takiego syfu jak XP.

Windows sam z siebie się nie zapieprza śmieciami. Od lat robię porządki w kompach klientów i przeraża mnie ilość i "jakość" syfu, jaki potrafią zrobić w swoich kompach. Na biurku idealny porządek, w kompie Sodoma i Gomora... Ale oczywiście winą za zamulanie obarczany zawsze jest system, sprzęt, administrator... Bo to nie użyszkodnik wchodził na podejrzane stronki i nałapał syfu, bo musiał wyłączyć antywira "bo nie pozwalał korzystać z internetu"... Niestety, olbrzymia większość błędów występuje między krzesłem a klawiaturą.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdziwiłbyś się jak wydajne są te procki

 

nie zdziwiłbym się, bo doskonale wiem - wg mnie są mierne strasznie.

 

A jak się pięknie potrafią kręcić - bajka!
W notebookach ?

 

Poza tym w kompie, który ma służyć do przeglądania netu
Otwórz na tym PC 2x strone pokroju WP, Onet czy Wrzuta - wystarczy aby dobić tego laptopa ... stare 1.7GHz i 512 Ramu to nie to ;)

 

Za tą cenę śmiało mógł kupić nierozlatującego się dual core na ddr2, a tutaj nic poza marką nie ma.

 

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałeś ze to uroki używania winzgrozy? ;)

Tak też pomyślałem i używam linuxa na PC gdzie win jest mi teraz zbędny :)

 

@d.v: tak ale nie mam wpływu na to co tam jest instalowane. Teraz mam problem bo mam go przeinstalować tylko jakoś nie wiem z której strony "to coś" ugryźć.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg: no jak tam sobie lubisz. Właśnie siadłem do swojego staruszka i jakoś na Turionie 1,6 (nie podkręconym) z 1GB RAMu (DDR 400 MHz) i zintegrowaną grafiką Radeon 3000 zjadającą w tej chwili 128 MB pamięci, z Win7 HP na pokładzie bez problemu odpaliłem jednocześnie: filmik na YT w 480 pikseli, 2x aukcje na Allegro, WHT, WP, filmik na Wrzucie, Mahjong na Kurniku, czyli aplet Javy (wszystko na Operze 12), komunikator WTW i pasjansa (tego z Win7) i jakoś nie zauważyłem, żeby było tragicznie. Wręcz przeciwnie, jest całkiem wporzo, a mam tu niewiele więcej zasobów niż ten lap IBM-a (trochę więcej pamięci i TEORETYCZNIE nieco mocniejszy chip graficzny, za to bez dedykowanej pamięci - procek w sumie ma podobną moc, ale mój ma mniej cache).

 

@kaszub: z tego co piszesz to prawdopodobnie masz jakiś problem sprzętowy, weź najpierw przeskanuj dysk i RAM.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk byl wymieniany ponad rok temu, jedyne co mogo sie z nim stac to uszkodzenie mechaniczne w samochodzie ale watpie. Ram to samo, wymieniany ponad rok temu 2x1GB DDR2. Zainstaluje꠷win 7 i zobacze co jest nie tak ale pewnie nie ma na niego sterownikow.BTW TT2 dziala ale wali krzakami zamiast pl znakow.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×