Skocz do zawartości
Shk

Ile kosztuje wynajęcie powierzchni pod bezprzewodowy internet?

Polecane posty

Witam serdecznie,

powiedzmy, że jestem właścicielem obiektu, na którym pewna firma oferująca bezprzewodowy internet

chce umieścić swoje urządzenia (jeden z najwyższych budynków w moim mieście). Jak myślicie,

ile powinienem miesięcznie kasować za takie urządzenia na moim terenie? Szczerze mówiąc, nie wiem

jakie dokładnie mają to być urzędzenia - z tego co się zorientowałem chcą umieścić trzy anteny - bez

"specjalistycznego sprzętu" czyli np. serwera.

Może mieliście już z czymś takim styczność i orientujecie się w cenniku. Myślę, że należy w cenie

umieścić również koszta związane z użyciem prądu.

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popytaj okolicznych księży ile kasują, w prawie każdym mieście na każdej większej wieży kościelnej są różnej maści nadajniki ;)

 

A tak na poważnie, to nie ma co radzić, cena dzierżawy zależy od tak wielu czynników, że bez sensu byłoby coś podpowiadać bez znajomości szczegółów. Nie wiemy jakiej wielkości to jest miasto, jaką moc i jaki zasięg miałyby mieć nadajniki (w związku z czym do jakiej liczby klientów miałby trafiać sygnał). Tylko, nie daj boże nie porównuj z cenami dzierżawy pod nadajniki telefonii komórkowej, to nie ta skala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miasto w okolicach 5 000 mieszkańców, +/- 50 kilometrów kwadratowych.

Budynek znajduje się mniej więcej w centrum, to drugi wielkościowo po wieży kościelnej.

 

Nadajniki tylko na to miasto (ewentualnie gmina - ale to już pomińmy, dojdzie 10 km2).

Sąsiednie miejscowości już mają nadajniki tej firmy, oddzielone są od mojej miejsowości

lasami i odległością bliską 10 km.

 

Nie chodzi mi tutaj o bardzo dokładną wycenę. 5zł, 50zł, 500zł, 5000zł?

Nadajniki nie przeszkadzają, a zawsze coś można dorobić w ten sposób.

 

* Miasto albo inaczej miasteczko. :)

Edytowano przez Shk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ponad pięciokrotnie większym mieście znajomy dostawca netu płacił do niedawna (teraz postawił własny maszt w innej okolicy) zarządcy bloku, na którym stały nadajniki około tysiąc miesięcznie brutto. Zasięg był na pół miasta, w większości blokowisko, więc pewnie ze 2/3 mieszkańców, z czego z usług korzystało około 200 klientów. Wątpię, czy uda Ci się wynegocjować choćby połowę tego w tak małym miasteczku. Chyba, że jest to jedyny dostawca w okolicy i ma sporą bazę klientów, wtedy możesz go naciągnąć na podobną sumę.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

U mnie na wiosce, w zasadzie dwie wioski obok jest jedyny kościół w promieniu chyba 30 kilometrów (te Bory Tucholskie :D ) i Xsiąc za anteny i inne cuda na dachu inkasuje co miecha 7 tysięcy PLN. Ale to nie jest jedna antena ani dwie, tam jest ich większa ilość. Po kilku latach mógł sobie pozwolić na rozpoczęcie remontu budynku, ocieplenie, odgrzybienie, naprawa dachu i odrestaurowanie fresków i malowideł których pełne są wszystkie ściany + sufit. Te malowidła są cudowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia Ci powiem, ze 100zl miesiecznie to maks. W Czestochowie (zaglebie wifi) za komin 90m placi sie jakies 400-600zl netto miesiecznie, a za wiezowce to w zaleznosci od lokalizacji od 30-120zl.

 

Chyba, ze ktos chce mocno na zlosc konkurencji zrobic i da wiecj zeby ktos inny nie wszedl, bo i tak przypadki znam. :) Prad najlepiej rozliczaj za pomoca podlicznika. Dzis beda 3 urzadzenia, a jutro 30. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyczuj czy mu zależy :D jak przy punktach na wyłącznośc kasuje od 1m2 100zł. netto + energia (podlicznik w swoim zakresie)

w mieście lub kościoły jest różnie.. duchowni z reguły chcą tyle co GSMy jednak jeśli wiem że to dobry punkt dla mnie jestem w stanie zapłacic do 500 - 800 zł. miesięcznie za punkt (oczywiście + 3 miesiące rozruchowe, umowa na minimum 7 lat).

Za niedługo będziemy ustalac cenę dzierżawy 4m2 na "hałdzie górniczej" gdzie chcemy postawic punkt mostowy który pozwoli chwycic ok. 7 wiosek i dostac się do jednego wielkiego miasta. Średnio liczymy iż kontrahent zaśpiewa coś ok. 2 000zł. netto jednak będzie to punkt z elektrownią słoneczną i wiatrową....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest, w dobrych punktach z jednego zasilacza robi sie nagle 100. U mnie w sieci sa takie miejsca gdzie trzebabylo kable od pradu wymienic na grubsze, a tez sie zaczelo od jednego zasilacza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×