Skocz do zawartości
David Tek

Strona 10.000 Unikalnych odwiedzin

Polecane posty

Witam,jestem właścicielem strony/portalu internetowego,który funkcjonuje od tygodnia,dzienna odwiedzalność to około 10.000 uu.Strona jest postawiona na hostingu od home pakiet business.Pierwsze problemy zaczeły sie już przy starcie strony,non stop błąd 503,403 przeciążenie serwera,pisałem dzwoniłem dzsiaj dostałem odpowiedź,ze wczoraj było milion wywołań strony a dzisiaj już ponad milion wywołań.Na serwerach niestety się nieznam,chciałbym Was prosić o rade co zrobić w takiej sytuacji,serwer dedykowany?VPS?z jakiej firmy?jak utrzymać taki serwer,na stronie nie mam jeszcze żadnych reklam,a nie chce dokładać do interesu,chciałbym aby strona utrzymywała sie sama,a z czasem przyniosła jakieś zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz miesięczny budżet?

Na serwerach się nie znasz, na administracji pewnie także nie, więc tu dochodzi koszt administracji serwerem do VPS czy dedyka.

 

 

jak utrzymać taki serwer,na stronie nie mam jeszcze żadnych reklam,a nie chce dokładać do interesu,chciałbym aby strona utrzymywała sie sama,a z czasem przyniosła jakieś zyski.

Nic nie ma za darmo na tym świecie, nawet hobby kosztuje. Niestety albo strona zacznie zarabiać, albo będziesz dokładać do swojego hobby, albo sprzedaż/usuniesz stronę.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 10k unikalnych użytkowników pasowałoby już zastanowić się nad rozwiązaniem odciążającym sam serwer. Napisz co robi strona, spróbujemy doradzić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,strona nie wiem,czy moge napisać tutaj jej nazwe,aby nie było to odebrane jako reklama.Jest to serwis na którym użytkownik ma możliwość dodania ciekawostki która wędruje do poczekalni,jesli jest dobra idzie na główna,przed stroną rozwinęliśmy fanpage na facebooku,który ma w tej chwili około 82.000 fan page działa od lutego tego bieżącego roku.Odwiedzającymi są najczęściej użytkownicy,z mistrzowie,demotyw czy kwej gdyz prawie codziennie znajduje sie screen z naszej strony na wyzej wymienionych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz takie coś utrzymać nawet na kawałku serwera na początek, masz niemal sam statyczny kontent, musisz miec tylko sensownie przygotowany serwer z cache. O hostingu współdzielonym czy vps możesz zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jest strona zrobiona. Ale generalnie taki ruch powinien ten serwer udźwignąć: http://www.ovh.pl/se...wane/eg_ssd.xml Jeżeli nie masz za dużo grafiki (to wtedy łącze 1gbps nie jest zbyt potrzebne), to ten: http://www.ovh.pl/se...perplan_ssd.xml

 

Tylko żeby mu nie zabrakło transferu, bo wtedy staje sie to drogą imprezą ;). Raz administrowaliśmy kampanią promocyjną dla dużej firmy, uzytkownicy ściagając małe pliki (najwiekszy kawałek flasha miał ok 200kb) generowali w szczycie ruch rzedu 100 - 150 mbps. Ze względów ekonomicznych zazyczyli sobie ovh, gdy przyszło dopłacać za transfer cienko piszczeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuję na próbę serwer wirtualny Managed VPS pakiet MVPS-4096 parametry serwera na stronie:

http://serverini.pl/serwery-mvps.html

 

Jednak jako rozwiązanie przyszłościowe chociażby najminiejszy serwer dedykowany:

http://serverini.pl/serwery-dedykowane.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko żeby mu nie zabrakło transferu, bo wtedy staje sie to drogą imprezą wink.png. Raz administrowaliśmy kampanią promocyjną dla dużej firmy, uzytkownicy ściagając małe pliki (najwiekszy kawałek flasha miał ok 200kb) generowali w szczycie ruch rzedu 100 - 150 mbps. Ze względów ekonomicznych zazyczyli sobie ovh, gdy przyszło dopłacać za transfer cienko piszczeli smile.png

 

OVH wychodzi bardzo tanio jeśli chodzi o transfer. Nie bez powodu np. kwejk i podobne strony mają tam serwery na treści statyczne.

EG bez problemu jest w stanie pociągnąć nawet 400-500 mpbs w szczycie, a koszt za 2 TB to niecałe 10 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

OVH wychodzi bardzo tanio jeśli chodzi o transfer. Nie bez powodu np. kwejk i podobne strony mają tam serwery na treści statyczne.

EG bez problemu jest w stanie pociągnąć nawet 400-500 mpbs w szczycie, a koszt za 2 TB to niecałe 10 złotych.

 

No faktycznie nieco zmianiły się parametru usługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×