Skocz do zawartości
Oktawave

Gotowe środowiska dla Python i Ruby w polskiej chmurze obliczeniowej Oktawave

Polecane posty

Witajcie,

 

mamy dla Was kolejną dobrą informację. Jej treść poniżej. Przypominamy też, że użytkownicy webhostingtalk.pl mają specjalny kod, który mogą wykorzystać przy rejestracji.

 

Kod: MTnB3Fkt

URL: https://admin.oktawave.com/Pages/CreateAccount.aspx?lang=pl-PL

 

--

 

Python i Ruby w chmurze Oktawave: gotowe środowiska programistyczne na wyciągnięcie ręki

 

Choć rodzimi deweloperzy najczęściej wybierają PHP jako język tworzenia projektów webowych, to coraz większą popularność zdobywają także alternatywne środowiska i frameworki bazujące na Pythonie oraz Ruby. Teraz można z nich korzystać bez ograniczeń w ramach Oktawave, szybkiej chmury obliczeniowej od K2 Internet SA.

 

Według badań przeprowadzonych przez serwis Hacker News w marcu 2012 roku Python i Ruby stały się dwoma najbardziej popularnymi językami programowania na świecie. Wyprzedziły m.in. JavaScript, C czy PHP. Również zarobki programistów kodujących w tych językach należą do najwyższych w branży.

 

Dzieje się tak, ponieważ to właśnie Python i Ruby wprowadziły na salony deweloperów prostotę, czytelność i szybkość tworzenia kodu, dając szansę na gwałtowny rozwój projektów informatycznych. Ma to swoje szczególne znaczenie w kontekście współczesnego tempa rozwoju startupów internetowych i znalazło odzwierciedlenie w konkretnych projektach. Z Pythona korzysta Google, BitTorrent czy Dropbox, z Ruby'ego Groupon, Hulu oraz Twitter.

 

Teraz z tych dwóch środowisk programistycznych można korzystać w ramach chmury obliczeniowej Oktawave. Dla programistów zostały przygotowane tam specjalne szablony uruchomieniowe, dzięki którym stworzenie własnego projektu będzie bardzo szybkie, a jego skalowalność niemal nieograniczona.

 

W ramach instancji z Pythonem użytkownicy otrzymują:

  • Debian 6.0.5 (system operacyjny),
  • Python 2.6 (język programowania),
  • Django 1.4 (framework programistyczny).

 

Dla miłośników Ruby'ego przygotowano:

  • Debian: 6.0.5 (system operacyjny),
  • Ruby: 1.8.7 (język programowania),
  • Ruby on Rails 2.3.5 (framework programistyczny),
  • nginx: 1.1.19 (serwer WWW),
  • Unicorn: 4.3.1 (serwer WWW).

 

Oprócz tego wszyscy użytkownicy Oktawave mogą skorzystać ze standardowych funkcji, dostępnych dla każdego klienta. Wśród nich należy zwrócić uwagę przede wszystkim na autoskaler, który dostosowuje automatycznie parametry instacji (liczbę procesorów oraz ilość pamięci) do aktualnych wymagań aplikacji. Jeśli zaś zapotrzebowanie oprogramowania na zasoby przekroczy możliwości instacji, zostaną dodane nowe instancje, tak by zapewnić stabilność całego środowiska. Wszystko dzieje się automatycznie, a użytkownicy są obciążani tylko za wykorzystane zasoby.

 

"Współczesne aplikacje WWW muszą być skalowalne, muszą być stabilne - bez względu na to, jak duże obciążenie generują użytkownicy. Ma to swoje szczególne znaczenie w wypadku startupów internetowych, które są bardzo podatne na nagły i nieprzewidywalny wzrost popularności. Twórcy takiego oprogramowania muszą mieć pewność, że infrastruktura jest przygotowana do obsługi fali ruchu, tę pewność chcemy im dać właśnie w ramach naszej chmury Oktawave" - mówi Maciej Kuźniar, dyrektor projektu Oktawave.

 

Chmura obliczeniowa Oktawave jest obecnie w trakcie publicznych testów beta i można ją testować za darmo. Wystarczy założyć konto na stronie https://admin.oktawave.com/Pages/CreateAccount.aspx?lang=pl-PL. Przykładowe ceny, które będą obowiązywały w ramach oferty komercyjnej można symulować za pomocą kreatorów:

 

Przydatne linki:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jak dawać to 2.7.x z ewentualną możliwością wyboru 3.2.x.

 

Po dokładnej weryfikacji musimy stwierdzić, że oddanie najnowszych wersji zarówno Pythona, jak i Ruby musiałoby powodować oddanie całego środowiska (tak, Debiana) do użytku w wersji unstable.

 

http://wiki.debian.org/Python

http://wiki.debian.org/Ruby

 

Nie chcemy tego.

 

Zastanawiamy się nad alternatywnymi szablonami, ale też odpowiednio oznaczonymi. Czy chcielibyście mieć możliwość wyboru wersji Pythona (wersja oficjalna stabila, wersja nowsza, ale niestabilna)? Dajcie nam feedback, z góry dziękujemy.

 

Pozdrawiamy,

zespół Oktawave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jak dawać to 2.7.x z ewentualną możliwością wyboru 3.2.x.

 

2.6 też żyje i ma się dobrze z EOL wyznaczonym na październik 2013.

 

Różnica jest taka że do 2.7 są wstecznie portowane nowości z 3.x zaś funkcjonalność 2.6 jest zamrożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eryk Glaza

 

  • Ruby: 1.8.7 (język programowania),
  • Ruby on Rails 2.3.5 (framework programistyczny),

.

 

 

Rails 3.2.6

Ruby 1.9.3

 

Te oferowane przez was wersje są zdecydowanie zbyt stare ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×