Skocz do zawartości
Kolopik

Łamanie zakazu wrzucania reklam

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu prawie codziennie ktoś wrzuca reklamy na moją stronę www w formie obrazkowej. Nie tylko jeden, ale kilka serwisów konkurencyjnych to robi. Po kilku takich sytuacjach dodałem do regulaminu wpis:

 

"8. W naszym serwisie reklama jest płatna! Wszystkie wysłane reklamy w formie obrazkowej zostaną usunięte, a sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. Zapisujemy adresy IP użytkowników, którzy wgrywają obrazki na nasz serwer."

aby odstraszyć natrętów. Bany niestety nie pomagają, bo takich serwisów jest bardzo dużo i każdy chce stać się popularnym. Wczoraj znowu wgrano kilka reklam (jeden użytkownik) standardowo dostał bana, spisałem jego IP, napisałem wiadomość na e-mail (pogroziłem trochę palcem, że taki i taki wpis jest w regulaminie, on go zaakceptował itd). Chłopaczek jest cwaniakiem, bo zgrywa kozaka, że mój serwis i tak jest "lipny" itd i że on ma prawo wrzucać swoje reklamy i takim wpisem mogę sobie gówno zrobić itd itp...

 

Może taka jest prawda, że ten punkt w regulaminie jest nic nie wart, jednak chłopak mnie tak zdenerwował, że nie zostawię tak tego. Niestety nie mam zielonego pojęcia co mógłbym począć w takiej sytuacji.

Znalazłem to, co mnie nawet podbudowało: http://forumprawne.org/nowe-technologie/330850-wrzucanie-reklam-na-serwisy-typu-demotywatory.html

 

Możecie coś napisać na ten temat? Większość z Was zna się troszkę na prawie, ja niestety nic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w dobrą moderację. Nie udowodnisz, że to akurat właściciel strony wysyłał reklamę, ani nie udowodnisz czy to rzeczywiście była reklama.

Punkt w regulaminie jest martwy, a pozatym może odstraszać "normalnych" użytkowników, którzy będą się zastanawiać, czy jak ktoś pije na zdjęciu coca colę, to czy jest to reklama czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w dobrą moderację. Nie udowodnisz, że to akurat właściciel strony wysyłał reklamę, ani nie udowodnisz czy to rzeczywiście była reklama.

Punkt w regulaminie jest martwy, a pozatym może odstraszać "normalnych" użytkowników, którzy będą się zastanawiać, czy jak ktoś pije na zdjęciu coca colę, to czy jest to reklama czy nie.

Chętnie bym to zrobił jednak strona nie przynosi żadnych dochodów (brak reklam), a mnie nie stać na pracowników :P Jednego takiego miałem (darmowego), co postanowił trochę rozruszać stronkę i zaczął wrzucać reklamówki na strony tego typu :D Wątpię żeby kogokolwiek ten punkt w regulaminie odstraszył, ponieważ w 99% nikt go nie czyta ;) Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

 

 

Jakby przyznanie się do winy.

 

 

Drogi Panie, by użytkownicy sami odwiedzili serwis i wrzucali obrazki, trzeba go zareklamować.

 

Można reklamować przez adwords, adtaily bądź inne reklamy,

które nie przynoszą wymiernych efektów, bądz

reklamować się wirusowo i cieszyć się z coraz większej ilości powracających uu.

 

Reklama wirusowa jest w 100% legalna - to cała potęga internetu ;) !

 

Życzę powodzenia, a jeśli chcesz się spotkać,

to zapraszam do Lublina - nie ma problemu. Możemy się zobaczyć nawet jutro.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym to zrobił jednak strona nie przynosi żadnych dochodów (brak reklam), a mnie nie stać na pracowników :P Jednego takiego miałem (darmowego), co postanowił trochę rozruszać stronkę i zaczął wrzucać reklamówki na strony tego typu :D Wątpię żeby kogokolwiek ten punkt w regulaminie odstraszył, ponieważ w 99% nikt go nie czyta ;) Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

 

To sam siedź i moderuj. Zawsze ktoś wyśle jakąś reklamę - jak sam napisałeś nikt nie czyta regulaminów ;). Po prostu trzeba sprawdzać na bierząco. Jeżeli strona nie przynosi dochodów, tak byś mógł kogoś zatrudnić albo, żeby ci się samemu opłacało ją oglądać, to po co ją trzymać?

