Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
d.v

Szukam płyty gł. do Lenovo Y530

Polecane posty

Czołgiem.

 

Szukam w tym kraju płyty dla Lenovo Y530, model 20009 (dla tych, którym się wydaje, że walnąłem literówkę w roczniku: tak, model ma oznaczenie "dwa, trzy zera, dziewięć").

Szukałem w sklepach, które znam i żaden akurat tej nie ma, a zamiast zamawiać w Chinach czy USA, wolałbym dać zarobić jakiejś polskiej firmie. Zna ktoś taką, która ma tę płytę na stanie lub może ją w miarę szybko ściągnąć (w miarę szybko to znaczy do tygodnia jest płyta u mnie, import w ciągu 2 tygodni odpada, bo tyle to sobie mogę poczekać na paczkę bezpośrednio z hurtu w Azji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam. Ale z góry uprzedzam: nie jestem zainteresowany usługami naprawy, takie coś mam na miejscu, tanio i solidnie. Lap nie jest mój, tylko klienta i woli mieć nową płytę i rok czy dwa lata gwarancji producenta. Poza tym gdyby to była tylko kwestia przelutowania paru kondków, to bym nie szukał nowej. Najprawdopodobniej szlag trafił chipset, a kto wie co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej szlag trafił chipset, a kto wie co jeszcze.
Pewnie układ zasilania, standard w y530 / y550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wiem, to że prąd na płytę dochodzi, bo kontrolki się zapalają po wciśnięciu włącznika, jednak poza tym komp leży, nawet wiatrak się nie rozkręca, więc prawdopodobnie może to być któryś z mostków albo grafa, albo jedno i drugie, albo wszystko na raz. A wiatrak mógł paść wcześniej, co mogło być przyczyną spalenia układów. Komp był użytkowany przez nastoletnią córkę klienta, więc mogło się z nim dziać w zasadzie wszystko. Uszkodzeń mechanicznych oraz oznak zalania jednak brak.

W zasadzie mam pewność tylko co do jednego podzespołu - dysku twardego, który jest w wyśmienitej formie i w moim lapie odpalił się bez zgrzytu. Innych podzespołów nie mam jak sprawdzić, bo jedyne Lenovo jakie mam pod ręką to G555, które ma zupełnie inną architekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest tam oddzielnym układem, jak coś. ;) W Polsce nowki raczej nie dostaniesz - lepiej zainwestowac w PORZADNA naprawe. Poza tym, ten notebook jakis mega swiezy nie jest - wiec czy warto ?

 

Moj y550 mial padniety caly uklad zasilania i kilka elementow jeszcze - wymienione wszystko, reballing zrobiony poprawnie, wysmienicie wszystko dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×