Skocz do zawartości
nikss

Porownanie Ovh Z Ctn1.net?

Polecane posty

Przeczytalem kilkanascie postow na forum odnosnie ovh i ctn1. Czy mozecie przedstawic swoje za i przeciw obu firm w kwestii serwerow dedykowanych? Z porownania specyfikacji (Celeron 2,4 GHZ) sklaniam sie ku ctn1 (wiekszy wybor nowszych dystrybucji,wieksze dyski i 30 zamiast 15 Mbps w porownaniu do ovh). Chcialbym jednak uslyszec opinie osob ktore maja obecnie wykupione dedykowane serwery w tych firmach.

Kwestia supportu, platnosci, problemow z upgradem serwera.

Na serwerze ma wyladowac kilkanascie serwerow wirtualnych-poczta,www,bazy (raczej male obciazenie procka i pamieci)

 

Bede bardzo wdzieczny za kazda opinie.

 

pozdrawiam

nikss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wykupiony serwer u obu. Obie zasadniczo olewają klientów, przy czym z CTN1 łatwiej i szybciej można się skontaktować. Można dodzwonić się bezpośrednio do supportu data center i pogadać po angielsku, a nie z jakimiś polskimi pionkami, przez co jest większa szansa szybkiego rozwiązania problemu. No i jest FreeBSD. Na niekorzyść dla mnie działał zakaz IRC wprowadzony w środku kontraktu (jak kupowałem serwer jeszcze było dozwolone), przez co kilka razy blokowali mi na cały dzień serwer, a później jeszcze prosili o pass roota i zmieniali np. katalog 'ircd' na 'ircd-forbidden' - żenada. Ale z tych dwóch i tak wybrałbym Ctn1, choć może warto się zastanowić, czy nie lepiej zapłacić więcej i wziąć np. od Niemców (ngz-server.de)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krissamer

Witam,

 

Do Ovh nie jestem przekonany, tani "monopol". Ctn1 hmmm, z tego co pamietam, tam placi sie za 3 miesiace z gory, wiec troche malo komfortowa sytuacja...

 

Moze sie u nich cos zmienilo ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×