Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marduk

domena w az.pl

Polecane posty

Witam wszystkich

Ostatnio zarejestrowałem domenę pl w az.pl .Promocyjna cena 30 zł netto - ucieszyłem się. Kase wysłałem na 2 dzień, a że o przypinaniu domen nie mam zielonego pojęcia wysłałem zapytanie do pomocy technicznej az.pl. Ku mojemu zdziwieniu za pomoc miałem dopłacić 30 zł(rozbój w biały dzień ale mniejsza o to) panowie z pomocy technicznej nie pomogli - napisali jedynie za ile to zrobią.Troszkę sfrusrtowany próbuje na własnę ręke ale jak narazie bez owocnie...będę wdzięczny za każdą pomoc.

konto mam na easyisp.pl które kożysta z własnych dnsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierw wejdż na konto gdzie masz hosting i w panelu DirectAdmin znajdź zakładke zarządzanie domenami >dodaj domene

 

 

 

 

Wejdź w panel az.pl >

lista domen polskich>

kliknij na domene>

kliknij na DNSy prawdopodobnie ns1.az.pl i ns2.az.pl lub wenus.az.pl (kliknij na doweolny>

potem na kolejnej stronie zmień te dnsy które są na:

ns1.easyisp.pl (pierwsze pole)

ns2.easyisp.pl (drugie pole)

> kliknij OK / zapisz czy cotam jest :)

> poczekaj pare godzin

KONIEC ;) to tyle w panelu az.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w az. zmien dnsy na te z ISP potem w isp dodaj domene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krissamer

Zeby zmienic delegacje domeny, musisz ja najpierw podpiac pod swoje konto WWW, jezeli nie wiesz jak to zrobic, popros admina. Jak domena bedzie podpieta pod konto zmien DNS-y w panelu az.pl, jak nie wiesz jakie DNS-y masz wpisac, zapytaj admina (ew. sprawdz, moze masz je gdzies zapisane).

 

To wszystko, teraz musisz czekac - propagacja trwa max 24h (ale normalnie zmiany sa widoczne po kilku godzinach, zalezy kiedy dokonales zmian).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie odpowiedzi...

 

zrobiłem tak jak napisał apze :wink:

 

w easyisp.pl dodałem nową domenę, wszedłem do panelu az - zakładka lista domen polskich - kliknąłem na "marduk.pl jednak podczas zmiany dnsów wyskoczyło mi okienko o następującej treści

 

343.gif

 

po czym adresy ustawiły się odwrotnie tj dns1 :ns2.easyisp.pl, a dns2 ns1.easyisp.pl, czy tak jest poprawnie?

 

pzdr, Marduk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy tak jest poprawnie?

Też tak mam czasami, ale to raczej nie ma znaczenia. Jednak czasem primary jest obowiązkowy tj musi być ten wskazany przez admina serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uff, udało mi się wkońcu podpiąc tak jak powinno być.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie...podczas rejestracji domeny zaznaczyłem dodatek własnego maila...tzn, że mogę(tak mi się wydaje) stworzyć własny adres np kuba@kuba.pl w tym przypadku od nazwy mojej domeny.Gdzie moge to zrobić?

 

pzdr, Marduk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×