Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Liar

VPS, duży dysk, dużo transferu.

Polecane posty

Powiedz gdzie, bo takie oferty nie są często spotykane (duży dysk i transfer za małe pieniądze na VPSie).

Jeden z użytkowników forum zaproponował kawałek jednej ze swoich maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź edist.at jak pisał cezary188.

 

Co prawda troszkę drożej, 16,99 ale support jest świetny i prze miły.

  • 2048 MB RAM
  • Shared Dual Intel E5620 (16 cores @2.4 GHz) available in Austria, Switzerland and UK
  • Shared Dual Intel E5649 (24 cores @2.53 GHz) available in Italy, Germany, U.S.A., Schweden
  • 100 GB HDD Speicherplatz (auf RAID10 Subsystem)
  • 1 IP-Adresse
  • 10 TB Datentransfer

Ja posiadam ADVANCE z 1,5gb ram w lokalizacji DE po prostu bajka.

 

 

model name	  : Intel(R) Xeon(R) CPU		   E5649  @ 2.53GHz
stepping		: 2
cpu MHz		 : 2533.309
cache size	  : 12288 KB

 

root@cs-dreams:~# cat /proc/cpuinfo |grep processor
processor	   : 0
processor	   : 1
processor	   : 2
processor	   : 3
processor	   : 4
processor	   : 5
processor	   : 6
processor	   : 7
processor	   : 8
processor	   : 9
processor	   : 10
processor	   : 11
processor	   : 12
processor	   : 13
processor	   : 14
processor	   : 15
processor	   : 16
processor	   : 17
processor	   : 18
processor	   : 19
processor	   : 20
processor	   : 21
processor	   : 22
processor	   : 23

 

Załączam wykresy z munina.

Obciążenie serwera, praktycznie zerowe. Mimo dużej ilości transferu na porcie umiarkowanie. Największy load avg jaki widziałem był w granicach 15.

post-13809-0-17681600-1341009146.png

post-13809-0-81306500-1341009150.png

post-13809-0-89810600-1341009156.png

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kontakt z klientem w edis.at bajeczny, vps jeszcze nie testowałem (moje wrażenia wyniosłem z pytań przedsprzedażowych). Jesli chodzi o ceny to też ok, ale wacham się jeszcze między inną firmą. Nie wiesz może nesti czy tam są zniżki jakieś przy płatności z góry i czy w ogóle można płacić za rok? Nie mogę tego odszukać w ich FAQs a płatność miesięczna mnie nie interesuje :/

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy VPSach wychodzi około 10% taniej przy płatności rocznej. Ja teraz będę upgrejdował do 2gb ram i 100gb hdd. Na tym serwerze czuję się jak na dedyku ;). A i zapomniałbym dodać jest jeden minus, nie ma obsługi iptables w kernelu. Jest do tego osobny panel po zalogowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kontakt z klientem w edis.at bajeczny, vps jeszcze nie testowałem (moje wrażenia wyniosłem z pytań przedsprzedażowych). Jesli chodzi o ceny to też ok, ale wacham się jeszcze między inną firmą. Nie wiesz może nesti czy tam są zniżki jakieś przy płatności z góry i czy w ogóle można płacić za rok? Nie mogę tego odszukać w ich FAQs a płatność miesięczna mnie nie interesuje :/

 

Ja płaciłem za cały rok z góry. Ale zabawnie było, bo założyli mi VPS i dopiero po kilku miesiącach przyszedł rachunek. Nie wiem czemu tak wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podawanie tych wykresów powyżej nie jest do końca miarodajne. Jak wiadomo na jednej fizycznej maszynie trzyma się kilka VPS'ów i może jesteś na takiej, gdzie jesteś w tej chwili sam lub we 2-3.

Ciekawa jest natomiast u nich opcja transferowa, co prawda gwarantują duży transfer, po kilka TB (dla przypomnienia większość polskich krzaków oferuje transfery rzędu 10x mniejsze), ale jednocześnie nie mogę znaleźć słowa o tym, co się dzieje po przekroczeniu limitu? Jest przycinany do 10Mbit/s? Blokowany? Naliczane opłaty za dodatkowy transfer? Ktoś znalazł te informacje na ich stronie?

HE po przekroczeniu 1TB obcina do 50Mbit/s, co daje i tak teoretycznie miesięczny transfer > 10TB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×