Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Taq

serwer dedykowane puls konfiguracja domen

Polecane posty

Witam , jak pewnie nie którzy zauważyli, ciągle o coś pytam :) Konfiguruje serwer dedykowany pod strony www. Chce przekierować moje dwie domeny, które zakupiłem w home.pl mam taki błąd :

 

Pole dns1: Serwer "ksxxxxxxx.kimsufi.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "anime-centrum.net". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny.

Pole dns2: Serwer "ns.kimsufi.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "anime-centrum.net". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny.

 

 

i taki błąd mam :)

 

mam zainstalowanego i skonfigurowanego na serwerze apche2 myqsl, php 5, phpmyadmin, to wszystko działa, teraz chciałbym podczepić pod niego 2 domeny i mam kilka pytań :D

 

1. Czy potrzebuje serwer nazw typu bind?

2. Czy mogę podczepić te domeny przez apche ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciezko Ci bedzie pomoc;

 

root@server [~]# dig @ksxxxxxxx.kimsufi.com anime-centrum.net
dig: couldn't get address for 'ksxxxxxxx.kimsufi.com': not found
root@server [~]# dig @ns.kimsufi.com anime-centrum.net
; <<>> DiG 9.3.6-P1-RedHat-9.3.6-20.P1.el5_8.1 <<>> @ns.kimsufi.com anime-centrum.net
; (1 server found)
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 41467
;; flags: qr rd; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0
;; QUESTION SECTION:
;anime-centrum.net.			 IN	  A
;; Query time: 36 msec
;; SERVER: 213.186.33.199#53(213.186.33.199)
;; WHEN: Sun Aug 12 15:10:29 2012
;; MSG SIZE  rcvd: 35

 

 

Po pierwsze jeśli coś podajesz u rejestratora to musi mieć serwer nazw ustawiony poprawnie i działać + obsługiwać daną strefę,

po 2 jak szukasz pomocy to podawaj pełne nazwy domen, ip i dnsy bo to jest tu najistotniejsze, nikt tu nie wróży z fusów,

po 3 w apache to co najwyżej możesz zrobić vhost do obsługi danej strony / aliasu, nie ma to nic wspolnego z dnsami,

dnsy kierują na jakies tam ip, serwer dns mowi ze ma domene, serwer www mowi ze ma vhost dla tej domeny w danym katalogu na porcie 80tym ale w apache sie nie ustawia nic związanego z konfiguracją domeny u rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

po 2 jak szukasz pomocy to podawaj pełne nazwy domen, ip i dnsy bo to jest tu najistotniejsze, nikt tu nie wróży z fusów, ​ BĘDĘ PAMIĘTAŁ

po 3 w apache to co najwyżej możesz zrobić vhost do obsługi danej strony / aliasu, nie ma to nic wspolnego z dnsami,

dnsy kierują na jakies tam ip, serwer dns mowi ze ma domene, serwer www mowi ze ma vhost dla tej domeny w danym katalogu na porcie 80tym ale w apache sie nie ustawia nic związanego z konfiguracją domeny u rejestratora. - O TO MI CHODZIŁO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×