Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ranma_man

Systemy Operacyjne :p

Polecane posty

Mam głupie pytanie, ponieważ kłócę się z pewnym studentem studiujacym informatyke. Na wykladzie mial, ze linux = unix. I mi teraz pisze, ze linux to unix, ze *bsd to tez linuxy... I wcale nie chodzi o zgodnosc z posixiem.

 

A ja jako, ze nie jestem profesjonalista w budowie systemow, prosze tutaj o wrzucenie jakichs linkow czy cos w tym stylu, ktore rozwieja watpliwosci. Google nie jest moim przyjacielem. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem. To Linus Torvaldsen, (czy jak mu tam było). Przerobił jądro systemu UNIXa wedlug własnego uznania i nazwał to LINUX.

Tak samo mógłbym powiedzieć ze Microsoft kiedyś w przyszłosci zrobi Windows na licencji LGPL. (marzenia) To mógłbyś przerobić te kody według własnego uznania i nazwać np. Ranmandows XP. I potem stać sie popularny jak LINUS. ;) Ok, zarty na bok. ;)

 

Btw.: a z studentami to zawsze będziesz sie kłócił...

bo to taki g... naród , zaprzeproszeniem.

 

Tez kiedys sie kłóciłem... mam ponad 15 lat doswiadczenia w programowaniu w C oraz w komputerach, wtedy kiedy były jeszcze ZXSpectrum itp. To przyjdzie ci taki studencik, co ma tylko 4 lata doswiadczenia w komputerach, i jeszcze sie uczy na jakiejs tam politechnice. (Ja sie oczywiscie niedostalem na studia)

To jego wielkie racje zaczyna popierać tym ze, ma wykształcenie informatycznie. A ja nie. A racji niemiał, potem przyznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×