Skocz do zawartości
Szluga

Apache2 + Nginx - nie czyta php.ini

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mam problem z serwerem www. Otóż posiadam zespół Apache2 i nginx jako reverse proxy.

 

W pliku konfiguracyjnym php.ini ( zarówno w /etc/php5/apache2, /etc/php5/cgi, /etc/php5/cli) ustawiłem:

disable_functions = mail , lecz apache nie interpretuje tej zmiany globalnie. Jakby w ogóle nie miała miejsca.

 

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przeładowałeś config? Co na ten temat mówi phpinfo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przeładowałeś config? Co na ten temat mówi phpinfo?

Tak, na samym początku. Przy wyświetlaniu phpinfo zarówno w sekcji Local i Master Value przy dyrektywie disable_functions mam wpisany rekord no value.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie plik /etc/php5/conf.d/blokuj_mail.ini z treścią disable_functions = mail i przeładuj apacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz ustalone osobne php.ini, które znajduje się gdzieś indziej. Masz do tego jakiś panel, czy konfigurowałeś sam?

Podstawową konfigurację po instalacji panelu ISPmanager zastąpiłem swoją, lecz nie ustawiałem osobnego php.ini, oprócz tych, które znajdują się po stronie user'a dla poszczególnych vhost'ów.

Dodaj sobie plik /etc/php5/conf.d/blokuj_mail.ini z treścią disable_functions = mail i przeładuj apacha.

Wczoraj właśnie wykonałem w/w krok i rzeczywiście poskutkowało. Bardzo dobre i szybkie rozwiązanie.

 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję. Problem został rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×