Ja zawsze zamykam strony nie przynoszące dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To sam siedź i moderuj. Zawsze ktoś wyśle jakąś reklamę - jak sam napisałeś nikt nie czyta regulaminów ;). Po prostu trzeba sprawdzać na bierząco. Jeżeli strona nie przynosi dochodów, tak byś mógł kogoś zatrudnić albo, żeby ci się samemu opłacało ją oglądać, to po co ją trzymać?

Ja zawsze zamykam strony nie przynoszące dochodów.

Ja osobiście nie lubię reklam, użytkownicy także ;) Strona nie powstała po to, by na niej zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie lubię reklam, użytkownicy także ;) Strona nie powstała po to, by na niej zarabiać.

 

Nikt nie lubi, ale to jest szkolny błąd. Jeżeli strona stanie się popularna, to w pewnym momencie nie będziesz mieć z czego opłacać serwera i po stronie... Wprowadzisz freemium i się okaże, że większość nie będzie chciała płacić itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W jaki sposób zamierzasz udowodnić, że jest to reklama?

2. W jaki sposób masz zamiar dochodzić jakiegokolwiek odszkodowania?

3. Patrz punkt 1.

4. Kogo zamierzasz "ścigać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W jaki sposób zamierzasz udowodnić, że jest to reklama?

2. W jaki sposób masz zamiar dochodzić jakiegokolwiek odszkodowania?

3. Patrz punkt 1.

4. Kogo zamierzasz "ścigać"?

1. Bo został wrzucony obrazek mniej więcej takiej treści: Najśmieszniejsze obrazki na www.XXXXX.pl"

2. Nie chcę żadnego odszkodowania, chcę, aby dzieciak nie myślał sobie, że jest bezkarny w internecie i anonimowy, bo zgrywa kozaka.

3. Patrz punkt 1? ;>

4. Tą osobę, która przyznała się do tego, że jest to reklama jego strony.

 

Chłopak broni się tym, że nikt przecież nie czyta regulaminów na stronach www. Przecież to jest śmieszne... Przed rejestracją musiał zaznaczyć, iż zapoznał się z regulaminem. Nie rozumiem, zamiast zwyczajnie przeprosić i przestać chojrakować to zgrywa cwaniaczka. Pewnie i tak nic z tego nie zrobię, ale może istnieją takie paragrafy, które mogłby by umocnić moje argumenty, iż kolega jest w błędzie i jeśli bym chciał to mógłbym mu problemów narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Bo został wrzucony obrazek mniej więcej takiej treści: Najśmieszniejsze obrazki na www.XXXXX.pl"

2. Nie chcę żadnego odszkodowania, chcę, aby dzieciak nie myślał sobie, że jest bezkarny w internecie i anonimowy, bo zgrywa kozaka.

3. Patrz punkt 1? ;>

4. Tą osobę, która przyznała się do tego, że jest to reklama jego strony.

 

Chłopak broni się tym, że nikt przecież nie czyta regulaminów na stronach www. Przecież to jest śmieszne... Przed rejestracją musiał zaznaczyć, iż zapoznał się z regulaminem. Nie rozumiem, zamiast zwyczajnie przeprosić i przestać chojrakować to zgrywa cwaniaczka. Pewnie i tak nic z tego nie zrobię, ale może istnieją takie paragrafy, które mogłby by umocnić moje argumenty, iż kolega jest w błędzie i jeśli bym chciał to mógłbym mu problemów narobić.

 

Zmodyfikuj trochę ten vpis, na styl pobieraczka.pl i dodaj kolejnego czekbosa który będzie wymagany do zaznaczenia. napisz tak.

 

1. Wrzucanie na strony naszego portalu, jakichkolwiek treści reklamowych wiąże się z zawarciem umowy oraz poniesieniem opłaty ustalonej w cenniku.

2. Za treści reklamowe uważa się:

-jakiekolwiek obrazki zawierające adres innej strony internetowej

-obrazki linkujące do inych stron

 

- i wymyśl sobie co tam jeszcze, bo ciężko powiedzieć coś konkretnie jak to tam wygląda.

