Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

[streaming] Vps shoutcast poszukiwany

Polecane posty

No to jak w temacie :) poszukuję vpsa pod postawienie 2 serwerów shoutcast po 50 slotów plus 2 serwery aoutopilotowe

nie wiem jakie parametry do tego będą mi potrzebne bo nigdy tego typu nic nie stawiałem

dysk wystarczymi takze 30gb po 10 gb na autopilota plus system .

Nie spodziewam się od razu pełnych serwerów

Proszę o oferty funduszy w sumie nie wiem ile mogę na to przeznaczyć bo nigdy nie kabinowałem w tym kierunku no ale liczny że max 50 zł miesiąć licze na długo dystansową współpracę /

Płatności mogą być za równo miesięczne pól roczne i roczne to nie gra znaczenia , lokalizacja też nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zadam ci pytanie i postaram się coś doradzić.

 

Myślisz że od uruchomienia będziesz miał 50 osób słuchających?

 

Może lepiej wziąć jakiś mały serwerek (chociażby najmniejszy z oferowanych) a później poinstalować, konfigurować i patrzeć czego brakuje i ewentualnie rozszerzyć pakiet. W większości firm zapłacisz tylko różnicę w ilości dni pozostałych do końca płatności.

 

Ramu dużo ci to nie zabierze, jedynie transfer i dysk będzie obciążony ze względu na dane i pakiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam ci pytanie i postaram się coś doradzić.

 

Myślisz że od uruchomienia będziesz miał 50 osób słuchających?

 

Może lepiej wziąć jakiś mały serwerek (chociażby najmniejszy z oferowanych) a później poinstalować, konfigurować i patrzeć czego brakuje i ewentualnie rozszerzyć pakiet. W większości firm zapłacisz tylko różnicę w ilości dni pozostałych do końca płatności.

 

Ramu dużo ci to nie zabierze, jedynie transfer i dysk będzie obciążony ze względu na dane i pakiety :)

 

Nie spodziewam się od razu pełnych serwerów

Słuchaj właśnie chcę żeby mi ktoś dobrze doradził i pomógł mi wybrać bo na co mam brać vps za 50 zł miech skoro równo dobrze poradzi sobie vps za 20 zł .

Też właśnie jestem tego zdania że bym sobie to monitorował i w razie czego zmieniał pakiet .

tylko teraz jaki minimalny vps mi to pociągnie ...

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z obecnych każdy.

 

Kiedyś stawiałem serwery SC + AP i dużo ramu mi to nie zbierało - słuchaczy nie było dużo. Jedynie transfer ciągnął. Byle serwer za 20zł styknie na początek.

 

Nie wiem w jakiej firmie chcesz brać, ale celuj w najniższy proponowany skład serwerka :) Zawsze sobie później rozbudujesz o transfer czy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z obecnych każdy.

 

Kiedyś stawiałem serwery SC + AP i dużo ramu mi to nie zbierało - słuchaczy nie było dużo. Jedynie transfer ciągnął. Byle serwer za 20zł styknie na początek.

 

Nie wiem w jakiej firmie chcesz brać, ale celuj w najniższy proponowany skład serwerka :) Zawsze sobie później rozbudujesz o transfer czy dysk.

dzięki o takie właśnie odpowiedzi mi chodziło teraz poczekam na firmy w celu przedstawienia swoich ofert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pakietu to w większości firm kilka kliknięć, więc tutaj nie masz problemu.

Jesli zaś chodzi o oferty to skoro już doszłeś do tego że wystarczy na początek najmniejszy VPS to licz na stos ofert - wszak do 50 PLN to każda firma może ci zaoferować vps root - jedynie co to zmiana dysku, bo większośc ofert startowych na dysk 10-20 GB.

Przykładowo:

http://www.ionic.pl/serwery_vps_oferta.php

http://mzone-net.eu/index.php?d=vps

http://www.hekko.pl/serwery_vps.html

 

Jedyne co mi przyszlo jeszcze na myśl to sprawa transferu i przepustowośći, bo nie wiem ile go potrzebujesz ( i ile średnio go potrzeba do takich zastosowań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer oraz łacze jest zaleźne od jakosci jaką gra ap czy dj.. Ale 10mbit starczy spokojnie na 100 os Transfer Hm.. Bardzo duzo mniej jak 200-400gb bym nie brał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś brał od freecast to tylko w jakości 128/44.

Takich radiów w niższej jakości się nie da dobrze słuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak wezmę raczej bo vps vpsem ale szukać teraz panelu , konfigurować to itp to skórka za wyprawkę a tak wszystko razem ładnie spięte jest .... tak tak interesuje mnie tylko jakość 128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×