Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Causen

Gigantyczny plik error_php, co to jest?

Polecane posty

Hej, wczoraj wyglowując się z da zajęte miejsce na dysku wynosiło 1,5 gb. Dzisiaj po zalogowaniu się, wynosi ponad 5gb, gdzie wszystkie serwisy razem zajmują 590mb.

 

Znalazłem plik o nazwie error_php, którego zajętość wynosi 4,60 Gb. w pliku so informacje typu

[30-Jun-2012 21:15:16 UTC] PHP Notice: Undefined index: search in /home/katalogi/public_html/katalog/katalog/include/utils/utils.php on line 1014 [30-Jun-2012 21:15:16 UTC]

 

Cały plik zdaje się zawierać tą informacje powtarzającą się kilkadziesiąt razy na sekunde/kilkaset na minutę.

 

Ktoś ma pojęcia co to jest i czemu się tak dzieje? Plik ten rośnie mi w oczach przy każdorazowym odświeżeniu menadżera plików w DA.

Strona ma zero wyświetleń. jedynie co to co minutę uruchamia się prosty skrypt crona który sprawdza czy nie zostały dodane do wykonania nowe zadania. HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt ten musi być przez coś wywoływany, skoro PHP zgłasza informację.

Najogólniej mówiąc informuje on o tym, że próbowane jest użyć indeks search (zgaduje, że z POSTa lub GETa) który nie istnieje. Możesz albo poprawić skrypt (teoretycznie wystarczyłaby jedna-dwie linijki) bądź wyłączyć logowania wszystkich noticków od PHPka.

 

Której opcji nie wybierzesz służymy pomocą wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co wyrzuciłem oba zadania z crona, żeby zobaczyć czy ten plik z błędem przestanie rosnąć.

 

Zawartość kodu w przy błędzie

Liniki od 109 do 120
function to_html($string, $encode=true)
{
global $log,$default_charset;
//$log->debug("Entering to_html(".$string.",".$encode.") method ...");
global $toHtml;
$action = $_REQUEST['action'];
$search = $_REQUEST['search'];
$doconvert = false;
if($_REQUEST['module'] != 'Settings' && $_REQUEST['file'] != 'ListView' && $_REQUEST['module'] != 'Portal' && $_REQUEST['module'] != "Reports")// && $_REQUEST['module'] != 'Emails')
 $ajax_action = $_REQUEST['module'].'Ajax';

 

linia która generuje błąd.

$search = $_REQUEST['search'];

 

jak mogę wyczyścić ten plik error_pgp żeby nic nie zajmował?

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamień te linijke na

$search = null; // Tak na wszelki wypadek żeby nie sypało kolejnymi noticami, gdy nie będzie wysyłany search 
if(isSet($_REQUEST['search'])) $search = $_REQUEST['search'];

jak mogę wyczyścić ten plik error_pgp żeby nic nie zajmował?

Możesz go po prostu usunąć

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamień te linijke na

$search = null; // Tak na wszelki wypadek żeby nie sypało kolejnymi noticami, gdy nie będzie wysyłany search 
if(isSet($_REQUEST['search'])) $search = $_REQUEST['search'];

 

Możesz go po prostu usunąć

 

Ale chciałbym mieć go tam, żeby zobaczyć logi błędów na nowo.Moge go usunąć a potem utworzyć pusty i wrzucić , będzie działało?

 

Co dziwne, mam to samo zainstalowane dwa razy. jedno generuje błędy, drugi nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym mieć go tam, żeby zobaczyć logi błędów na nowo.Moge go usunąć a potem utworzyć pusty i wrzucić , będzie działało?

Możesz go ręcznie wyczyścić i nadpisać, a możesz usunąć - nie zrobi to różnicy żadnej, ponieważ plik zostanie utworzony jeśli go usuniesz.

Co dziwne, mam to samo zainstalowane dwa razy. jedno generuje błędy, drugi nie.

Podejrzewam, że przyczyną jest sposób wywoływania któregoś ze skryptów.

 

Tak na marginesie można było to załatwić na bok@ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz go ręcznie wyczyścić i nadpisać, a możesz usunąć - nie zrobi to różnicy żadnej, ponieważ plik zostanie utworzony jeśli go usuniesz.

 

Podejrzewam, że przyczyną jest sposób wywoływania któregoś ze skryptów.

 

Tak na marginesie można było to załatwić na bok@ smile.png

 

Nie chciałem zawracać głowy przy niedzieli, a dopadło mnie przerażenie odnośnie zawartości mojego konta :)

 

Mój pierwszy pomysł jest taki, że skrypt wyrzuca błąd bo ma zadanie sprawdzić czy przyszła nowa poczta, a serwer pocztowy nie jest ustawiony. Idę testować, dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo? A może trochę inna wersja, inne wtyczki? Update PHP sprawdzałeś czy pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo? A może trochę inna wersja, inne wtyczki? Update PHP sprawdzałeś czy pomaga?

 

To dokładnie to samo. Instalowane z tego samego pliku zip. Jedyna różnica w sumie która przychodzi mi do głowy, to już konfiguracja. Do crona wrzucone były skrypty które między innymi sprawdzają czy nie została utworzona na serwerze jakaś poczta. W jednej instalacji serwer pocztowy jest skonfigurowany a w drugiej nie jest i w sumie na tym różnice się kończą.

 

Nie znam php, ale mimo wszystko dziwi mnie to i może ktoś będzie umiał wyjaśnić.

 

Jak to jest możliwe że taki błąd zwracany jest kilkadziesiąt razy na sekundę? Cron wykonuje te skrypty co minutę, a tych błędów w logach po kilkadziesiąt na sekundę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×