Skocz do zawartości
xSIX

Wieża + PC a nagrywanie

Polecane posty

Witam a więc panowie mam połączony komputer z wieżą stereo kablem 2x czincz i mini jack i jak nagrywam przez AUX ( muzyka leci z Windows media player na PC) na wiezy na kasete to "czasem" jest tak ze gra kaseta po nagraniu tylko na 1 głośniku w różnych miejscach... Tak tak mam stare radio oryginalne w golfie III na kasety, wiecie panowie może jaki problem może być? może zmienić program w którym puszczam muzykę podczas nagrywania? a może to wina wieży? Ostatnio pożyczyłem od znajomego transmiter pod zapalniczkę to też muzyka gra na 1 głośniku a radio normalnie śmiga. Z góry dziękuję za rady/odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odp :) a jaki program byś polecił żeby rozdzielić na 2 kanały? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Standardowe line in w karcie dźwiękowej jest mono.

Bzdury!

Pomyliłeś chyba Line-In (ono to ZAWSZE jest stereo) z Mic-In (tutaj jest faktycznie "mono" + zasilanie).

Z resztą - co ma WEjście liniowe komputera do tego, że ktoś nie może nagrać sygnału WYchodzącego z komputera a dochodzącego do magnetofonu?

 

A pytanie do autora - co to znaczy, że "czasem"?

Czy jak zamiast tej wieży podepniesz słuchawki to słyszysz sygnał w obu "głośniczkach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wieża jest podłączona mini jackiem pod wejście do słuchawek.

 

A pytanie do autora - co to znaczy, że "czasem"?

 

Czasem czyli np gra jakaś piosenka i słychać ją na 1 głośniku gra jakaś inna słychać na 2 ( hmm jak tak teraz sobie przypominam to chyba z 2 grały tylko na 2)

 

//

Mam wejście w karcie dzwiekowej "Line in" ale jak tam podłącze mini jacka to nic nie słychać i dodam że mam w "Realtek konfiguracja audio HD" zaznaczone Line volume. lecz chyba line in służy do podłączenia np. miksera ale do konca nie wiem...

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja teraz się bawię z podłączoną wieżą po PC to jak daje 100% głośności na lewy głośnik to nic nie słychać jak daje pół/pół to słychać tylko w prawym...

 

//

Ehh mam chyba przyczynę... kabel czincz był uszkodzony... podłączyłem inny i gra na 2 głośniczkach na wieży zaraz sprawdzę jak będzie w odtwarzaczu w samochodzie grało z nagranej kasety :)

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×