Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Igorek

dyski twarde

Polecane posty

Czy mogli byście powiedzieć czy opłaca się je kupić, bo na nówki żal mi kasy a w sumie dyski są po to by się pobawić ewentualnie komuś sprzedać.

 

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22776014

 

Oczywiście, wiem że lepiej było by gdyby bad secory nie było ale wiadomo do zabawy systemami i do zarzynania może być, ewentualnie komuś je sprzedam. Tylko pytanie ile by to przetrwało. Doradzi ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu tego kupowac. Te dyski są już do wywalenia.

 

Jeśli masz 20-30 badsectorów (i to na szybkim skanowaniu), to realnie jest ich pewnie 60, a po paru dniach używania dysku zrobi się ich 2x tyle. A każda próba dostępu do takiego sektora będzie konczyć się chwilowym "zwisem systemu", podczas jego odczytywania bo w teorii system powinnien go oznaczyć i realokować, a kończy się zazwyczaj tak, że wyrzuci błąd odczytu i resztę rzeczy musisz zrobić ręcznie np. hdparmem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja takich dysków używam jako podstawki pod gorące garnki (naprawdę ;) ) - a mam ich kilka

 

Tylko do tego się one nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miał by ktoś z was coś na sprzedaż nadającego się pod linuxa musi być sata 2,5 tak bym do lapka podłączył od 60 GB w górę

 

A ten dysk tylko to jest z Maca ponoć http://allegro.pl/hdd-hitachi-macbook-pro-160-gb-5400rpm-xx-super-xx-i2523923570.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogli byście powiedzieć czy opłaca się je kupić, bo na nówki żal mi kasy a w sumie dyski są po to by się pobawić ewentualnie komuś sprzedać.

 

Ale się uśmialiśmy ;D Chcę kupić dysk, tak ze 2 TB, przyczepie kółka i zrobię wyścigówkę, kto się pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×