Skocz do zawartości
Dominik Wilk

Problem Instalacji windowsa xp z Płytki

Polecane posty

Witam mam problem wkładam do nagrywarki płytę wszystko poprawnie się formatuje kopiowane są pliki windowsa windows przechodzi do drugiego etapu po czym akceptuje licencje i piszę instalacja zostanie ukończona za około 39 minut . Po czym wyświetla się panel instalowania urządzeń pasek dochodzi do połowy następnie ekran w monitorze robi się czarny albo się zawiesza nie idzie dalej. Pomocy nie wiem co zrobić . Pasta termoprzewodząca została wymieniona .

Edytowano przez Dominik Wilk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów to samo...

Sprawdź w ustawieniach dysków w BIOSie czy przypadkiem dysk, na którym instalujesz system nie pracuje w trybie AHCI. Jeśli tak - wyłącz ten tryb.

Metoda alternatywna: poszukaj (np. na torrentach) przerobionego XPka z paczką sterów i możliwością instalacji na dyskach pracujących w trybie AHCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może płyta jest porysowana ? (miałem taki przypadek) :) zrób sobie kopie instalki windowsa i nagraj na płytę i spróbuj z niej zainstalować. Może też być wina z jakimś podzespołem np. ram,płyta główna ( spalony kondensator ale to raczej komputer by się nie podnosił ale sprawdz ) .

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz komputer jest nowy więc mało prawdopodbne że jest coś uszkodzone .

 

Mhm rozumiem a płyta windowsa jest nowa nie używana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta na pewno działa bo wykonywałem reinstalację na jednym komputerze a tu nie działa sata port 1 sata port 5 mam ustawione na IDE oba a nie na AHCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v - jak by były problemy ze sterownikami ahci to by mu wgl dysku nie znalazło.

spróbuj z innej płyty, albo z pendrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro komp jest nowy to w ogóle (@Kszysiu: tak to się pisze, a nie "wgl") nie widzę sensu instalowania XP. Przestarzały system, dla którego już nie ma wsparcia na nowej maszynie uważam za nieporozumienie. Nowy sprzęt, nowy system, póki co siódemka, a już niedługo Win8. Choćby sam brak obsługi DirectX 10/11 w XP eliminuje go z użytku na nowych komputerach, nie wspominając o innych brakach tego systemu. Był świetny 7, 5 czy nawet 3 lata temu (ze względu na niedoróbki Visty), ale odłóżmy go w końcu do lamusa, gdzie jego miejsce, razem z Win 95, 98, ME czy 2k.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v - ale ta zmiana systemu może powodować pewne dodatkowe wydatki... które może chce na razie odłożyć w czasie.

 

Mógłbyś podać konfigurację komputera? może to nam coś podpowie...

 

 

 

a pro po tego "wgl" - nie wiem skąd mi się to wzięło. Staram się to od jakiegoś czasu "zwalczyć", ale jak widać czasem tego użyję i nie poprawię przed wysłaniem posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc zasilacz : COOLERMASTER eXtreme Power 500W PFC 6-PIN

dysk: WD Caviar Blue 250GB

płyta główna : ASUS M5A78L-M LX

ram : GOOD RAM DDR3 2GB

Procesor Amd 4 rdzeniowy taktowanie 3,4 tyko teraz nie mogę znaleźć numeru seryjnego

karty graficznej nie kupowałem bo jak twierdzi informatyk jak na razie na zintegrowanej windowsa 7 się odpali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Czyli sam składasz tego kompa czy jak?

 

a pro po tego "wgl" - nie wiem skąd mi się to wzięło. Staram się to od jakiegoś czasu "zwalczyć", ale jak widać czasem tego użyję i nie poprawię przed wysłaniem posta.

 

A propos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc zasilacz : COOLERMASTER eXtreme Power 500W PFC 6-PIN

dysk: WD Caviar Blue 250GB

płyta główna : ASUS M5A78L-M LX

ram : GOOD RAM DDR3 2GB

Procesor Amd 4 rdzeniowy taktowanie 3,4 tyko teraz nie mogę znaleźć numeru seryjnego

karty graficznej nie kupowałem bo jak twierdzi informatyk jak na razie na zintegrowanej windowsa 7 się odpali .

To Ty pisałeś do mnie na ght w sprawie instalacji? Jak tak to zapodaj tutaj filmik z przerwy w instalce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj pożyczyć od kogoś jakąś kartę graficzną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak masz tylko PCI-E to karta AGP nie wejdzie (i na odwrót).

Po tych kilku postach widać niestety Twoje braki w podstawowej wiedzy na temat PieCów. Idź z tym kompem do jakiegoś serwisu albo zaproś do siebie kogoś bardziej kumatego w temacie, bo my Ci chyba nie pomożemy, skoro nawet nie wiesz co masz w bebechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu jest bardzo wyczulone na sprzęt jeżeli masz coś uszkodzone to nie ma opcji żeby się zainstalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×