Skocz do zawartości
alvi

Jakie parametry dedyka na resellera? + propozycja

Polecane posty

Tak odnośnie naszej oferty to niedawno identyczny serwer poszedł za 350zł/miesiąc z administracją przy rocznej umowie.

 

Pogadaj tez ze swoim adminem na temat limitowania kont pod względem zasobów, przygotuj sobie plan działania, jasne zasady dla osób kupujących te konta i dopiero działaj - w przeciwnym wypadku możesz mieć dużo problemów.

 

OVH i serwerek fajny, ale czy nie lepiej ci wziaść coś ze średniej półki i dopiero po x miesiącach gdy braknie zasobów dokonać migracji?

 

Taniej ci wyjdzie zlecenie adminowi przeniesienia niż płacenie kroci za dedyka który wykorzystuje 10 % możliwości - tym bardziej ze nie ma opłaty instalacyjnej, więc i tego nie tracisz.

Tzn. chodzi o tego Athlona?

 

Myślę jednak Marek607 że jak już będę myślał o tym żeby to uruchomić to już uwzględnię koszt roczny serwera OVH, zrobię konta po 5, 10, 20, 50 i 100GB z możliwością dokupienia przestrzeni, wszystko co mam obecnie na innym hostingu przeniosę na własny serwer i będę próbował wyjść na 0. Jak się uda to super a jak się nie uda znajdę słabszy serwer przeniosę swoje serwisy i skupię się na własnych serwisach. Chyba że będę zmuszony szybciej przenieść swoje strony to pomyślę o tańszym dedyku z możliwością ograniczenia kosztów przez sprzedaż hostingu.

 

No ale to Twój serwer więc to ty decydujesz, co na nim jest to i Twój admin może dograć język polski do DA.

 

Poza tym przy takiej konkurencji i nasyceniu rynku już widzę jak walą do Ciebie drzwiami i oknami chętni na te konta reseller.

Myślę że to czy to będzie PLESK czy DA zostawię do ustalenia z Administratorem.

 

To ja zapytam inaczej: Miałeś kiedykolwiek już do czynienia z PLESK od strony Administratora czy tylko jako użytkownik końcowy ?

 

Co do języka polskiego, to @regdos ci już napisał: na serwerze dedykowanym ustalasz wszystko tak jak chcesz mieć, jak chcesz język Munda to wrzucasz język munda, jak chcesz mieć Salisz to wrzucasz Salisz :) I dotyczy to wszystkiego innego oprogramowania na maszynie własnej...

Z PLESK-iem mam do czynienia jako Reseller. Pozwoli mi to spokojnie pomagać innym Resellerom w administrowaniu swojego konta. Po stronie administracyjnej zajmie się tym administrator. Myślę że tutaj decyzja będzie zależeć od administratora ale mówienie że PLESK jest BE a DA super jest nie na miejscu ponieważ można to samo powiedzieć o Windows kontra Linux. Była to subiektywna odpowiedź która nic nie wnosiła w rozmowę.

Edytowano przez alvi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Posiedź nieco w PLESK, ale jako Administrator + na SSH to podejrzewam że bardzo szybko zmienisz zdanie :) I coś w tym jest bo w zestawieniu 33 bardzo znanych firm hostingowych PLESK jest w użyciu ZERO razy :) Głównie Autorskie, DA, cPanel i jeden ISP Manager. Czymś to musi być spowodowane. Opłaty ? Na pewno ale... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiedź nieco w PLESK, ale jako Administrator + na SSH to podejrzewam że bardzo szybko zmienisz zdanie :) I coś w tym jest bo w zestawieniu 33 bardzo znanych firm hostingowych PLESK jest w użyciu ZERO razy :) Głównie Autorskie, DA, cPanel i jeden ISP Manager. Czymś to musi być spowodowane. Opłaty ? Na pewno ale... :)

Podobnie jest z aplikacja biurową. Większość używa Microsoft Office ale tylko dlatego że OpenOffice jest gorszy? Jeżeli ktoś ma doświadczenia z Panelami to zapraszam do dyskusji czy porównania, pokazania za i przeciw. Obiektywne informacje są bardzo pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie panel to kwestia drugorzędna, i na pewno nie zadcyduje o sukcesie/porażce przedięwzięcia. Odnośnie serwerów to zerknij na ofertę hetzner.de maja dobre ceny i rewelacyjny support.

 

Zadam tylko jeszcze raz pytanie. Czym wyróżnisz się na tle konkurencji i czy uważasz, że jest aż tak duże zapotrzebowanie na takie konta reseller? Według mnie na tym forum nie znajdziesz ani jednego klienta! Pytanie gdzie go znajdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie panel to kwestia drugorzędna, i na pewno nie zadcyduje o sukcesie/porażce przedięwzięcia. Odnośnie serwerów to zerknij na ofertę hetzner.de maja dobre ceny i rewelacyjny support.

 

Zadam tylko jeszcze raz pytanie. Czym wyróżnisz się na tle konkurencji i czy uważasz, że jest aż tak duże zapotrzebowanie na takie konta reseller? Według mnie na tym forum nie znajdziesz ani jednego klienta! Pytanie gdzie go znajdziesz?

Myślę że tak.

 

Jeżeli chodzi o drugie pytanie to odpowiem na nie jak będę pewien że się za to zajmę.

 

Myślałem jeszcze o tym żeby poszukać kogoś na wspólny zakup dedyka z administracją i podzielić się kosztami rocznymi a powierzchnie równo podzielić na konta reseller do hostingu ale to pewnie też nikogo nie zainteresuje więc pewnie pomyślę a jakimś niedrogim dedyku z administracją tylko na przeniesienie kont ze swojego resellera, przynajmniej te które mogą na koncie reseller zbyt obciążać serwer. Nie wiem jeszcze co zrobię. Pewnie zostanę na tym co mam bogatszy w nowe informacje, które pozwolą mi w przyszłości zrobić to co chcę w odpowiedni sposób a z taką wiedzą wiem co w jakim przypadku muszę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrące, bo już nie mogę słuchać tych waszych obelg w stronę OVH. Tak się wszyscy 'sracie' do nich, a te problemy z OVH i jakimś serwerem zdarzają się raz na setkę serwerów. To opisują zwykle ludzie tacy jak ja i inni którzy mają setki serwerów. I w sród tej setki jest ten jeden wadliwy, który opiszą na forum, a w tym czasie cała reszta farmy serwerów chodzi bez zarzutów.

 

To w końcu chyba normalne, że coś może przestać działać, w polskich DC, też takie zjawisko może się wam zdarzyć?

 

Osobiscię bronię OVH, I to samo wam powiedzą inne osoby które mają w OVH ogromne ilości serwerów.

 

 

//PS. Wybaczcie za mały odkop.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez bym z chęcią jakieś dane na poparcie tych setek serwerów zobaczył bo nawet nie podałeś nazwy firmy, rodzaju działalności nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×