Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mkarpinski

Kilka domen, jedna strona, podstrony

Polecane posty

Witam,

Mam następujący dość specyficzny problem, na który nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Posiadam stronę która oferuje 3 rodzaje produktów produktA, produktB i produktC.

Do tego mam 3 domeny zawierające słowo kluczowe w postaci danego produktu oraz domenę główną z nazwafirmy.pl

Mają już one swoją jakąśtam pozycję (jedna z nich nawet bardzo mocną).

 

Opcja pierwsza:

Zrobić jedną domeną główną + 3 przekierowania 301 na podstrony z poszczególnymi produktami:

www.produktA.pl -> 301 -> www.nazwafirmy.pl/produktA

www.produktB.pl -> 301 -> www.nazwafirmy.pl/produktB

www.produktC.pl -> 301 -> www.nazwafirmy.pl/produktC

 

i odpowiednio przygotować tagi, opisy i treści na poszczególnych podstronach.

Pytanie jak w tym przypadku linkować w menu do podstron (lepiej przez www.produktA.pl czy www.nazwafirmy.pl/produktA)

 

 

Opcja druga:

Rozdzielić serwis na 3 części (generalnie układ i wygląd strony taki sam, ale każda dotyczyłaby osobnego produktu).

Strona oryginalna zawierała by część wspólną typu dane kontaktowe, formularz wysyłania maili, informacje o firmie.

W menu nawigacyjnym strony głównej w linkach dałbym przykładowo www.produktA.pl/informacje, www.produktA.pl/zdjęcia itd.

Tym sposobem nie robiłbym przekierowań 301, tylko de facto miał bym fizycznie 3 strony, wyglądające podobnie ale różniące się treścią i opisem (mogłoby wystapić trochę podobnych słów kluczowych i treści jak na stronie głównej, tylko już bardziej uszczegółowione, bo nastawione na konretny produkt).

Pytanie teraz czy czymś takim nie dorobię się bana i czy to w ogóle ma sens.

Nie wiem, które z powyższych rozwiązań przyniesie mi więcej korzyści jesli chcę wypozycjonować stronę dla fraz produktA, produktB i produktC.

 

Pozdrawiam, Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia w przypadku przekierowań 301 gdyż na ogół ich nie stosuję (ta metoda straciła większość "mocy" w oczach google, praktycznie nie ma sensu ich już używać chyba że z konieczności).

 

Jeżeli chodzi o wersję pierwszą:

www.produktA.pl -> 301 -> www.nazwafirmy.pl/produktA

 

Nie ma sensu linkować domeny www.produktA.pl skoro przekierowuje na www.nazwafirmy.pl/produktA

Jak sama nazwa mówi "301 Moved Permanently" czyli przeniesione na stałe, w tym wypadku domena www.produktA.pl zostanie wyindeksowana z google na rzecz www.nazwafirmy.pl/produktA a przeniesiona moc nie będzie równa temu co można byłoby zyskać bezpośrednimi BL prowadzącymi do www.nazwafirmy.pl/produktA

 

Takie rozwiązanie nie ma najmniejszego sensu. Opcja nr 2 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. 3 oddzielne serwisy = 3 oddzielne produkty.

Tym sposobem nie robiłbym przekierowań 301, tylko de facto miał bym fizycznie 3 strony, wyglądające podobnie ale różniące się treścią i opisem

Co to za problem stworzyć 3 różne szaty graficzne? Jeżeli każdej ze stron kod będzie w miarę unikalny a nie wpisany podobny tekst w ramy szablonu to nie będzie mowy o banie ze strony G. Zawsze możesz ukryć dane właściciela domen i każdą umieścić na innym IP (np. hosting seo, chodź proponowałbym 3 unikalne adresy IP gdyż na seo hostingach często stoją różne śmiecie więc niektóre IP są niepożądane przez G).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×