 

3. Zrób jakiś absurdalny cennik

-1 obrazek reklamowy 1000 zł niezależnie od ilości wyświetleń obrazka.

 

Nastepnemu cwaniakowi który wrzuci Ci reklamę, wysyłasz na maila do opłacenia fakturę pro forma, oraz informację o tym jest ona wystawiona zgodnie z tym co zatwierdził w regulamienie.

 

Problem jest taki, że pewnie jedyne dane o typach jakie posiadasz do adres mail... ciężko zatem wystawić fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zmodyfikuj trochę ten vpis, na styl pobieraczka.pl i dodaj kolejnego czekbosa który będzie wymagany do zaznaczenia. napisz tak.

 

1. Wrzucanie na strony naszego portalu, jakichkolwiek treści reklamowych wiąże się z zawarciem umowy oraz poniesieniem opłaty ustalonej w cenniku.

2. Za treści reklamowe uważa się:

-jakiekolwiek obrazki zawierające adres innej strony internetowej

-obrazki linkujące do inych stron

 

- i wymyśl sobie co tam jeszcze, bo ciężko powiedzieć coś konkretnie jak to tam wygląda.

 

3. Zrób jakiś absurdalny cennik

-1 obrazek reklamowy 1000 zł niezależnie od ilości wyświetleń obrazka.

 

Nastepnemu cwaniakowi który wrzuci Ci reklamę, wysyłasz na maila do opłacenia fakturę pro forma, oraz informację o tym jest ona wystawiona zgodnie z tym co zatwierdził w regulamienie.

 

Problem jest taki, że pewnie jedyne dane o typach jakie posiadasz do adres mail... ciężko zatem wystawić fakturę.

Haha:D Idąc tym tokiem myślenia nie musiałbym pracować do końca życia :P Dzięki za cenną radę.

 

Obecnego delikwenta mam adres IP, e-mail, imię i nazwisko, miasto. Niektórzy rejestrują się bezpośrednio za Facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zmodyfikuj trochę ten vpis, na styl pobieraczka.pl i dodaj kolejnego czekbosa który będzie wymagany do zaznaczenia. napisz tak.

 

1. Wrzucanie na strony naszego portalu, jakichkolwiek treści reklamowych wiąże się z zawarciem umowy oraz poniesieniem opłaty ustalonej w cenniku.

2. Za treści reklamowe uważa się:

-jakiekolwiek obrazki zawierające adres innej strony internetowej

-obrazki linkujące do inych stron

 

- i wymyśl sobie co tam jeszcze, bo ciężko powiedzieć coś konkretnie jak to tam wygląda.

 

3. Zrób jakiś absurdalny cennik

-1 obrazek reklamowy 1000 zł niezależnie od ilości wyświetleń obrazka.

 

Nastepnemu cwaniakowi który wrzuci Ci reklamę, wysyłasz na maila do opłacenia fakturę pro forma, oraz informację o tym jest ona wystawiona zgodnie z tym co zatwierdził w regulamienie.

 

Problem jest taki, że pewnie jedyne dane o typach jakie posiadasz do adres mail... ciężko zatem wystawić fakturę.

 

Takim tokiem myślenia szybko by skończył, Działalności zapewne nie ma zarejestrowanej, musiałby zmienić regulamin i o tym poinformować użytkowników, zapewne do giodo miałby też coś do zgłoszenia - więc haczyków na niego by było. A gdyby teraz zaczął żądać takich kwot to myślę, że pod próbę wyłudzenia można by to podciągnąć.

 

Kolopik, teoretycznie możesz się z nim sądzić, ale to na drodze cywilno-prawnej. Musiałbyś udowodnić w sądzie jakie starty poniosłeś, co jest praktycznie nie możliwe albo bardzo trudne.

Po prostu daj sobie spokój i staraj się na bieżąco moderować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Causen ma rację, ja bym coś na chama zrobił, tylko musisz się mimo wszystko skonsultować z jakąś kancelarią, wydasz stówę czy dwie i będziesz wiedział jak to załatwić.

 

Ale w sumie, to ...moderacja podstawa. A tamten musi być niezłym z***em, żeby tak maniakalnie to robić.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×