Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
voyager

Webmin + Virtualmin a DNSy - prośba o wyjaśnienie

Polecane posty

Witam,

 

Czytałem wiele o konfiguracji BIND w Webmin i samych DNS i chciałbym skompletować swoją wiedzę już ostatecznie bo ostatnio mam dużo na głowie i trochę mi się mieszają niektóre rzeczy.

 

Jest sobie maszyna na której jest Webmin + Virtualmin do tworzenia nowych kont. Na tej maszynie ma być serwer DNS w celu hostowania i podpinania nowych domen.

 

DNS sa primary i secondary. np ns1.domena.pl ma ip XX.XX.XX.XX a ns2.domena.pl ma YY.YY.YY.YY. Troche sie pogubilem i niech mi ktos bez zlosci i dogryzek wytlumaczy jaki ma byc ten IP XX a jaki YY? Jesli dobrze zrozumiałem to XX to ma byc IP maszyny glownej na ktorej sa hostowane strony a ten drugi? I na tym drugim IP musi tez stac maszyna i byc DNS?

 

Wytłumaczcie zagubionemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć zapasowy DNS poczytaj o slave dns. Virtualmin ma obszerną dokumentacje o nim. Wtedy też będziesz potrzebował adresu ip klasy C.

Jeśli wystarczy Ci tylko jeden, Virtualmin praktycznie sam skonfiguruje binda. Ty tylko dodasz do niego nazwy ns, a u rejestratora glue registry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie, ten drugi jest zapasowy i powinien być uruchomiony w innym miejscu(dlatego inne IP), żeby mimo awarii jednego DNS-a ludzie mogli dostać się do Twojej strony, korzystając z tego drugiego.

Edytowano przez Piotrek Mazurkiewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×