Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

opinia

Polecane posty

Gość Kamikadze

Spokojnie powinien ci wystarczyć :)

 

 

Ja bym kupował bo sprzęt w miarę dobry względem ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie opłacalny - szukaj używanego Della w tej cenie, zgniecie go.. w tym na start masz zasilacz do wymiany, jeśli Ci komputer miły ;) Procesor też nie powala, w tej cenie dostaniesz lepszą używke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesor z czasem mogę zmienić sprzent podoba mi sie 2 latka gwarancji nie wygląda zle

czekam na dalsze opinie smile.png

 

w tym na start masz zasilacz do wymiany, jeśli Ci komputer miły wink.png Procesor też nie powala, w tej cenie dostaniesz lepszą używke

a to czemu zasilacz do wymiany ? rozwiń swoją wypowiedz

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie jakiś chinol i 500W to ma, ale na obudowie napisane co najwyżej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to czemu zasilacz do wymiany ? rozwiń swoją wypowiedz

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=59623

 

http://allegro.pl/dell-slim-755-c2d-2x-2330-2gb-160-dvd-8xusb-xp-pro-i2368867354.html

Ten komputer jest praktycznie niesłyszalny, żre mało prądu - do internetu i biura idealny, no i zajmuje mało miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafoX nawet bym się nie zastanawiał między tymi dwoma, tylko brał tego co ZooMpl wkleił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooMpl - dlaczego ten komputer żre mniej prądu?

1. Ma starszy chipset (P35), który jest w wyższym procesie technologicznym. - a ten co podał autor tematu ma bardziej energooszczędną płytę na G41

2. komputer podany przez ciebie jest na ddr2 a ten z pierwszego postu na ddr3

3.miałem e2140 - zamieniłem go na e6320 czyli niżej taktowany brat e6550 - powiem ci że wzrost temperatury procesora był duży przez 4x większą ilość cache.

 

 

W tym kompie co podał autor tematu tylko ten zasilacz wszystko psuje... bo tak na prawdę starczył by jakiś firmowy ze 200 albo 300w....

Ten komputer co podał ZooMpl jest git:) chyba że miałbyś zamiar wymienić zasilacz to może być ten co podałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja znowu się wetnę : )

 

Mam nettopa Alsen do sprzedania. Atom D510, 2GB RAM, dysk 250GB. Salonowiec, jeszcze na gwarancji z pół roku. 4 stówki chcę + przesyłka. Mogę dosłać fotki na @ jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooMpl - dlaczego ten komputer żre mniej prądu?

1. Ma starszy chipset (P35), który jest w wyższym procesie technologicznym. - a ten co podał autor tematu ma bardziej energooszczędną płytę na G41

No cóz, może przesadziłem - niemniej nie zmienia to faktu, że jest mały i prawie niesłyszalny

2. komputer podany przez ciebie jest na ddr2 a ten z pierwszego postu na ddr3

Popatrz na jego budżet.. wink.png Wątpie by znalazł coś sensownego używanego na DDR3 w tej cenie, o nowych nie mówiąc

3.miałem e2140 - zamieniłem go na e6320 czyli niżej taktowany brat e6550 - powiem ci że wzrost temperatury procesora był duży przez 4x większą ilość cache.

TDP mają to samo, więc to dość ciekawe. Raczej szukałbym winy w złym nałożeniu pasty bądź kijowej obudowie/chłodzeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TDP jest takim czymś... co jest nie wiadomo po co bo tak na prawdę nic z niego nie wynika...;p sam myślałem na początku że to kwestia pasty ale to nie to bo już kilka razy zdejmowałem chłodzenie, pucowałem dokładnie, zakładałem znów i efekt ten sam. ale za to e2140 po podkręceniu chodził na 3ghz na napięciu 1.375 a e6320 chodzi 2.8ghz na napięciu 1.1v - czyli o 0.25 mniejszym niż standardowym, box się nie kręci szybciej niż 900obr i jest fajnie:)

 

co do kompa. jeśli ma to być tylko do internetu to dobrą propozycję dał Sponsi:)

możesz też kupić ten komputer co znalazłeś tylko zasilacz zmienić... np. na jakiegoś chieftec, OCZ, Corsair, Enermax,

z tych tanich i dobrych to będzie chyba chieftec - dziwne że takie tanie są bo 300w za 50zł chyba na allegro widziałem a kiedys sporo ponad 100 kosztowały

albo możesz wybrać opcję co podał ZooMpl - masz wszystko w dosyć małej obudowie. Wydajny procesor itp.

 

wybór należy do ciebie:)

co do wydajności (nie wiem jak te atomy) ale strony chodza perfect, nawet do 1080p na youtube te procki z zapasem starczają. a nawet jakby ci się zachciało pograć to możesz wtedy dokupić jakąś grafikę rzędu hd4830 (tylko że wtedy 300w zasilacz to mało trochę) i popykać w te prawie najnowsze tytuły...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×