Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nesti

Serwer dedykowany pod forum i MySQL

Polecane posty

Witam.

 

Poszukuję od dłuższego czasu serwera pod forum. 1500-2000uu/dzień. Tymczasowo ulokowałem się w edis natomiast nginx+pfp-fpm+mysql zjadają mi prawie całe 2gb ram. Forum stoi na vb i online mamy około 100 osób na forum. Problem jednak jest z procesorem ponieważ mysql pożera go dość sporo. Zastanawiam się głęboko nad kimsufi natomiast irytują mnie niektóre praktyki ovh. Przyda mi się również DA tak więc dochodzi również koszt licencji co miesiąc. Na całość nie chciałbym wydać więcej jak 250zł brutto. Ciężko będzie coś znaleźć w pl - to wiem. Nie zdecyduję się na pewno na hetznera ponieważ za dużo czytuję negatywnych opinii co do s4y, trzeba im wysyłać pismo żeby zrezygnować, oprócz tego niewiele opinii na ich temat można znaleźć. Serwery typu p4, celeron, atom, athlony z 4gb ram przy apache nie dadzą rady. Co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to postawisz na hostingu z oddzielnym serwerem baz danych. 1500 do 2000 to nie jest wiele. Kimsufi jest cienki i pozostawia wiele do zyczenia - jeden dysk lub opcja z dwoma ale slaby procesor.

Mogę cos zaproponować bo serwery jakie mamy do dyspozycji sa bardzo mocne a nasze bazy siedza na oddzielnych maszynach XEON z dyskami SSD i po 16GB RAM. Tyle że to lokalizacja UK . Mogę polecić w firmie która ma cały hosting w chmurce ale lokalizacja również UK. Jak chcesz daj znac na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@view

 

PW poszło.

 

Dziękuję za zainteresowanie oczywiście nadal proszę o wasze pomysły i oferty! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimsufi jest cienki i pozostawia wiele do zyczenia

Jak już oczerniasz jakąś firme to chociaz podaj konkretne powody - ja też moge napisać że viewitsupport.com jest cienkie i to bedzie tak wiarygodne jak twoja opinia o kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już oczerniasz jakąś firme to chociaz podaj konkretne powody - ja też moge napisać że viewitsupport.com jest cienkie i to bedzie tak wiarygodne jak twoja opinia o kimsufi.

 

Jajka z grsec, długi czas reakcji na support w przypadku awarii hardware, w przypadku ataku dos/ddos na Twój serwer OVH go zablokuje. Jest wiele powodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy Kimsufi trzeba brac pod uwage ze nie sa to jednostki na mocne tematy. Nie chodzi o to by stawiac cos na tych maszychach i poswiecic polowe wolnego czasu by ustawic wszystko i martwic sie czy aby uzytkonikow nie przybedzie. To zwykla prawda ze nie nadaje sie to na mocniejsze tematy. O supporcie nie ma co wspominać bo za taka cene to im sie za bardzo pierdnac nie chce i nie ma co sie dziwic - cena jakosc. Nie powiem ze nie posiadamy serwerow z tej serii ale tylko pod backup wrazie jak nam sie cos wysypie. Utrzymanie tego nie pieniadz a zawsze prawie te 3TB jest przy trzech maszynach. Pogadaj z Mzone - hosting albo wskakuj na jakiegos dobrego VPS-a. VIEW ma rację dobry szared z oddzielna bazą załatwi sprawę. Nie wiem jak tam wyglada polityka w firmach odnsnie wykozystania zasobów ale to trzeba sprawdzić. Firma - firmie nie rowna wiec warto ten temat poruszyc. Testowac nie ma co bo nie wiem jak sobie wyobrazasz przenoszenie serwisu z jednego na drugi ze stratami na DNS + czas. Dedyk? Moze ktoś kogo znasz rowniez ma jakis ciekawy temat. Dwa projekty potrafia utrzymac maszyne. Ale cena jest spora. Nie wiem jaki charakter ma ta witryna moze jest jeszcze cos czego nie napisales bo jakos dziwnie tak ze polyka 2GB pamieci przy forum. Cos dziala jeszcze w tle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×